Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektryczne szyby - montaz


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam 4x a nie miałem ani jednej :decayed: pozostało tylko wymienić tapicerki bo mam zaślepki po korbkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen:

a jak podłączałeś te szybki u siebie? bo ja mam zamiar się wziąć za podłączenie tylnych i nie wiem jak to jest z modułem komfortu :) a chodzi mi o to że jak bym kupił wszystko (prowadnice, silniczki, i wiązki kabli) to czy wystarczy wpiąć w moduł i będzie działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen:

a jak podłączałeś te szybki u siebie? bo ja mam zamiar się wziąć za podłączenie tylnych i nie wiem jak to jest z modułem komfortu :) a chodzi mi o to że jak bym kupił wszystko (prowadnice, silniczki, i wiązki kabli) to czy wystarczy wpiąć w moduł i będzie działać??

Ja to robiłem wszystko od podstaw i nie mam modułu komfortu ale to się zmieni w najbliższym czasie bo będę takie coś kupował. A jeśli chodzi u ciebie to wydaje mi się że jakbyś się wpiął to będzie chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze mnie cały czas koleś ze starego Accorda szydzi że z tyłu mam korbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzeczywiście w Audi ta elektryka to porażka. Też mam klimatronic, el. szyber, lusterka( podgrzewane), A szyby wszystkie na korbę. Chyba Audi wychodziło wtedy z założenia, że skoro w aucie jest klimatyzacja to szyb już się nie otwiera :( - nic bardziej mylnego. Cieszmy się, że chociaż korby mamy :polew: :polew:

A tak jeszcze w temacie to czasami się wstydzę, podjeżdża jakiś gość byle autkiem i ma szyby w prądzie a ja aby z nim zamienić słowo muszę się schylić ( także dziwne umieszczenie korbki ) aby w ogóle szybę otworzyć. To trzeba przyznać w audi, że im ten manewr ( chyba oszczędność ) nie wyszedł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorry, że odgrzewam kotleta, ale mam okazję tanio kupić silniczki do elektrycznych szyb przednich i zastanawiam się, czy warto.

Główne pytanie: czy do elektryki szyb trzeba wymieniać ich cały mechanizm, czy tylko podpina się silniczek na ośkę na której w tej chwili siedzi korbka?

Na wyposażeniu mam cliamtronic, podgrzewane fotele, el. lusterka, itp, ale nie mam el. szyb i teraz kolejne pytanie, czy będę musiał kłaść całą wiązkę do elektryki, czy powinna już być położona. Jak to bez prucia sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę ze dobrze trafiłem bo mam 4x el szyby klima tronik podgrzewane fotele i el lusterka ale wracając do tematu nie wiem czy w naszych jest tak samo jak w 80 b4 ostatnio akurat przerabiałem taki temat na pewno potrzebne 4x podnośniki z prowadnicami wiązka z przekaźnikiem i przyciski do sterowania szybami i oczywiście tapicerka żeby dziury nie zostały po korbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat poruszony konkretny... ale nikt nie potrafi odpowiadać tu na pytania. Ten Temat powinien sie nazywać "Ile macie elektrycznych szyb w samochodzie" ...:facepalm:

Więc dołącze sie do pytania jak zamontować elektryczne szyby do AUDI przed liftem...??

Co konkretnie bedę potrzebował ? I jak podłączyć kable ?? Czy w drzwiach jest wtyka na ewentualny montaż elektrycznych szyb w tym modelu ? czy bede musiał dorobic?

Dziękuje za pomoc.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z audi to jest ciekawie bo świadomy klient kompletuje wyposażenie. Z elektryka drzwi nie jest tak hop najlepiej zaopatrzyć się w kompletny podnośnik z szybą pług and play, następnie panel  drzwiowy i od tego momentu robi się pod górę wiązka elektryczna  w zależności od kompletacji moze w niej być  winterpakiet podgrzewanie cylindra zamka i mikrostyk w klamce, oświetlenie po otwarciu drzwi i sterowanie, ogrzewanie lusterka i blokada centralnego zamka ta wiązka wychodzi  w słupek kierowcy  dalej się rozgałęziając. Dalej napisze co i gdzie jak wypatrosz dawce temat stary ale być może komuś się przyda, 

Edytowane przez Alex 77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...