Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] geometria


Gość darecki84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darecki84

Witam mam pytanie odnosnie kół tylnych i nietylko kumpel zobaczył ze jedno koło jest bardziej pochylone od 2 od czego to może byc czy da sie cos z tym zrobic koło wchodzi górą do środka jest to koło od strony pasażera jest też przesuniete troche do tyłu ale stwierdzili ze za to przesuniecie odpowiedzialne sa popękane tuleje na belce a z kątem to niewiadomo ale to nie koniec kierownica jest troche skręcona w prawo i jak sie jedzie to cos tam na dziurach niekiedy postuka a objawy są takie ze jadąc po sliskim auta nieda sie utrzymac na wprost tylko trzeba kątrowac raz w jedną raz w 2 natomiast na suchym tez sa podobne objawy ale mniej odcz. co radzicie gdzie z tym trzeba jechac i co dalej robic moze miał ktos podobne objawy jezdziłem tym i nieprzypomina to jazdy moją a4 auto ma przejechane 240 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze to masz delikatnie przekoszone zawieszenie, radze od razu jechać na badanie zbieżności bo wygląda na to ze Ci się troche zawiecha rozjeżdza, na laserowym badaniu powinnio Ci od razu wyść co masz z tyłem, jak koło jest pod kontem wiekszym niż drugie to tylko prostowanie belki tylnej lub jej zmaina na dobrą,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dark79 napisał - geometria zawieszenia wszystko Ci powie, co w którą stronę. Póżniej trzeba dokładnie obejrzeć moze będzie widać z której strony coś gdzieś dostało, może tylko ktoś zaliczył krawężnik bokiem, bo mam nadzieję że nie było bite i tego skutkiem mogą być niedoskonałości w naprawie blacherskiej - oby nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Na tylnej osi ustawia się zbieżność? Bo zmieniająć koła na zimowe zauważyłem, że na tylnych oponach mam zużyty nierównomiernie bieżnik (wytarty od wewnętrznej strony nadkola)? Fakt i tak te opony były do wyrzucenia ale nie chciałbym żeby to samo się stało z zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...