Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Cabanmat byłem pewien że zalałeś tego Gulfa 5W40 i chciałem pytać o wrażenia... a tu nadal się czaisz jak szpak na pi...:facepalm:

Jaja se z was robi a wy rozczulacie się nad jego wypocinami. Chyba, że poważnie prawi te swoje teorie a to wtedy poważny przypadek...

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

Dzisiaj z braku LM i Motula kupił mi ktoś Mobila 3000 5w30, mogę go zalać, bo za daleko mam żeby jechać go wymienić jeśli spełnia 505.01?. Auta nie katuje i idzie po mału zima, więc chyba jakiejś wielkiej różnicy nie będzie między 40?

A w czym ten Motul lepszy od tego Mobila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, co zalać do AKE 2,5 TDI, obecnie jezdze na Castrolu Edge 5W30 a do wymiany zostało mi kilkaset kilometrow i nie wiem.... Motul, Castrol, Mobil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co zalać do AKE 2,5 TDI, obecnie jezdze na Castrolu Edge 5W30 a do wymiany zostało mi kilkaset kilometrow i nie wiem.... Motul, Castrol, Mobil?

Wlej coś co spełnia normy przewidziane dla Twojego silnika. Producenta wybierz na podstawie tego co przeczytałeś choć na kilku stronach tego wątku. Jest gdzieś ankieta kto tu na jakim oleju śmiga to poszukaj.

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ----------

10 zrobię do końca roku, a bardziej chodziło mi o tą 30 niż o markę, ale jakbym miał wymieniać to chociażby z ciekawości zainwestowałbym w lepszą markę:wink:

Mobil to też dobra marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja teraz mam zalanego Specifica ale zrobiłem na nim 15kkm i powoli rozglądam się nad trzecią oliwą.

Na pierwsze zalanie wziąłem Castrola Diesel Magnateca 5W40 i nie byłem z niego zadowolony... wręcz zraziłem się do Castrola...

Teraz po głowie chodzi mi Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40 lub Motul X-Cess 5W40...

PS. Są w tej samej cenie w bańkach 5L.

X-cess się nie opyla dorzucasz, 5zł i masz X-Clean C3 5W40 który ma lepsze parametry niż X-Cess pod względem czystości, punktu płynięcia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda reputacja gulfa? Ostatnio sam zmieniałem olej i wybór padł na Gulf'a . nigdy wcześniej nie miałem z nim do czynienia.

Teraz tak szukam po sieci opinii na temat Gulfa w tdi i powiem że opinii jest dosyć mało w porównaniu do innych producentów, ale za to 98% to pozytywne opinie , Ponoć jest rozlewany w Holandii ale macierzysta rozlewnia to Kanada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości faktycznie są to pozytywne opinie aczkolwiek odnieś to do ogólnej ilości tego oleju na rynku i porównaj ze znanymi markami ...wtedy wyjdzie ci powszechność w użytkowaniu tego smarowidła. Jednocześnie warto podkreślić ze nie wszystko co rzadko spotykane i mało rozreklamowane musi być od razu złe.

Mnie też zastanawia i ciekawi ten olej.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

Jednocześnie chętnie poznalbym opinie na jego temat jakiejś grupy osób. Najchętniej od nas z forum.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oleje patrząc na parametry i tanie :) co prawda w butlach 4l, ale do 1.9TDI VP jak znalazł :)

Gulf TEC Plus 5W-40 co prawda półsyntetyk ale cena za 4l 69,90zł :)

Gulf TEC Plus 10W-40 półsyntetyk, bardzo podobne parametry 59,90zł :) za 4l

Warto zaglądać na takie portal jak tablica.pl gumtree, ludzie tam często sprzedają za bezcen dobre oleje np Lukoil 5W40 4 l za 50zł o bardzo dobrych parametrach na zimę (punkt płynięcia -41 stopni C) :) , rożne lotosy itp itd :)

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:33 ----------

Gulf - producent paliw i olejów do samochodów, ciężarówek, motocykli, maszyn rolniczych, łodzi, turbin, hydrauliczne, oleje i smary do przemysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1.9TDI VP

Mylą mi się te skróty, świeży w dieslach jestem

VP to silniki na pompie wtryskowej rozumiem ? Czyli jak mój AFN ?

a DP (czy jakoś tak) to pompowtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oleje patrząc na parametry i tanie :) co prawda w butlach 4l, ale do 1.9TDI VP jak znalazł :)

Gulf TEC Plus 5W-40 co prawda półsyntetyk ale cena za 4l 69,90zł :)

Gulf TEC Plus 10W-40 półsyntetyk, bardzo podobne parametry 59,90zł :) za 4l

Warto zaglądać na takie portal jak tablica.pl gumtree, ludzie tam często sprzedają za bezcen dobre oleje np Lukoil 5W40 4 l za 50zł o bardzo dobrych parametrach na zimę (punkt płynięcia -41 stopni C) :) , rożne lotosy itp itd :)

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:33 ----------

Gulf - producent paliw i olejów do samochodów, ciężarówek, motocykli, maszyn rolniczych, łodzi, turbin, hydrauliczne, oleje i smary do przemysłu

Mnie bardziej interesują akurat w tym momencie oleje Gulf pod pompowtryski. Z ciekawości skorzystałem z "doboru oleju" na ich stronie i marka gulf sugeruje do mojego silnika praktycznie tylko 5w30 a mam bke z 2005 roku bez dpf. :-)

Hmmm :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ;)

Do mojego VP też polecało 5W30 a niżej pisało że nie polecają 5W30 i trybu LL

Ich "szukajka" pokazuje głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, co drugi spelnia te norme :) ja jezdze obecnie na castrolu edge 5w30 spelniajacym norme dla mojego silnika AKE. Autor wątku zaleca oleje 5w40, czy jest jakas zasadnicza roznica pomiedzy wartoscia 30 a 40? chetnie wyslucham opinii nt tego oleju, osobiscie slyszalem, ze zalecaja go do V6-ek i ze ludzie go chwala, nie jestem w tych sprawach na biezaco a moze jest jeszcze jakis lepszy olej od castrola? u mnie(mieszkam w belgii)popularne z kolei sa oleje KROON czy ktos ma jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...