Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z racji zakupu dla żonki wczoraj a2 1.4tdi amf, czas zacząć ogarniać auto filtry i olej co zalać do tego motorka podobno po chipie ładnie Ciągnie jeszcze lohow nie robiłem. U siebie 1.8t leje LM. 

A co do tego klekotka zalać? 

Chyba wchodzi 3.8l

Zastanawiam się nad płukanka ale jeszcze żadnej nie stosowałem przy okazji to się zalewa chwil przed spuszczeniem czy jakiś przelocie typu 100km.

Będę wdzięczny za 2,3 propozycje oliwki i płukanki. 

Pozdrawiam

Edytowane przez _Michał_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapodaj cokolwiek 505.01 i wchodzi więcej jak wyssiesz stary olej z podstawy filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej LM 5w30 synthoil high Tech taki leje po waszych poradach do 1.8t ale zastanawiam się nad przesiadka na Motul 8100 X-Clean+ 5W30 ma wyższa normę i jest tańszy myślę że kupowanie jednego rodzaju do 2 autek zawsze wygodniej z dolewkami w razie czego. Coś się zmieniło jeżeli chodzi a prawdziwy pełen syntetyk w Markach. Może jakiś przestał być polecany.? Czy oba pasowały by do 1.8t bfb i 1.4tdi amf. Dzięki za odpowiedź jakąś propozycja konkretnego.? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev widzę że aktywnie odpowiadasz w wątku, za co dziękuję. Do mojego dziadka 1.9 TDI 110km Liqui moly 5w40+ płukanka od LM beda ok prawda? Jeśli tak to który dokładnie "typ" oleju, bo widzę że jest ich kilka Vin WAUZZZ8DZYA039263

Edytowane przez Vallhalen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

Lepiej 5W40 do PD-ka

Chłop, tj doradca od tych oleji napisał mi że 5w40 jeżeli jest ostrzejsza jazda a 5w30 do takiej spokojnej jazdy, po mieście np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blaster99 napisał:

jaki olej polecacie do 2.0 tdi 190 koni DETA?

0W30 C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devoleju Castrol już nie leję do żadnego z moich aut bo wszyscy piszą że taki ble i wogóle, jednak napiszę ile na nim przejechałem w jednym z poprzednich samochodów.

Pacjent to golf IV silnik AXR. Olej który lałem to Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 505.01. Wymiany w przedziale od 10-15tkm. Samochód kupiłem jako 3 letni z przebiegiem około 120tkm, teraz auto dalej w rodzinie, na liczniku około 450tkm, sam zrobiłem nim 300tkm na ww. oleju Castrol. W osprzęcie silnika padło turbo przy 400tkm, pompki dalej ORI, pobór oleju to max 1l od wymiany do wymiany i to wszystko, więcej nic się nie działo. 

Podsumowując, chyba ten Castrol nie taki straszny jak go malują, oczywiście kupiony z pewnego źródła a nie najtańszy z allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał:

@Devoleju Castrol już nie leję do żadnego z moich aut bo wszyscy piszą że taki ble i wogóle, jednak napiszę ile na nim przejechałem w jednym z poprzednich samochodów.

Pacjent to golf IV silnik AXR. Olej który lałem to Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 505.01. Wymiany w przedziale od 10-15tkm. Samochód kupiłem jako 3 letni z przebiegiem około 120tkm, teraz auto dalej w rodzinie, na liczniku około 450tkm, sam zrobiłem nim 300tkm na ww. oleju Castrol. W osprzęcie silnika padło turbo przy 400tkm, pompki dalej ORI, pobór oleju to max 1l od wymiany do wymiany i to wszystko, więcej nic się nie działo. 

Podsumowując, chyba ten Castrol nie taki straszny jak go malują, oczywiście kupiony z pewnego źródła a nie najtańszy z allegro ;)

zdejmij pokrywe i obejrzyj sobie wałek i popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał:

zdejmij pokrywe i obejrzyj sobie wałek i popychacze

No widzisz nie wiem jak wyglądają bo nigdy nie było potrzeby ściągać pokrywy :) Fakt może nie są w najlepszej kondycji, jednak silnik w dalszym ciągu się nie rozpadł a ma już trochę przejechane km jak by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelonek1 napisał:

No widzisz nie wiem jak wyglądają bo nigdy nie było potrzeby ściągać pokrywy :) Fakt może nie są w najlepszej kondycji, jednak silnik w dalszym ciągu się nie rozpadł a ma już trochę przejechane km jak by nie było.

Tutaj ważne jest, że kupiłeś 3-letnie auto z przebiegiem 120k, czyli ktoś nim ciągle jeździł i pewnie dbał o regularne wymiany oleju i filtrów. Potem sam wymieniałeś co 12-15k. To, co zabija silniki, to wymiana oleju co 30-40k, bo właściciele myślą, że jak lekko jeżdżą i robią niskie przebiegi, to olej się nie zużywa tak szybko i można sobie przyoszczędzić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał:

Tutaj ważne jest, że kupiłeś 3-letnie auto z przebiegiem 120k, czyli ktoś nim ciągle jeździł i pewnie dbał o regularne wymiany oleju i filtrów. Potem sam wymieniałeś co 12-15k. To, co zabija silniki, to wymiana oleju co 30-40k, bo właściciele myślą, że jak lekko jeżdżą i robią niskie przebiegi, to olej się nie zużywa tak szybko i można sobie przyoszczędzić.

W DE wymiany oleju miał robione co 30tkm, ja wymieniłem co 10-15tkm. W przeciągu tych 14 lat i 300tkm przejechanych przeze mnie miałem okazję wymieniać 3 razy miskę oleju (uszkodzona na naszych PL drogach) i powiem Ci, że nigdy nic oprócz zwykłego oleju nie było w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to regularna wymiana oleju + dobre filtry, żeby tego nie zaniedbać od początku bo wystarczy raz przeciągnąć i później są problemy, mojemu stuknie niebawem pół miliona przebiegu, wymiana tak średnio co 15-20tys i jest ok. co jakiś czas drobne dolewki między wymianami tak żeby zachować stan i tak Wam polecam ale to myślę, oczywiste.

Szerokości dla Was koledzy :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A4 b9 2.0tdi zrobiony program na 175km - opłaca się zmieniać na 5W40? Na razie leję motula 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki olej zalać do 1.9 Tdi Brb 116km aktualnie po mapie na 135 km bez dpfa.

Dodam ze po przejrzeniu książki serwisowej auto jeździło na 5w30 całe swoje życie .

Aktualnie lata na Castrolu 5w30 edge .

Ale chce sobie zmienić sam teraz i zrobić jak poprzednie auta na Motulu lub spróbować czegoś innego sensownego .

Pytanie zatem co zalać ?

5w30 jak do tej pory ?

5w40 i zrobić mu pukanie przed zalaniem ?

Olej ma spełniać normę 505.01 ?

 

 

Edytowane przez *GoŁa*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...