Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docinanie climatronica i tunelu pod kosz 2 DIN RNS E


fayera

Rekomendowane odpowiedzi

...Adam śmiało możesz ciąć nic sie nie dzieje i nic nie ściera wszystko wygląda jak ori :naughty:

oczywiście po odpowiednim szlifowaniu papierkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że za cięciem przemawia do mnie jedna rzecz ... ta aluminiowa listewka na dole ...

zabezpiecza troszkę przed zarysowaniami w 1DIN szczególnie, w 2 DIN się okaże bo półeczki w zasadzie już nie ma.

ps.Mam klimatronik 2 DIN ale mimo to zamierzam chyba przyciąć obecny 1DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą listewkę trzeba odkręcić i wysunąć. Nastąpienie jak już obetniesz i dopasujesz climatronic to zaczniesz bawić się z tą listewką. Trzeba uważać żeby za bardzo nie przesadzić i równo pod małym kątem przyciąć.Ale to wszystko wyjdzie w praniu i jest naprawdę łatwe :) Listwa musi zostać bo będzie nie ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj docinalem :good: bez zadnego problemu i jestem tzn bylem zadowolony bo teraz musialem zmienic na grzane dupki i juz kupilem pod 2 din

Ja listewki nie odpinalem - obciolem razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego używaliście przy docinaniu ... jechane zwyczajnym brzeszczotem a potem równanie papierkiem :mysli:

Tak widziałem że listewka w klimatroniku jest demontowalna i łatwiej ją osobno dociąć.

Koleś ma ploter frezujący i gadałem z nim o przycięciu klimatronika - jest to wykonalne ale pewne warunki trzeba by spełnić.

- przetestować gdzieś poza linią ostetecznego cięcia jak zachowuje się plastyk - czy jest w marę "sypki" w cięciu frezem czy ma tendencje do klejenia się - tu cały pic polega na dobraniu odpowienidego freza i parametrów skrawania (V obr freza i posuwu)

- wyznaczenie "numeryczne" tej krzywej.

- użyć próbników jak po obcięciu wpasowują się w tunel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to może mieć zbyt dużą temperature i zacznie topić sie plastik :mysli:

najlepiej brzeszczotek a potem papier ścierny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo szlifierką z zachowaniem marginesu na doszlifowanie,nic się nie topi

i idzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to może mieć zbyt dużą temperature i zacznie topić sie plastik :mysli:

najlepiej brzeszczotek a potem papier ścierny :good:

To spróbuj przeciąć plexy może nawet pod brzeszczotem się podtapiać - plastyk jest paskudny pod tym względem lepiej chyba już skrawać metal ;)

Skoro to ten kruchy rodzaj plastyku to pokusze się o obcinke na tym ploterku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja docinałem kawałkiem piłki do metalu (brzeszczot) a potem papierek. Papierkiem bardzo ładnie można doszlifować jak się chce :)

Proponuje docinać wzdłuż takiej wypustki plastiku po drugiej stronie panelu a potem całość docierać papierem. Nie posiadam zdjęcia jak ta wypustka wygląda ale jak zabierzecie się do ciecia to będziecie wiedzieć o co chodzi. I powoli bez pośpiechu z częstą ilością przymiarek bo można przeholować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w necie instrukcja dotycząca montażu RNS-E - niestety nie mam linku a ten w temacie RNS-E (od A do Z) jest nieaktywny ale wystarczy wpisać wgoogle:

Audi%20-%20FULL%20Installing%20Sat%20Nav%20in%20an%20A4.pdf

i da się znaleźć.

Na str. 18 pokazane jest jak przyciąć tunel. W zasadzie tak jak lukaszlsw pisze po bokach od wewnątrz na rancie sa wypustki należy je ściąć na równo i zjechać z cięciem w dół kawałek i potem niemal równolegle z krawędzią odciąć to powyżej lini cięcia.

Zastanawiam się dlaczego tam piszą o przycinaniu popielniczki ... czyżby nie mogła zostać jednak ta pod 1 DIN. - chyba całkiem się nie będzie klapka uchylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielniczkę najlepiej zostaw jak jest. Mi się otwiera prawie do końca. A przypadkiem w tym poradniku nie pisze że trzeba jeszcze dociąć tą cześć która jest na samym dole za popielniczką.Bo jeśli tego nie założysz będzie minimalna szpara pod climatronikiem. Ja tego nie założyłem od razu i teraz nie chce mi się wyciągać zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielniczkę najlepiej zostaw jak jest. Mi się otwiera prawie do końca. A przypadkiem w tym poradniku nie pisze że trzeba jeszcze dociąć tą cześć która jest na samym dole za popielniczką.Bo jeśli tego nie założysz będzie minimalna szpara pod climatronikiem. Ja tego nie założyłem od razu i teraz nie chce mi się wyciągać zapalniczki.

No właśnie trzeba jeszcze dociąć około pół cm tę półeczkę za popielniczką

bo jest za wysoka.Tutaj akurat żadna precyzja nie jest wymagana bo

obcinająć 0,5 czy 0,7 cm i tak tego nie widać ale przyciąć trzeba bo nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś jestem po akcji montażu RNS-a.

Z docinania mam jakieś foteczki ale już moge powiedzieć że:

1. Przycinanie tunelu:

Należy boczki tunelu od przodu (do kierunku jazdy) docinać z poziomu równego tej poprzecznej "belce". Linię cięcia trzeba tak prowadzić by mniej więcej tworzyła kąt prosty z linią wyznaczoną przedłużając krawędź tunelu. W dół trzeba dociąć ok. 190,5mm od górnego otworu mocującego kosz. Linie cięcia pomiędzy tymi liniami można zaokrąglić ok. R15.

Zalecam też wykonanie tego wypustu na krawędzi dopasowanego do kosza 2DIN. Wypada on jakieś 3 -4 cm poniżej dotychczasowego - wypusty te spasowują się z koszem.

2. Docinanie półki za popielniczką:

Może i jest nie widoczne ale jak chce ktoś to zrobić w miarę estetycznie to mając zdemontowany tunel montujemy tą półeczkę - zauważymy że wystaje ponad poziom tej poprzeczki. Przycinamy półkę na równo z poprzeczką.

Montujemy kosz 2DIN i patrzymy od spodu czy kosz wszedł w takie wypustki z tyłu tej poprzeczki koło spinek do śrub mocujących. Kosz musi dolegać do tej poprzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwcześniej w niedzielę ... auto ciągle rozbebeszone bo załatwiam kilka tematów na raz ... całusieńkie 2 dni i jeszcze masa roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przy tym docinaniu to jest opcja założenia pozniej kosza 1 din i klimatronika 1 din?? nie bedzie tego widac w tej puleczce na dole?? bo mam tunel szary i no raczej ciezka sprawa moze byc z dokupieniem a zreszta koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przy tym docinaniu to jest opcja założenia pozniej kosza 1 din i klimatronika 1 din?? nie bedzie tego widac w tej puleczce na dole?? bo mam tunel szary i no raczej ciezka sprawa moze byc z dokupieniem a zreszta koszty..

Przy docinaniu tunelu kosz nie nic do tego

czy to 1 czy 2 DIN

ale jak 1 to dlaczego chcesz ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz mam concerta klimatr. no i ta puleczka pod klima.. i chce zalozyc rns-e wiec musze dociac tunel ale czy jest pozniej opcja powrotna tzn zeby znow zalozyc concerta i stary klimatronik zeby nie bylo jakichs dziur..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz mam concerta klimatr. no i ta puleczka pod klima.. i chce zalozyc rns-e wiec musze dociac tunel ale czy jest pozniej opcja powrotna tzn zeby znow zalozyc concerta i stary klimatronik zeby nie bylo jakichs dziur..??

z pewnością na pierwszy rzut oka nie będzie widać podcięcia

ale gdy zajrzysz głębiej trochę będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...