Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

panowie stanie sie cos jak wleje troche oleju 5w30 LL do 5w40? pytam bo taki mam akurat tutaj w niemcowni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic się nie stanie, skończ już te głupkowate pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

A4 b6 1.9 tdi AVF, zawsze lałem Specific 505.01 5W40, zmieniać na inny, jest coś lepszego ?

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest coś lepszego, ale i droższego ? kwestia tego ile chcesz zapłacić za te 5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie sa teraz ceny ale 200-250?, to jaki olej lepszy :)?

 

a moze 5w30?

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z normą dla PD dobrą propozycją jest teraz zastosowanie oleju Ravenol VMO SAE 5W-40 CleanSynto® + jakiś modyfikator tarcia, np Archoil 9100 lub Archoil 9200

Powinieneś się zmieścić w 250 zł i powinieneś być zadowolony z tego połączenia ;)

Ciekawą propozycją jest olej Red Line 5W40 - bije parametrami na głowę ogólnie dostępne oleje. Ale cena ~ 300 zł za 3,8l to niestety za dużo dla przeciętnego Kowalskiego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A4 B7, quattro, 2007r, silnik BPW. Dopiero kupiony, chcę się zabrać za filtry i olej. Samochód ze Szwecji, nie wiem jaki ma teraz olej zalany. Zastanawiam się nad Motul Xclean 8100 5w40 norma 505 01 lub Motul Xclean+ 5w30 norma 507 00. Mam DPF. Czy ta norma 507 00 ma jakieś znaczenie w eksploatacji DPF czy 505 01 też sobie z nim poradzi? Idzie lato więc z większymi temperaturami lepiej poradzi sobie chyba 5w40?

I pytanko, chcę zrobić płukankę silnika przed wymianą. Warto robić płukanki przed każdą wymianą, czy co 2-3 wymiany? Teraz zrobię bo nie wiem co aktualnie pływa w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Dpf to lepiej 5W30. Plukanka przed jak najbardziej, później po zastosowaniu dobrego oleju nie musisz koniecznie robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a jest jakaś różnica między Motulem 8100 Xclean+ 5w30 507 00, a Motulem Specific 5w30 507 00? Który może być lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płukankę to warto zrobić teraz, nie wiem jak inni ale ja lubię dolewać płukankę co wymianę, stosuje głównie tec2000. Jeśli nie stać cię na płukankę co wymianę to myślę że nawet co drugą wymianę będzie dobrze. Ja zauważyłem że od kiedy regularnie ją dolewam to mniej bierze mi oleju oraz nie widać w ogóle nagaru. Jestem perfekcjonistą więc daje mi to wewnętrzny spokój a na pewno nie szkodzi to w żaden sposób silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MieTsky napisał:

Okej, a jest jakaś różnica między Motulem 8100 Xclean+ 5w30 507 00, a Motulem Specific 5w30 507 00? Który może być lepszy?

Ten pierwszy jest lepsza ochroną dla silnika.

Porównaj sobie parametry np. na stronie zmienolej i spójrz na HTHS.

Ten drugi ma wyższy TBN czyli jak gdyby silnik czystszy.

Generalnie to podobne oleje i różnice są prawdopodobnie w proporcjach baz i dodatków ale to tajemnica producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Olgierd93 napisał:

Jeśli chodzi o płukankę to warto zrobić teraz, nie wiem jak inni ale ja lubię dolewać płukankę co wymianę, stosuje głównie tec2000. Jeśli nie stać cię na płukankę co wymianę to myślę że nawet co drugą wymianę będzie dobrze. Ja zauważyłem że od kiedy regularnie ją dolewam to mniej bierze mi oleju oraz nie widać w ogóle nagaru. Jestem perfekcjonistą więc daje mi to wewnętrzny spokój a na pewno nie szkodzi to w żaden sposób silnikowi.

Też jestem zwolennikiem dobrych płukanek ale co każdą wymianę oleju to raczej NIE, co drugą, trzecią zmianę to MAX.

Najlepsze płukanki to od BG, Forte, Nano Protec i te 500 ml od Liqui Moly, produkty TEC200 też stosowałem z dobrym skutkiem.

Są jeszcze droższe płukanki ale jak dla mnie to przerost formy nad treścią.

Żałuję, że aktualnie nie ma w sprzedaży dla zwykłych użytkowników płukanek zalewanych na czas od 100 do 1000 km te były najlepsze.

Są też płukanki, którymi wypełnia się cały układ smarowania, zwykle używam Mitasu i Millersa.

Polecam stosowanie do oleju dodatku TBN w różnych dawkach czasem powyżej tych zalecanych przez producenta, ostatnio np. od EUROLA kiedyś używałem od XADO ale teraz brak na rynku,  dolewam pod koniec użytkowania starego oleju zamiast płukanek.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KINIAM napisał:

Żałuję, że aktualnie nie ma w sprzedaży dla zwykłych użytkowników płukanek zalewanych na czas od 100 do 1000 km te były najlepsze.

Są są... Poczytaj o Archoil AR2300

Ogólnie ja mogę produkty Archoila polecić ;)

Co do Motula... on już dawno jest tylko średniakiem... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Są są... Poczytaj o Archoil AR2300

Ogólnie ja mogę produkty Archoila polecić ;)

 

Dzięki !.

No tak zapomniałem również  o moich ulubionych produktach Archoila.

Czemu nie podałem tej płukanki Nano Fluid System Cleaner,  jest to produkt delikatnie działający na układ smarowania w czasie od 3000 do 8000 km w zależności od baz oleju, ale skutek  jest OK.

Produkt Archoila 2300 jest dla tych naprawdę perfekcjonistów mam na półce 5 litrowe nowe opakowanie, stosowałem go z pozytywnym skutkiem  w różnych układach smarowania.

Przy okazji warto wymienić płukankę Archoila 2820 też dobry produkt, podobnie jak inne tej firmy szczególnie dodatki do paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w temacie oleju, ale chodzi o zakup.

Co sądzicie o oficjalnym sklepie Castrola na allegro? Warto zakupić taki olej rzekomego oficjalnego dystrybutora?

Tutaj 132 zł, w sklepie muszę dać 170 zł.

Castrol-Edge-TITANIUM-5W-30-LL-PC-4L-zaw
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 131,99 zł - Castrol Edge TITANIUM 5W-30 LL PC 4L + zawieszka (8999416225). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stachu Jones napisał:

Witam, w temacie oleju, ale chodzi o zakup.

Co sądzicie o oficjalnym sklepie Castrola na allegro? Warto zakupić taki olej rzekomego oficjalnego dystrybutora?

Tutaj 132 zł, w sklepie muszę dać 170 zł.

Castrol-Edge-TITANIUM-5W-30-LL-PC-4L-zaw
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 131,99 zł - Castrol Edge TITANIUM 5W-30 LL PC 4L + zawieszka (8999416225). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Często tak jest. Ja zamawiając osobiście części w ASO u mnie w mieście miałem o 10 zł większą cenę, jak koleś w innym ASO wystawiający na allegro. Po porostu 'większy' sprzedawca i ma większe upusty na hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna mieć pewność, ze nie przejadę się na jakości tego oleju? Nigdy nie kupowałem oleju przez allegro z obawy, ze Castrol często jest podrabiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do mnie jutro to podam Ci swój nr klienta w ICarsie

kupisz czesci na moich upustach i to co bedziesz chciał

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Czy ten olej będzie dobry dla Audi a4 b6 1.9 tdi (130 km AWX)?

MOTUL-8100-X-CLEAN-EFE-5W30-5L-GRATIS
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 117,97 zł - MOTUL 8100 X-CLEAN EFE 5W30 - 5L + GRATIS (8822474165). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Dodatkowo chciałbym zapytać jaka jest różnica pomiedzy tym olejem a np. 

General-Motors-GM-DEXOS2-5W30-5L-GRATIS
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 79,99 zł - General Motors GM DEXOS2 5W30 - 5L + GRATIS (8822489374). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Widzę że oba spełniają norme 505.01. Jeżeli jest jakiś wątek an forum w którym mógłbym się o tym coś więcej dowiedzieć to to byłbym wdzięczny za podlinkowanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego oleju do rodzinnej Skody Octavii IIFL z 1,6TDI CAYC z CR. Auto bez DPF i EG.. :decayed:

Co polecacie wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...