Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zostały mi 2l Penrite Enviro+ 5W40 (norma 505.01). Co mogę z nim wymieszać aby było wszystko OK bo tego oleju nie mogę nigdzie znaleźć a potrzebuję dokupić 2l. Duży baniak  jest mi zbędny bo auto planuję sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro z poprzedniej wymiany zostało 2l to i tak stratny nie jesteś. Zamiast kombinować to kup 5l a te 2l zostaw nowemu właścicielowi na dolewki, cenę oleju możesz sobie w aucie ulokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers ee 5w40 vs LM synthoil diesel 5w40 który lepszy i dlaczego? Auto a4 b8 2.0tdi bez dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Millers ee 5w40 vs LM synthoil diesel 5w40 który lepszy i dlaczego? Auto a4 b8 2.0tdi bez dpf

Jeden ciort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który olej oraz ile litrów zakupić?

auto to: Audi A4 B8, silnik 2.7, kod silnika: CGKA, z DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ten

https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30

A ile to już musisz sobie sprawdzić :) Ale myślę.. że spokojnie możesz brać dwie butle 5L.. zawsze to Ci zostanie coś na dolewkę :)

A tak na oko... to pewnie z 7 litrów wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 14:25, bryleks napisał:

Panowie zostały mi 2l Penrite Enviro+ 5W40 (norma 505.01). Co mogę z nim wymieszać aby było wszystko OK bo tego oleju nie mogę nigdzie znaleźć a potrzebuję dokupić 2l. Duży baniak  jest mi zbędny bo auto planuję sprzedać.

Kup Eurol Fluence 5W40, gdzieś 24zł/1L.

BTW. W jednym ze sklepów jest promka Eurol Fluence 5W40 + AR9100 za 155zł. Idealna promocja dla mnie, bo sam szukałem ostatnio jakiegoś niedrogiego oleju z dodatkiem ;) Chyba w tej cenie nie znajdzie się lepszy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak olej Valvoline all climate 5W40 do zwykłego 1.8? Ktoś stosuje ten olej w swoim aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, k232 napisał:

Pany jak olej Valvoline all climate 5W40 do zwykłego 1.8? Ktoś stosuje ten olej w swoim aucie? 

Olej jak olej, do 1.8T będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 17:20, k232 napisał:

Pany jak olej Valvoline all climate 5W40 do zwykłego 1.8? Ktoś stosuje ten olej w swoim aucie? 

Ja stosuje w 1.9 AVF. Dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ma pytanie czy ktoś z was przy wymianie oleju użył też plukanki do silnika? Jakie to przyniosło waszym zdaniem skutki dla silnika jak  kultura pracy przez a po użyciu srotka? Ja ma już 350 tys km używam 5W 40 motul zmieniłem z 15tys do 10 tys wymianę oleju. Czekam na wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daniel Kedzierski napisał:

Witam kolegów ma pytanie czy ktoś z was przy wymianie oleju użył też plukanki do silnika? Jakie to przyniosło waszym zdaniem skutki dla silnika jak  kultura pracy przez a po użyciu srotka? Ja ma już 350 tys km używam 5W 40 motul zmieniłem z 15tys do 10 tys wymianę oleju. Czekam na wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam 

W dieslu nie trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj, zbliżam się do 300k i wymiany oleju, kupiłem płukanke firmt K2,  zobaczymy co zleci do baniaka. odezwę się po wszystkim.

fajny filmik o płukaniu silnika i jego skutkach:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 1.9 TDI AJM można zrobić płukankę silnika?

Wcześniej robiłem w benzyniaku Opla (1.8) przy przebiegu ponad 250 000 km no i nic się nie działo.

Czy pomogło? Być może tak. Na pewno nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą oleju zastosowałem płukankę firmy Millers. Zalałem olej Millers Trident Longlife 5w40 (wcześniej był Total) filtr firmy Knecht. Ten Millers jest zgodny z 505 01 (czyli norma na pompowtryskiwacze).

Dolałem do paliwa na cały zbiornik preparat: Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner.

Silnik pracuje ok. Dodatkowo po wymianie oleju i zastosowaniu dodatku (ale to może subiektywne wrażenie) mam wrażenie, że mniej śmierdzi spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja chcę zapytać czy ktoś używa 0W-30 czy 0w-40 do silników CR??? 

Dlatego pytam bo ostatnio Tata jak kupił b8 lift 2.0tdi 177 koni była kartka że bym wlany: Mobil 1 ESP 0W-40 

ja w a5 lift 2.0tdi 177koni mam też kartkę: OW-30 Helix Ultra ECT C2/C3 i mam to wydrukowane na takiej zalakowanej kartce w jakimś lepszym zakładzie robione

szwagra a6 2016r 3.0tdi 326 koni serwisowane w audi i też kartka pod maską 0W-30 

Ktoś może mi odnieść się dlaczego taka norma jak niby każdy tutaj poleca 5w... Każdy samochód wyżej serwisowany w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ASO, nie ważne czy niemieckie czy polskie, chce na kliencie zarobić. Nie mają na uwadze w ogóle tego, żeby auto, które serwisują pojeździło na tym co należy wlać, aby silnik pożył jak najdłużej. Inżynierzy kazali im lać najdroższy olej pod słońcem, sprzedawać go z kilkukrotnym przebiciem i tyle, a czy spełnia on swoje zadanie.. no ich zadanie na pewno spełnia, ale czy zadanie jakie stawia przed nim jego właściciel to już można się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest rzeczowa odpowiedź :) Pewnie tak jest byle napędzać rynek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...