Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak połączenia z ABS-em


miro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik. Nie moge sie polaczyc z abs-em. Pisze "brak komunikacji". W tym samym czasie piszczy licznik i na fis-ie pokazuje sie (!) - czyli cos nie tak. Z innymi pierdolami lącze sie bezproblemowo.[br]Dopisany: 16 Lipiec 2010, 02:07_________________________________________________Wymieniłem czujnik abs-u lewy przedni. Stary byl obdarty na kablu i "czasem" stykaly sie dwa kabelki ze soba. Czy musze teraz adoptowac ten czujnik? dodam, ze jest z 98roku a ja mam rok 96 autka. Dalej na fisie pokazuje sie ten znaczek: (!) i 3x glosno piszczy ale to dopiero przy podlaczaniu vag-a. No i dodam, ze teraz moge sie polaczyc z abs-em. wczesniej nie moglem wogole i tez piszczal. Numery czujnikow sie zgadzaja. [br]Dopisany: 16 Lipiec 2010, 16:47_________________________________________________mogl sie uszkodzic jakis sterownik przez to zwarcie? np ten pod siedzeniem ABS/EDS?[br]Dopisany: 16 Lipiec 2010, 16:57_________________________________________________A moze pompa abs siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik abs padl, to to kolo pompy abs (te plastikowe). Rozbierasz, zabezpieczasz, wysylasz do typa na allegro i za pare stowek jest zrobione, moj padl tak ze nie dalo rady naprawic wiec kupilem juz zregenerowany za 250zł. Bez tego mozna jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co moglo byc przyczyna? Mogl to byc uszkodzony kabel od czujnika abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sam sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale abs wydaje mi sie, ze dziala, bo dalej czuc to "chrupanko" w pedale hamulca podczas ostrego hamowania. Nie na wszystkie kola dziala? I jeszcze jedno. Luzno wchodzi ten czujnik do piasty. Tamten uszkodzony tez tak luzno wchodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pikniecia i brak uzyskania komunikacji to sterownik. Jesli czujnik to swieci sie jedna pomaranczowa kontrolka abs, chyba nawet bez pikniecia zadnego.

PS. Przyczyna tego jest oczywiscie wiek autka i pewnie niedociagniecie ze strony niemcow.

Mialem to w aucie takim jak twoje tylko rok 98;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem czujnik i narazie nic nie piszczy przy odpalaniu autka. Lacze sie teraz z abs-em ale podczas podlaczania piszczy tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że piszczy podczas połączenia to normalka :) Ważne że po zakończeniu diagnozy przestaje piszczeć . Więc nie martw się niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...