Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem... tylko u nich kupuje :hi:

Dla siebie czy znajomych zaopatruje się u tych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie kupował ktoś olej w sklepie kolegaberlin ?

Czy Motul kupiony w Niemczech będzie się różnił od tego kupionego w Polsce ?

Odp. 1 Uwazaj z tym sprzedającym. Juz tu na forum było pare niepozytywnych wypowiedzi. I nie tylko tu.

Odp. 2 Jesli nieoszukany polski to bedzie taki sam jak w Niemczech.

Calkiem odmiennie to ma sie z Castrolem z D, zdecydowanie jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az taka lipa z tego oleju??

przerabiane kilka postów wyżej

---------- Post dopisany at 21:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ----------

napewno nie ma co ukrywac zalezy z kad i jakie dodatki ida do oleju ,z kad to moze nie tak istotne bo firm które dostrczaja bazy olejowe jest tylko kilka ,petronans,exxon,chevron ,shell,sinopec.lukoil,petrocanada,saudi refining, np. Zarejestrowanych firm olejowych jest ponad 340. Wszystkie te firmy korzystają z tych samych baz. Ewentualne różnice biorą się tylko i wyłącznie z dodatków i jakości zakupionej bazy.

Potentatem w skali świata - jeśli chodzi o dodatki jest amerykański Lubrizol. Ponad 80% całej produkcji kupuje od nich bazy.Kolejne różnice biorą się jeszcze z ilości dodatków.Generalna formuła proporcji oleju to 85% baza- 15% - dodatki.

Jest dosłownie kilka firm, które stosują proporcje 73/27. -(MOŻLIWE ŻE DANE NIEAKTUALNE)- Ma to swoje plusy ale i minusy. tak że wiadomo jest róznie z czasem firmy które jechały na bazach premium moga zejsc do tych najtanszych ,i potem robi sie tak zamet, co do castrola własnie nalezało by kupic tą samą banke w polsce z kilku miejsc w niemczech i gdzies tam jeszce i wyszło by szydło jak by sie dało do laboratorium , fakt faktem opini jest multum złych tez ,juz nie chcem przytaczać tego np z jakiegos forum , ale jak pisze nalezało by dacdo laboratorium.ni jak patzrec silnik jest tym laboratorium ale czy trafilismy np na partie czy poprostu wszytko w bankach danej firmy jest beee ,potrzebne sa badania.

nikt przeciez nie bedzie tego ciagle w silniku badał ,dopuki laboratorim tego nie wezmie opinie benda krzywdzace,zwłaszcza z takimi czy siakimi doswiadczeniami uzytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego ludzie na tym forum tak jadą marce Castrol ???

Rozumiem, że Audi, czy BMW zaleca celowo wlewanie do swoich samochodów syf ???

Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 bo o ten olej mi właśnie chodzi jest stworzony specjalnie do wydłużonych przebiegów po to, aby ludzie zajeżdżali i niszczyli swoje silniki? I olej który zaprojektowany jest na tryb LL niby już po 10tys.nie nadaje się do użytku?

Większość tylko gdyba czego oni nie widzieli i czego nie słyszeli... masakra jakaś jak to wszystko czytam :facepalm:

A gdzie dowody? Jakieś zdjęcia? Testy? Itp.

Abyśmy wszyscy zobaczyli czarno na białym, bo farmazonów na każdym forum to znajdzie się wielu, a żaden nie przedstawi konkretnych dowodów. Tak się przyjęło, że "każda sroka swój ogon chwali" i jeżeli ja jeżdżę na MOTULU to mają go zalewać wszyscy, bo inne oleje to syf :kwasny:

Ja też w poprzednim samochodzie Seat Leon 1.9 TDI zalewałem Motul'a 8100 X-cess, ale w Audi stwierdziłem, że jeżeli właśnie ten konkretny olej zaleca producent i jest stosowany w ASO, a od samego początku autko na nim jeździ to i ja będę go stosował dalej.

Tym bardziej weźmy pod uwagę cenę, że za Motul'a z pewnej hurtowni gdzie kupuję już od ponad 5 lat za 1l musiał bym zapłacić 40zł, a za Castrol'a w Inter-Carsie zapłaciłem ze zniżkami 76zł. Różnica jest dwukrotna.

Do poprzedniego samochodu biorąc pod uwagę zwykły Castrol EDGE 5W-40 vs. Motul 8100 X-cess 5W-40:

- wybrałem Motul (pierwsza wymiana Catrol, a następne już Motul).

A obecnie biorąc pod uwagę Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 vs. Motul Specific 507.00:

- wybrałem Castrol (z tym, że nie będę zmieniał, co 30tys. bo to trochę sporo... tylko 15-20tys.max dla własnego spokoju i silnika)

Podsumowując opinie z tego wątku to:

- MOTUL: :thumbup1: najlepszy na świecie i nic go nie zastąpi!

- Castrol: :thumbdown: syf totalny i lepiej jeździć komunikacją miejską niż zalewać ten olej do silnika!

A co z olejami typu Lotos, Elf, Orlen, Shell ??? Praktycznie nie ma o nich mowy...

Jak Castrol wypada na ich tle?

Też jest to taki syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w poprzednim samochodzie Seat Leon 1.9 TDI zalewałem Motul'a 8100 X-cess, ale w Audi stwierdziłem, że jeżeli właśnie ten konkretny olej zaleca producent i jest stosowany w ASO, a od samego początku autko na nim jeździ to i ja będę go stosował

705 stron tlumaczenia diabli wzieli...

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z olejami typu Lotos, Elf, Orlen, Shell ??? Praktycznie nie ma o nich mowy...

Jak Castrol wypada na ich tle?

Też jest to taki syf

Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi - Zobacz wyniki ankiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego Gabbana

Każdy z nas miał różne oleje i każdy jak spróbował Motula to przy nim zostaję..

Broń Boże nie mówię że Motul jest najlepszy na świecie...

Jest grupa polecanych oliw : Motul, Amsoil, LM, ...

Ja też kiedyś jeździłem na Castrolu ;)

Ale po zmianie na Motulka widze zmiany na lepsze :wink:

Castrol był dobry kiedyś, po przejęciu przez BP to sam wiesz...

Jest produkowany w Gdańsku, a wiesz jak jest z Polską produkcją ;)

Tak jak zamarzającą wódką której temat prowadzę w innym wątku.

Sam chyba z własnego doświadczenia wiesz że lepiej mieć dane coś danej firmy Made in Germany niż Made in China :grin:

Powiem więcej...

Znajomym zamawiam Motule którzy wcześniej jeździli na czymś innym i każdy mówi :

"ty wiesz co, ten olej jakiś taki lepszy":decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego ludzie na tym forum tak jadą marce Castrol ???

Rozumiem, że Audi, czy BMW zaleca celowo wlewanie do swoich samochodów syf ???

Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 bo o ten olej mi właśnie chodzi jest stworzony specjalnie do wydłużonych przebiegów po to, aby ludzie zajeżdżali i niszczyli swoje silniki? I olej który zaprojektowany jest na tryb LL niby już po 10tys.nie nadaje się do użytku?

Większość tylko gdyba czego oni nie widzieli i czego nie słyszeli... masakra jakaś jak to wszystko czytam :facepalm:

A gdzie dowody? Jakieś zdjęcia? Testy? Itp.

Abyśmy wszyscy zobaczyli czarno na białym, bo farmazonów na każdym forum to znajdzie się wielu, a żaden nie przedstawi konkretnych dowodów. Tak się przyjęło, że "każda sroka swój ogon chwali" i jeżeli ja jeżdżę na MOTULU to mają go zalewać wszyscy, bo inne oleje to syf :kwasny:

Ja też w poprzednim samochodzie Seat Leon 1.9 TDI zalewałem Motul'a 8100 X-cess, ale w Audi stwierdziłem, że jeżeli właśnie ten konkretny olej zaleca producent i jest stosowany w ASO, a od samego początku autko na nim jeździ to i ja będę go stosował dalej.

Tym bardziej weźmy pod uwagę cenę, że za Motul'a z pewnej hurtowni gdzie kupuję już od ponad 5 lat za 1l musiał bym zapłacić 40zł, a za Castrol'a w Inter-Carsie zapłaciłem ze zniżkami 76zł. Różnica jest dwukrotna.

Do poprzedniego samochodu biorąc pod uwagę zwykły Castrol EDGE 5W-40 vs. Motul 8100 X-cess 5W-40:

- wybrałem Motul (pierwsza wymiana Catrol, a następne już Motul).

A obecnie biorąc pod uwagę Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 vs. Motul Specific 507.00:

- wybrałem Castrol (z tym, że nie będę zmieniał, co 30tys. bo to trochę sporo... tylko 15-20tys.max dla własnego spokoju i silnika)

Podsumowując opinie z tego wątku to:

- MOTUL: :thumbup1: najlepszy na świecie i nic go nie zastąpi!

- Castrol: :thumbdown: syf totalny i lepiej jeździć komunikacją miejską niż zalewać ten olej do silnika!

A co z olejami typu Lotos, Elf, Orlen, Shell ??? Praktycznie nie ma o nich mowy...

Jak Castrol wypada na ich tle?

Też jest to taki syf?

przyjedz do mnie to Ci pokaże parę konkretnych przykładów po Castrolu LL :facepalm::facepalm:

zasrane pompy, gluty na pokrywie głowicy, zapchane odmy, zatarte wałki, przekręcone panewki

pourywane wirniki w turbinach itd itp

ogólnie płacz i zgrzytanie zębów włąscicieli aut z których wyrywane były silniki

dla mnie osobiście temat Castrola juz dawno sie przezył

jezeli ktos do mnie przyjezdza z własnym olejem i jest to własnie Castrol to podpisuje papier

że bierze pełną odpowiedzialnośc za to co chce wlac do silnika

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego ludzie na tym forum tak jadą marce castrol ???

Rozumiem, że audi, czy bmw zaleca celowo wlewanie do swoich samochodów syf ???

castrol edge professional longlife iii 5w-30 bo o ten olej mi właśnie chodzi jest stworzony specjalnie do wydłużonych przebiegów po to, aby ludzie zajeżdżali i niszczyli swoje silniki? I olej który zaprojektowany jest na tryb ll niby już po 10tys.nie nadaje się do użytku?

Większość tylko gdyba czego oni nie widzieli i czego nie słyszeli... Masakra jakaś jak to wszystko czytam :facepalm:

A gdzie dowody? Jakieś zdjęcia? Testy? Itp.

Abyśmy wszyscy zobaczyli czarno na białym, bo farmazonów na każdym forum to znajdzie się wielu, a żaden nie przedstawi konkretnych dowodów. Tak się przyjęło, że "każda sroka swój ogon chwali" i jeżeli ja jeżdżę na motulu to mają go zalewać wszyscy, bo inne oleje to syf :kwasny:

Ja też w poprzednim samochodzie seat leon 1.9 tdi zalewałem motul'a 8100 x-cess, ale w audi stwierdziłem, że jeżeli właśnie ten konkretny olej zaleca producent i jest stosowany w aso, a od samego początku autko na nim jeździ to i ja będę go stosował dalej.

Tym bardziej weźmy pod uwagę cenę, że za motul'a z pewnej hurtowni gdzie kupuję już od ponad 5 lat za 1l musiał bym zapłacić 40zł, a za castrol'a w inter-carsie zapłaciłem ze zniżkami 76zł. Różnica jest dwukrotna.

Do poprzedniego samochodu biorąc pod uwagę zwykły castrol edge 5w-40 vs. Motul 8100 x-cess 5w-40:

- wybrałem motul (pierwsza wymiana catrol, a następne już motul).

A obecnie biorąc pod uwagę castrol edge professional longlife iii 5w-30 vs. Motul specific 507.00:

- wybrałem castrol (z tym, że nie będę zmieniał, co 30tys. Bo to trochę sporo... Tylko 15-20tys.max dla własnego spokoju i silnika)

podsumowując opinie z tego wątku to:

- motul: :thumbup1: Najlepszy na świecie i nic go nie zastąpi!

- castrol: :thumbdown: Syf totalny i lepiej jeździć komunikacją miejską niż zalewać ten olej do silnika!

A co z olejami typu lotos, elf, orlen, shell ??? Praktycznie nie ma o nich mowy...

Jak castrol wypada na ich tle?

Też jest to taki syf?

kilka posytów wczesniej zamiesciłem b.duzy post sumujacy OLEJE ,poczytaj

---------- Post dopisany at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

Zawsze zamiast castrola,motula mozna cos innego

normalnie idzie sie wypisac z forum nikomu sie czytac nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ankiety Castrol jest na II miejscu zaraz za Motulem, a na III Mobil i dalej reszta świata, więc wynik zaufania użytkowników marce Castrol jest bardzo dobry, czego nie odzwierciedlają posty w tym wątku.

No cóż...

C'est la vie... (selavi) co znaczy dosłownie... Takie jest życie... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy dziela sie na:

- tych którzy leją Castola (tutaj niestety jest większośc)

- i tych którzy unikaja go jak ognia (np moja osoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sprzedam Ci Motula, 4 razy droższego od szajstrola, chcesz ? :grin:

marketing i naciąganie ludzi, pomijam tutaj że żyją z tego że sa na rynku od niemal 100 lat

jeszcze 20-30 lat temu trzymali jakosc, teraz już tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... to że Castrol jest na podium robi to że kupisz go wszędzie...

Od stacji benzynowej, po sklepy motoryzacyjne na super marketach kończąc..

Ja np. dałem swoje Audi na pierwszą wymianę oleju w kraju do mechanika i jemu powierzyłem zakup (nie byłem jeszcze za bardzo w temacie).

I co ? Kupił Castrola 5W40 Diesel Magnatec :decayed:

Motula najczęściej trzeba specjalnie zamawiać

A cenowo to wiesz...

U mnie w mieście jest autoryzowany importer Motula.

Za Xcessa zaśpiewał mi 229zł

Na forum mogę kupić już za 135 zł + przesyłka...

Jaka jest przebitka sam widzisz... prawię stówkę

Widzisz kolego.. Na każdą twoją wątpliwość mamy wytłumaczenie :hi:

I nie iszukujmy się... Castrola każdy zna ;)

Motula niekoniecznie, a wręcz na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol drozszy? A kto zaplaci za piekne reklamy z C. Ronaldo i inteligentne molekuly?

Motul powinien kosztowac wiecej - taki x-cess ponad 200 za 5L. Sprzedaz internetowa jednak spalowala ceny na łeb.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam po prostu nikt nie wmówi że Motul czy Liqui Moly jest be a Castrol cacy :grin:

8052825700_1364333898.jpg

Castrol zaleca do mojego silnika EDGE 0W40

a co najlepsze każe go wymieniać co 12 miesięcy albo po przejechaniu i tu uwaga 7,5 tyś km !!!

Ja na Magnatecu 5W40 jeździłem 17kkm :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol drozszy? A kto zaplaci za piekne reklamy z C. Ronaldo i inteligentne molekuly?

Motul powinien kosztowac wiecej - taki x-cess ponad 200 za 5L. Sprzedaz internetowa jednak spalowala ceny na łeb.

Wysłane z prodiża

Chciałbyś płacić za X-cessa tyle co za lepszy olej z bazą estrową ? Bardzo dobrze ,że sprzedaż internetowa spałowała ceny a jak ktoś nieświadomy to niech przepłaca, ma oczywiście do tego prawo.

Ceny Castrola w ASO oczywiście mocno przesadzone , ale każdy chyba wie dlaczego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak pracowałem w dużej firmie produkującej drzwi i okna (3 fabryki w Polsce)

Nazwy podawać nie będę :wink:

Jak dla pracownika to taniej wychodziło kupić drzwi w sklepie gdzieś w Polsce niż prosto z fabryki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...