Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

:eusathink: castrol mówi tak ,Fluid Strength Technology to dynamiczny system, który aktywnie wzmacnia olej i zapewnia mu zdolność ciągłego reagowania na potrzeby silnika i dostosowywania się do niego przy każdym stylu jazdy.Gwarantuje on wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy, a jednocześnie zapewnia oszczędność paliwa przy niewielkich obciążeniach silnika. To pierwszy olej na rynku, który łączy w sobie te dwie korzyści,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O widzisz, konkretna fajna odpowiedz :hi:

Znalazłem opis który mówi "cytat"

Opis produktu

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 został specjalnie opracowany, żeby spełnić rygorystyczne wymagania VW 505.01 dla silników koncernu VW/Audi.

Przeznaczony jest do silników TDI z pompowtryskiwaczami, ale może być także używany w poprzednich konstrukcjach silników TDI i w konstrukcjach innych producentów samochodów.

Produkt ten nie powinien być używany w silnikach VW z aktywnym systemem VW Longlife, umożliwiającym przedłużenie okresu pomiędzy wymianami oleju (określonego jako QG1 na tabliczce znamionowej samochodu – sprawdź w instrukcji obsługi pojazdu). W takich przypadkach zaleca się używanie oleju Castrol Edge 5W-30, spełniającego wymagania specyfikacji VW 504.00/507.00.

Rekomendowany okres pomiędzy wymianami dla oleju Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 wynosi maksymalnie 15 tys. km lub 12 miesięcy.

Na mojej tabliczce jest tak:

1_9_S_LINE.jpg

Czyli nie mogę zalać tego oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle tego wychodzi ze nie ,ale nie ma przeszkod przed 50501, dpf nie masz bo wtedy wskazane 5w30,wiec zalezy od ciebie co ile chcesz mieniac olej najkorzystniej dla silnika co 15tkm , wiec smiało mozesz lac 5w40 ,do wymiany co 15tkm bedzie ok anawet lepiej. a na czym jezdziło to auto? przeczytaj podwieszony post na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb co 15tkm jest lepszy dla silnika,5w30 przewaznie jest drozszy od 5w40, oczywiscie mozna lac 5w30 i mieniac co 15tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem, że teraz to sam nie wiem czy zostać przy LL czy zalać 5w40 :kwasny: jak na wlepce jest QG1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 jest nadal produkowany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale u nas niedostepny. Ostatnio bylem w DE i zapomnialem kupic :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem - w cywilizowanych krajach taki olej jest dostępny na stacjach paliw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem, że teraz to sam nie wiem czy zostać przy LL czy zalać 5w40 :kwasny: jak na wlepce jest QG1

to tylko wlepka ,informujaca ze mozna stosowac LL,ale kazdy powie ze lepiej jest mieniac olej co 15tkm zawsze mozesz mieniac 5w30 co 15 ale przekalkulowac musisz sam

nie wiem jak eksploatujesz autko ,jakie trasy robisz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest różnica między tymi olejami :question:

Olej Castrol Edge turbo diesel 5W-40 - poj. 4 l - Unimot

Olej Castrol Edge turbo diesel 5W-40 - poj. 5 l - Unimot

niby to samo ale jednak......

Chyba, że tylko bańką 4l i 5l :decayed:

http://s21.postimg.org/r5pn1er4z/FST_Logo_375x100.jpg

Co to takiego ?

W bankach 5 litrowych sa produkty Castrola z zagranicznego importu, jest znaczek VW wiec prawdopodobnie jest to oryginalny Castrol wyprodukowany w DE. 4L to polski badziew. Polecam niemiecki, sam na nim jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Castrola.

Silnik lepiej pracuje na innych olejach: Liqui Moly, Motul, Meguin Oils itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem Castrola zmieniłem na Liqui Moly Top tec 4100 i widać różnice, jest ciszej, szybciej sie nagrzewa, generalnie zmiana na plus :wink: polecam ten olej : Thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mnie nurtuje:

Mam auto 2 lata. Jest ono sprowadzone z Austrii, przez ostatnie 5 lat nie było wpisów w książce serwisowej, więc nie wiadomo jaki był tam lany olej. Ja sam do tej pory zalewałem olej 10w40. Czy jest sens zmieniać olej na 5w40? Jeśli ciągle wlewany byłby 5w40 to wiadomo, że bym wlewał dalej 5w40, ale po takiej historii wydaje mi się, że to jest trochę bezsensu.

Silnik to 1.9 TDI AFN 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mnie nurtuje:

Mam auto 2 lata. Jest ono sprowadzone z Austrii, przez ostatnie 5 lat nie było wpisów w książce serwisowej, więc nie wiadomo jaki był tam lany olej. Ja sam do tej pory zalewałem olej 10w40. Czy jest sens zmieniać olej na 5w40? Jeśli ciągle wlewany byłby 5w40 to wiadomo, że bym wlewał dalej 5w40, ale po takiej historii wydaje mi się, że to jest trochę bezsensu.

Silnik to 1.9 TDI AFN 110KM

Dlaczego bez sensu? Jak silnik sprawny i nie bierze oleju to jak najbardziej należało by wlać olej o lepkości 5W40 z norma producenta VW 505.00. Polepszasz wówczas warunki zimnego rozruchu silnika gdyż olej szybciej dociera w najdalsze jego zakamarki, zmniejszysz opór pracy zimnego silnika i zaoszczędzisz na paliwie. Decyzja należy do Ciebie ale jak auto ma służyć to zapodaj mu dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mnie nurtuje:

Mam auto 2 lata. Jest ono sprowadzone z Austrii, przez ostatnie 5 lat nie było wpisów w książce serwisowej, więc nie wiadomo jaki był tam lany olej. Ja sam do tej pory zalewałem olej 10w40. Czy jest sens zmieniać olej na 5w40? Jeśli ciągle wlewany byłby 5w40 to wiadomo, że bym wlewał dalej 5w40, ale po takiej historii wydaje mi się, że to jest trochę bezsensu.

Silnik to 1.9 TDI AFN 110KM

Dlaczego bez sensu? Jak silnik sprawny i nie bierze oleju to jak najbardziej należało by wlać olej o lepkości 5W40 z norma producenta VW 505.00. Polepszasz wówczas warunki zimnego rozruchu silnika gdyż olej szybciej dociera w najdalsze jego zakamarki, zmniejszysz opór pracy zimnego silnika i zaoszczędzisz na paliwie. Decyzja należy do Ciebie ale jak auto ma służyć to zapodaj mu dobry olej.

dokładnie to wszystko prawda, i śmiem twierdzic ze nawet jak 5 lat nie było wpisów a auto jezdziło na 5w40 to raczej napewno jezdziło dalej na 5w40 ,kiedys miałem troche doczynienia z autami sprowadzonymi z np. niemcowni przez ruskich dla ruskich jeszcze nie ''urobionymi'' i kazde normalne auto z normalnym przebiegiem tj .np.250 i 300 350 tkm miało zalany i 5w40 , 0w40 5w30

---------- Post dopisany at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:15 ----------

sam latałem na 5w40 juz pisałem o tym .. a miałem w AFN spory przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wywalilem ostatnio Dpfa. Zastanawiam sie czy moge teraz zalewac silnik motulem specyfic ale z nizsza norma (jak do starego poczciwego AWXa). Czy ten z wyzsza norma rozni sie czyms poza tym ze nadaje sie dosilnikow z dpfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zalewać każdy olej z normą 505.01 :wink: a o resztę ewentualnie dopytaj Cabanmata on Ci poleci coś najlepszego i gdzie kupić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mnie nurtuje:

Mam auto 2 lata. Jest ono sprowadzone z Austrii, przez ostatnie 5 lat nie było wpisów w książce serwisowej, więc nie wiadomo jaki był tam lany olej. Ja sam do tej pory zalewałem olej 10w40. Czy jest sens zmieniać olej na 5w40? Jeśli ciągle wlewany byłby 5w40 to wiadomo, że bym wlewał dalej 5w40, ale po takiej historii wydaje mi się, że to jest trochę bezsensu.

Silnik to 1.9 TDI AFN 110KM

Dlaczego bez sensu? Jak silnik sprawny i nie bierze oleju to jak najbardziej należało by wlać olej o lepkości 5W40 z norma producenta VW 505.00. Polepszasz wówczas warunki zimnego rozruchu silnika gdyż olej szybciej dociera w najdalsze jego zakamarki, zmniejszysz opór pracy zimnego silnika i zaoszczędzisz na paliwie. Decyzja należy do Ciebie ale jak auto ma służyć to zapodaj mu dobry olej.

dokładnie to wszystko prawda, i śmiem twierdzic ze nawet jak 5 lat nie było wpisów a auto jezdziło na 5w40 to raczej napewno jezdziło dalej na 5w40 ,kiedys miałem troche doczynienia z autami sprowadzonymi z np. niemcowni przez ruskich dla ruskich jeszcze nie ''urobionymi'' i kazde normalne auto z normalnym przebiegiem tj .np.250 i 300 350 tkm miało zalany i 5w40 , 0w40 5w30

---------- Post dopisany at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:15 ----------

sam latałem na 5w40 juz pisałem o tym .. a miałem w AFN spory przebieg

Dzięki za odpowiedzi. Tym razem zakupię 5w40, prawdopodobnie Motul 8100 X-Cess ;)

Czy przed wymianą oleju należy zrobić płukankę, czy to nie jest konieczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.9 TDI 90km oznaczenie AHU z motula dobry bedzie 6100 synergie + 10w40??

Czy jest jeszcze cos godnego polecenia z półsyntetyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...