Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie dlatego, że nazwa źle brzmi. Nie to co Mann czy Motul. :decayed:

Tylko nie doczytują made in china bo to szczegół he he

Motul jest Made in France, ja osobiście miałem filtry Manna Made in Spain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb co 15tkm jest lepszy dla silnika,5w30 przewaznie jest drozszy od 5w40, oczywiscie mozna lac 5w30 i mieniac co 15tkm

I tak zrobie, kupiłem taki zestaw :wink: z tym Castrolem FST

http://s14.postimg.org/wz2ysxbal/10062013152.jpg

:shock3: "wytwornia filtrow PZL-SEDZISZOW" :polew::polew::polew: w jakim pojezdzie lub maszynie rolniczej zamierzasz zastosowac ten zestaw filtrow i tego CASTROL-a z FST ?

Tyle pisania , tlumaczenia , opisywania wszystkich plusow i minusow jezeli jakies sa o dobrych markowych oejach , tyle pytan od forumowiczow jaki olej najlepiej i dlaczego ? a tu pozniej ludziska i tak i tak robia wedle wlasnego uznania :facepalm:

Ja nie pytałem czy wlać Motul czy Castrol, tylko czy 5w30 & 5w40 Castrol to mój wybór :decayed: i nikt nie musi mnie przekonywać, przejechałem setki kilometrów na różnych olejach w tym i na castrolu również i nie widzę różnicy więc takie pier**le.ie o Chopinie jest bez sensu :kox: a co do filtrów z sędziszowa to nawet nie komentuje :facepalm:

hola hola ja sobie wypraszam ! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb co 15tkm jest lepszy dla silnika,5w30 przewaznie jest drozszy od 5w40, oczywiscie mozna lac 5w30 i mieniac co 15tkm

I tak zrobie, kupiłem taki zestaw :wink: z tym Castrolem FST

http://s14.postimg.org/wz2ysxbal/10062013152.jpg

:shock3: "wytwornia filtrow PZL-SEDZISZOW" :polew::polew::polew: w jakim pojezdzie lub maszynie rolniczej zamierzasz zastosowac ten zestaw filtrow i tego CASTROL-a z FST ?

Tyle pisania , tlumaczenia , opisywania wszystkich plusow i minusow jezeli jakies sa o dobrych markowych oejach , tyle pytan od forumowiczow jaki olej najlepiej i dlaczego ? a tu pozniej ludziska i tak i tak robia wedle wlasnego uznania :facepalm:

Ja nie pytałem czy wlać Motul czy Castrol, tylko czy 5w30 & 5w40 Castrol to mój wybór :decayed: i nikt nie musi mnie przekonywać, przejechałem setki kilometrów na różnych olejach w tym i na castrolu również i nie widzę różnicy więc takie pier**le.ie o Chopinie jest bez sensu :kox: a co do filtrów z sędziszowa to nawet nie komentuje :facepalm:

hola hola ja sobie wypraszam ! :decayed:

:polew::polew:

by the way część filtrów manna jest wykonywana w chinach ale przecież cała technologia i jakość zapewne jest zachowana,co iinego filtry denckermann typowy chiński wyrób :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb co 15tkm jest lepszy dla silnika,5w30 przewaznie jest drozszy od 5w40, oczywiscie mozna lac 5w30 i mieniac co 15tkm

I tak zrobie, kupiłem taki zestaw :wink: z tym Castrolem FST

http://s14.postimg.org/wz2ysxbal/10062013152.jpg

:shock3: "wytwornia filtrow PZL-SEDZISZOW" :polew::polew::polew: w jakim pojezdzie lub maszynie rolniczej zamierzasz zastosowac ten zestaw filtrow i tego CASTROL-a z FST ?

Tyle pisania , tlumaczenia , opisywania wszystkich plusow i minusow jezeli jakies sa o dobrych markowych oejach , tyle pytan od forumowiczow jaki olej najlepiej i dlaczego ? a tu pozniej ludziska i tak i tak robia wedle wlasnego uznania :facepalm:

Ja nie pytałem czy wlać Motul czy Castrol, tylko czy 5w30 & 5w40 Castrol to mój wybór :decayed: i nikt nie musi mnie przekonywać, przejechałem setki kilometrów na różnych olejach w tym i na castrolu również i nie widzę różnicy więc takie pier**le.ie o Chopinie jest bez sensu :kox: a co do filtrów z sędziszowa to nawet nie komentuje :facepalm:

hola hola ja sobie wypraszam ! :decayed:

:polew::polew:

by the way część filtrów manna jest wykonywana w chinach ale przecież cała technologia i jakość zapewne jest zachowana,co iinego filtry denckermann typowy chiński wyrób :whistling:

Koledzy szanowni juz nie chodzi gdzie owy filtr czy tez olej silnikowy zostal wykonany tylko w jakiej technologi , jest duza roznica robic dobrej klasy filtry i oleje w Chinach przy zachowaniu wysokich standartow jakosci a robic powiedzmy szajs w kraju liczac tylko i wylacznie , ze Polak biedny to kupi.

Kazdy kupuje i montuje i wlewa co chce do Swojego samochodu , jego ciezko zarobione pieniadze i jego sprawa.

Dla mnie jest to troszke nie zrozumiale , ze kazdy z nas jezdzi autem srednio od 25 - 30 tys. zl. w zwyz i wydaje mi sie , ze jak Nas stac na auta tej klasy za takie pieniadze to wypadalo by juz dbac o te autka nalezycie. Wiadomo sa ludzie , ktorzy pobujaja sie autkiem pol roku moze rok i zmiana na kolejny model i maja gdzies co leja i co sie bedzie dzialo z takim autkiem za 2-3 lata a sa ludize jak Ja gdzie autko ma juz u mnie dozywocie. Obecnie ma przejechana juz ponad 480 tys. km. i dalej hula jak nalezy i to tylko dzieki dbalosci o to co leje do silnika itp.

Wiadomo , ze My polacy potrafimy robic dobre rzeczy ale nie ukrywajmy i nie bujmy sie tego powiedziec , ze w Naszym kochanym kraju liczy sie tylko zysk a nie jakosc i naprawde zadowolony klient z zakupionego towaru.

Uwazam , ze to cos znaczy jezeli na 100 osob 97 poleca oleje Motula , Millersa i inne dobre marki oraz filtry znanych producentow , dwie osoby z tych 100 nie polecaja tego bo owe oleje sa zadrogie dla nich zas ostatnia osoba z tej setki wogole ma wszytsko w d...e i nawet jak by zalala oliwe do smazenia frytek to nawet by jej to nie ruszylo.

Jest takie powiedznie " Cudze chwalicie a swego nie znacie" i to prawda ale akurat jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

to akurat prawda, filtrony idą na pierwszy montaż do vw, kolega mechanik potwierdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

Gdzieś w internecie jest test filtrów olejowych i Filtron wypadł tam bardzo dobrze. Co prawda ilość materiału filtrującego była mniejsza niż w markowych wyrobach ale testujący zgodnie potwierdzili, że ów materiał jest zupełnie inny, nie jest to tania szmatka/papier (czy zwał jak zwał). Więc lepiej wymieniać trochę częściej i jeździć na Filtronach niż rzadziej wymieniać i mieć Knechta, który i tak czy siak się przypcha, jak przecholujemy z wymianą.

A co do oliw Lotosa - dobra średnia półka. Ja osobiście po Millersie wróciłem do Valvoline, jakoś na moje ucho na oliwach spod znaku "V" lepiej pracują stare 1Z/AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobie, kupiłem taki zestaw :wink: z tym Castrolem FST

http://s14.postimg.org/wz2ysxbal/10062013152.jpg

:wallbash:

Nie ma co sie dziwic decyzji kolegi Norbi TDI...

Skoro w necie jest pełno takich tekstów...

"Udowodniono, że Castrol Edge to:

Bezawaryjna praca silnika, nawet w ekstremalnych warunkach

Redukcja szkodliwych osadów

Zapewnia najwyższy poziom ochrony, redukując kontakt metal o metal pomiędzy metalowymi częściami silnika.

Zwiększona wydajność silnika... itd"

Więc lepiej wymieniać trochę częściej i jeździć na Filtronach niż rzadziej wymieniać i mieć Knechta, który i tak czy siak się przypcha, jak przecholujemy z wymianą.

Mozna jeszcze pamietac o regularnych wymianach (filtrów) nie przecholowywac... i jezdzic na filtrach Knechta.

Napewno nie sa robione w Chinach. A roznica w cenie nie jest az tak duza.

Ale jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje.

Fotoprzestroga - filtr oleju FILTRON w vr6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wysil się trochę i poczytaj parę stron wstecz to będziesz wiedział a po za tym na górze masz jak byk co lać i do jakiego silnika... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Audi a4 1.9TDI 130KM, silnik AVN, rok 2004 przebieg 245000 jakim zalać Motulem? Pozdrawiam.

Motul Specyfic 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

to akurat prawda, filtrony idą na pierwszy montaż do vw, kolega mechanik potwierdził

filtr powietrza do Golfa 5 robi filtron. To z tego co wiem JEDYNY filtr ktory jest produkowany przez tą firmę na 1 montaż do grupy VAG. Jakkolwiek napisać że produkujemy dla VW już mogą.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Audi filtry z aso sa firmy UFI (China) wczesniej Mahle/knecht

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ta dziedzine olejow i filtrow w Naszym kraju to wszystko mozna rozbic o kant d*p...

To nie jest prawda, bo Lotos robi raczej dobre oleje, a Filtron chwali się, że jest dostawcą m.in. Volkswagena.

to akurat prawda, filtrony idą na pierwszy montaż do vw, kolega mechanik potwierdził

filtr powietrza do Golfa 5 robi filtron. To z tego co wiem JEDYNY filtr ktory jest produkowany przez tą firmę na 1 montaż do grupy VAG. Jakkolwiek napisać że produkujemy dla VW już mogą.

O jakie i ile filtrów chodzi, to wie tylko VAG i Filtron. Jeśli się nie pochwalą, to sie nie dowiemy. Oczywiście może chodzić o jeden typ filtra, choć byłby to nieco dziwny układ - ktoś dostarcza setki filtrów dla VAG, a tylko ten jeden specjalnie robi dla nich Filtron?

Tak czy siak w tej kwestii możemy sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z autami ale do wykaszarek/pilarek marki STIHL filtry powietrza oryginalne zakupione w serwisie tu w szwecji są Filtrona z dobitym logo STIHL'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...