Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektryczne szyby - montaz


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie jakos zlozylo, ze mam szyby na korbe, a chce miec elektryczne (oczywiscie mowa tylko o przednich).

Czy robil ktos kiedys taka zmiane?

Czy taka przyjemnosc duzo kosztuje?

No i czy to jest rownie dobre jak seria?

* pamietaj proszę o prefixie (prefix uzupełniony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się też nad tym zastanawiałem ;)

Narazie nic nie kombinowałem - ale jak będziesz coś wiedział to fajnie byłoby gdybyś się podzielił swoimi doświadczeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko podlapie cos wolnej kasy to sie tym zajme. Szkoda, zeby taki fajny samochodzik mial szyby na korbe.

Jak jechalem ogladac auto to bylem przekonany, ze szyby sa elektryczne - tym bardziej, ze jest klimatronic, el. szyberdach, el. lusterka. Troche dziwna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest klimatronic i elektryczne lusterka ale szybki na korbke :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jak dla mnie to dziwne strasznie, ze macie brak elektr. szybek :/ sprowadzaliscie auta ? czy sa to salonowe z Polski ? jakie roczniki ?

myslalem ze wszystkie A4 od 1995 czyli poczatku produkcji mialy, szybki, lusterka w standarcie...dziwna polityka Audi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzaliscie auta ? czy sa to salonowe z Polski ? jakie roczniki ?

Moje Audi jest z '95r. - sprowadzone z niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też niestety nie posiadam elektrycznych szyb. Kupiłem prowadnice z silniczkami dzisiaj przywiozłem z poczty i nawet nie rozpakowałem, bo nie miałem czasu jutro dopiero będę oglądał. Ale mam pytanie, co jeszcze będzie mi potrzebne do elektryki szyb przednich na pewno włączniki na drzwi kierowcy i pasażera. Coś jeszcze?? Czy przełącznik na drzwi kierowcy będzie pasował z a4 z 99 roku do mojej z 95??

Dziękuje i pozdrawiam

[ Dodano: 2006-03-09, 15:02 ]

A więc tak oglądałem te ramki z tym wszystkim. I przysłał mi prowadnice razem z ramką na szybę linkami i silniczkiem. Niestety nie ma wtyczki do silniczka. Nie wie ktoś może czy instalacja jest już podciągnięta do drzwi, (w co wątpię) i czym się różnią prowadnice z linkami od elektrycznie podnoszonych szyb od tych na korbkę?? Bo może wystarczy przełożyć sam silniczek? 8)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-03-13, 14:53 ]

witam

Czy ktoś wie może jak mam podpiąć plus i minus do silniczków bo chciałem sprawdzić czy działają? czy jak podepne odwrotnie to je spale?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak poszlo z szybkami ? :)

mnie strasznie irytuje brak elektryki w tyle :| wyposazenie mam niemal kompletne i mocno sie zdziwilem ze przy tej opcji nie bylo el. szyb z tylu .. jak juz ktos wczesniej zauwazyl - dziwna polityka Audi .. w kazdym razie pytania nastepujace:

- jakie elementy ida pod wymiane w przypadku tylnych szybek

- jak jest z podpieciem do kompa - bez problemu czy bedzie trzeba rozgladac sie za nowa jednostka sterujaca ? (mam automatycznie domykane szyby po przytrzymaniu centralnego - chcial bym by dzialalo to na wszystkie szyby po zmianie)

na koniec obserwacja : wydaje mi sie czy zadna A4 z korbkami na tyle nie ma wnek glosnikowych w drzwiach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LataY, jesli chodzi o mnie to ja mam teraz inne priorytety i montaz elektrycznych szyb zostawiam na pozniej.

Co do elektryki w tylnych dzwiach - z tego co wiem, to zadne A4 nie mialo w seryjnym wyposażeniu. Bardzo malo jest A4 co maja wszystkie szyby elektryczne. I w zwiazku z tym taki maly tescik:

Kto z tego forum ma w swoim Audiku el. tylne szyby?? Mowa o A4 B5, bo nie wiem jak to jest w nowszych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z tego forum ma w swoim Audiku el. tylne szyby?? Mowa o A4 B5, bo nie wiem jak to jest w nowszych modelach.

Ja miałem w swoim B5 pełną elektrykę łącznie z szybami z tyłu , które są za dopłatą :wink:Szyby elektryczne z tyłu są za dopłatą zarówno w satrych jak i nowych modelach A4 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... wnioskuje wiec ze czesci na rynku wtornym bedzie jak na lekarstwo :| mimo wszystko moze ktos orietuje sie ile bylo by pracy z przerobka na elektryke ?

Hugo - Ty pewnie wiesz gdzie umieszczony jest przycisk do sterowania z tylu - czy jest on umieszczony przy plastiku z chwytem (tak jak z przodu) czy na plastiku zaraz pod szyba (tak jak np. w VW Golfie IV )

kolejna sprawa - to jak sie ma sprawa podlaczenia tego pod kompa - bedzie problem , czy problemu nie bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo - Ty pewnie wiesz gdzie umieszczony jest przycisk do sterowania z tylu - czy jest on umieszczony przy plastiku z chwytem (tak jak z przodu) czy na plastiku zaraz pod szyba (tak jak np. w VW Golfie IV )

Pewnie ,że wiem :mrgreen: Przyscik do sterownia tylnymi szybami masz w uchwycie , tak jak z przodu :wink:

Poniżej masz fotke jak to dokładnie wygląda :wink:

:arrow: http://ryandaigle.com/pebble/images/a4/interior/audi_a4_interior_rear_door.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LataY, jesli chodzi o mnie to ja mam teraz inne priorytety i montaz elektrycznych szyb zostawiam na pozniej.

Kto z tego forum ma w swoim Audiku el. tylne szyby?? Mowa o A4 B5, bo nie wiem jak to jest w nowszych modelach.

Ja też mam pełną elektryke szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z tego forum ma w swoim Audiku el. tylne szyby?? Mowa o A4 B5, bo nie wiem jak to jest w nowszych modelach.

ja mam 8)

nie mam wielu innych opcja ale 4 X elektryka jest :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 2x elektryczne szyby elektryczny szyberdach i lusterka i to jóż chyba wszystko no i jeszcze ABS i regulacja kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar się zabrać za montaż elektrycznych szyb w mojej a4 z przodu. Kupiłem przełączniki, ramy drzwi razem z silniczkami i kable z wtyczkami w drzwi. I tu moje pytanie czy może mi ktoś powiedzieć, jakie kolory kabli odpowiadają, za co?? Moje wiązki zaczynają się tam gdzie wchodzą do drzwi i potrzebuje tam doprowadzi ć kable tylko nie wiem, co, do jakiego koloru. Na drzwi kierowcy mam 7 kabli:

-brązowy

-czarny

-biały

-czarno/zielony

-szaro/czerwony

-biało/żółty

-czerwono/zielony

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wroce do tematu bo tez mnie poirytoiwalo ze moja Niunka mam klimatronic a nie ma szyb elektrycznych porazka normalnie. Jak ktos montowal to niech sie podzieli albo jakiegos manuala zamiesci co i jak sie robi.

skad najlepiej kupic silowniki i przelaczniki?

czy w kompie trzbeba cos aktualizowac?

czy mozna jej poprosy\tu podpiac pod zasilanie i tyle?

podzielcie sie wiedza pozrdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem elektrykę z przodu. :twisted: Itak jak pisałem wyżej kupiłem przełączniki razem z wiązką kabli wychodzącą z drzwi. A więc nie mam modułu komfortu, więc podpiąłem chyb tylko 3 kable, ale żeby powiedzieć dokładnie to musiałbym rozebrać tapicerkę drzwi, jak byś robił na oryginalnych częściach i też nie będziesz miał wiązki podciągniętej do elektryki to powiedz to sprawdzę to dokładniej i napisze, jaki kabel, w jaki pin trzeba wbić. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...