Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Podziele się wrażeniami po zmianie oleju na Motul Specyfic 505.01 zakupionego od kolegi "dzik"

AJM 287 tys to tej pory na Total Quartz 504/507 wczesniej na innych Totalach.

Pierwsze wrażenia to to że rano silnik "nie dzwoni" i nie wydaje odgłosów jak stary ursus :D

Po drugie mniej klekocze i troszke żwawszy się zrobił ale to chyba zasługa wogóle wymiany na świeży olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podziele się wrażeniami po zmianie oleju na Motul Specyfic 505.01 zakupionego od kolegi "dzik"

AJM 287 tys to tej pory na Total Quartz 504/507 wczesniej na innych Totalach.

Pierwsze wrażenia to to że rano silnik "nie dzwoni" i nie wydaje odgłosów jak stary ursus :D

Po drugie mniej klekocze i troszke żwawszy się zrobił ale to chyba zasługa wogóle wymiany na świeży olej :)

Wydaje mi sie ze ocenianie oleju tuz po wymianie nie ma sensu. Praktycznie kazdy olej od razu po wymianie wpłynie na silnik pozytywnie. Najlepsze sa opinie o oleju po 5 tys, albo około 10 tys. Jak silnik pracuje ile spaił oleju itp.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie -A4 B7 3.0 TDI po wycięciu DPF i wgraniu sfotu. Obecnie wlany LM Top Tec 4200 5w30. Przy następnej zmianie planuję przejść na LM Top Tec 4100 5w40. Rozumiem że teraz ma spełniac normę 505.01 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest podane:
(wersje bez DPF) opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Tak więc norma 505.01 będzie wystarczająca.

Tylko że tutaj jest układ CR... Fajnie by było uściślić tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry syntetyk 0/5W30/40będzie sie nadawał do CR bez DPF-a , nie musi spelniac żadnej normy Vagowskiej. Ważne żeby HTHS>3.5 i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam afn z 1996r po przelocie 365tys leje mobil 0W40 zostac przy nim czy zmienic na cos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do afn lałem valvoline synpower i super motor cykał, ale wiadomo kazdy motro jest w innym stanie ,ale u mnie miał 400 na blacie w ori, zero ubytków oleju ładna praca ,polecam olej

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ----------

Każdy dobry syntetyk 0/5W30/40będzie sie nadawał do CR bez DPF-a , nie musi spelniac żadnej normy Vagowskiej. Ważne żeby HTHS>3.5 i tyle :wink:

moze tez zalej valvoline synpower 5w40,albo zalej LM synthoil 5w40 , to PAO i jeden z najlepszych na rynku,albo motul. ja obecnie testuje Lm top tec 4100,swiezo po zalaniu jest ok,a jak bedzie zobaczymy

---------- Post dopisany at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

Podziele się wrażeniami po zmianie oleju na Motul Specyfic 505.01 zakupionego od kolegi "dzik"

AJM 287 tys to tej pory na Total Quartz 504/507 wczesniej na innych Totalach.

Pierwsze wrażenia to to że rano silnik "nie dzwoni" i nie wydaje odgłosów jak stary ursus :D

Po drugie mniej klekocze i troszke żwawszy się zrobił ale to chyba zasługa wogóle wymiany na świeży olej :)

znaczy total bee, ciekawi mnie jak total ineo mc3 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy total bee, ciekawi mnie jak total ineo mc3 5w40

Niekoniecznie, jeździłem na zwykłym Quarz Energy 9000 5W40. Aktualnie mam X-Cessa 5W40, bo skoro tyle osób go wychwala, to nie można nie spróbować. Następny będzie właśnie Ineo MC3 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie bardzo mnie ciekawi marka TOTAL , w sumie jedna z najwiekszych, troche czytałem o tej firmie i mozna sadzic ze sa to bdb oleje w dobrej cenie,ale z praktyki osobistej mało wiem ,kilka silników słyszałem ja cykaja na totalu ,

Quarz Energy 9000 5W40- i jak ci sie sprawował olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do afn lałem valvoline synpower i super motor cykał, ale wiadomo kazdy motro jest w innym stanie ,ale u mnie miał 400 na blacie w ori, zero ubytków oleju ładna praca ,polecam olej

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ----------

ale mi chodzilo czy z 0W40 przejsc na inny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Pytam się o znajomego :

Skoda Octavia, rocznik 2006, silnik 105 km na pompo-wtryskach.

Aktualnie jeździ na Castrolu 5W40

Poleciłem mu Motula Specific 5W40 ?

Dobry wybór ?

Czy może coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do PiterA4 - jak ci wszytko cyka nie łyka oleju multum ,ma moc jak nalezy to zostan przy 0w40,a jak ciut gestszego chcesz to pisałem wczesniej, nie wiem ile płacisz za olej ale zazwyczj 0w bedzie drozszy,

cabanmat-stary forumowicz jestes sam wiesz co mu polecic oliw multum jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z tym silnikiem 105KM, wymaga on starszych norm 501.502.505 czy już nowszych 504-507 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quarz Energy 9000 5W40- i jak ci sie sprawował olej

Nie miałem żadnych negatywnych odczuć. Zobaczę jeszcze jak będzie sie sprawował X-Cess do końca eksploatacji i wymianiam jak pisałem na Ineo. Potem dopiero decyzja czy pozostać przy Totalu czy jednak Motulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silniczek jak każdy PD wymaga normy 505.01:) No chyba że ma DPF wtedy 507.00.

Oczywiście w katalogach pewnie będzie już dobór olejów z normą 507.00. Ale to tak zawsze jest. Jak jest jakaś najnowsza norma to ją zalecają.

Nie trzeba wtedy w katalogu rozróżniać czy autko ma DPF czy nie, czy jeździ w trybie LL czy nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...