Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osobiscie wole 5w40
możesz zdradzic jeśli to nie tajemnica czemu wolisz 5w40?

motor lżej i równiej pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wole 5w40
możesz zdradzic jeśli to nie tajemnica czemu wolisz 5w40?

akurat na spontana to wrzuciłem:decayed: nie chciałem nic sugerować ,jakos tak mysle ze jest to optymalny olej do mojego staruszka kontem aktualnego rodzaju eksploatacji, tyle juz przerobione jest o olejach , wiec co wiecej pisac , po co wywoływać wilka z lasu:decayed: ,przeciez wielu ,ale nie każdy ,ma swoje jakies teorie w których sam się utwierdza i sam je obala.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

to akurat prawda, filtrony idą na pierwszy montaż do vw, kolega mechanik potwierdził

filtr powietrza do Golfa 5 robi filtron. To z tego co wiem JEDYNY filtr ktory jest produkowany przez tą firmę na 1 montaż do grupy VAG. Jakkolwiek napisać że produkujemy dla VW już mogą.

O jakie i ile filtrów chodzi, to wie tylko VAG i Filtron. Jeśli się nie pochwalą, to sie nie dowiemy. Oczywiście może chodzić o jeden typ filtra, choć byłby to nieco dziwny układ - ktoś dostarcza setki filtrów dla VAG, a tylko ten jeden specjalnie robi dla nich Filtron?

Tak czy siak w tej kwestii możemy sobie gdybać.

najkorzystniej do ASO podjechać i sprawdzić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam, ze lepsze filtry wyprodukowane w polskich fabrykach niz "markowe" z napisem Made In Germany przez chinczyka w kontenerze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanko muszę dolać oleju jednak w samochodzie jest Castrol 5W30 Edge Proffesional Long Life a w sklepach nie mogę go zdobyć jest taki sam z tym że EDGE bez dopisku proffesional czy to ten sam olej ? można go dolać bez obawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to Professional można dostać tylko w ASO ;)

Jak na dolewkę to nie bój nic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewaj śmiało, oba mają normę VW 504-507 więc na bank będzie oki. Moim zdaniem to są te same oleje w 2 opakowaniach.

Ale żeby to udowodnić trzeba by do lab oddać oba oleje.

Tak czy tak mają te same normy więc na pewno wszystko będzie oki jak dolejesz:D

Edge Proffesional można dostać poza ASO i w znacznie sensowniejszych cenach:D

Może nie wszystkie rodzaje są dostępne ale ten do VAG-a akurat jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki bo właśnie wybieram się w trasę i przydałoby się dolać coś oleju a widzę w bagażniku pusta butelka (po poprzednim właścicielu) Edge Proffesional a w sklepie ani sladu po nich tylko na zamowienie. Wciskali mi wlasnie to zwykle Edge 5W30 i mowili ze to to samo, ale znam ten sklep i wolalem zapytac :) Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, bez obaw bierz zwykłego Edga. A w przyszłości możesz sobie wymienić olej na zwykły Edge 5W30 jeśli ma być Castrol.

Professional jest droższy a moim zdaniem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons, nie myślałeś nad przejściem na inny olej skoro Ci piję że musisz kupować olej na dolewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi pije olej po prostu po zakupie nie sprawdziłem jego stanu. Dzisiaj miałem dłuższą trasę (właśnie jestem w drodze) i sprawdzałem stan oleju przed wyjazdem. Zawsze tak robię. Bagnet pokazał troszkę ponad minimum więc chciałem dolać na MAX, ale patrzę do bagażnika tam mam taki pokrowiec jakby na litrowy olej otwieram a tam dosłownie parę kropelek więc chciałem zakupić że nie mogłem go ustrzelić pytałem o ten na forum. Jak będę wymieniał zmienię na pewno na motul do motocykla też taki leje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinowac z dziwnymi sprzedawcami.

www.pro-choice.pl to sklep kolegi dzik z forum. biore u niego od kilku lat i zawsze jest tanio i oryginalnie.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no :wink:

Ja tam biorę od Durasa ale kiedyś też brałem u dzika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinowac z dziwnymi sprzedawcami.

www.pro-choice.pl to sklep kolegi dzik z forum. biore u niego od kilku lat i zawsze jest tanio i oryginalnie.

Wysłane z prodiża

Wtedy potrzebowałem olej na "już", a że do Lucart mam jakieś 2km to podjechałem i kupiłem. Teraz przynajmniej mogę ostrzec kolegów, którzy mieszkają w moich okolicach gdzie nie powinni kupować oleju :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy potrzebowałem olej na "już", a że do Lucart mam jakieś 2km to podjechałem i kupiłem. Teraz przynajmniej mogę ostrzec kolegów, którzy mieszkają w moich okolicach gdzie nie powinni kupować oleju :wink:.

Jestes pewny tego co piszesz...?

Osobiscie nigdy u nich nie kupowałem oleju, ale to jedna z najwiekszych firm na Slasku...

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie wiem jak to wygląda teraz, ale wtedy kupiłem podróbę. Najlepsze jest to, że w Lucart zapłaciłem więcej niż w ATS :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...