Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwnie działające świata.


Mike79

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie klubowicze...

Może Wy pomożecie mi w rozwiązaniu mojego "świetlnego" problemu...niestety nie jedynego, ale obecnie najważniejszego...

Dziwne rzeczy dzieją się z moim światłami, przede wszystkim nie mam już możliwości załączenia przednich i tylnych halogenów,

po zapaleniu silnika i włączeniu świateł pokrętłem zapalą się i..... nie mogę ich już tym pokrętłem wyłączyć. W pozycji "0" dalej święcą.... wcześniej gasły.

Są jeszcze inne ciekawe rzeczy, ale o tym może w późniejszym czasie napisze.

Podmieniłem już moduł świateł, ale objawy były dalej takie same.

Potrzebowałbym podmienić jeszcze sam włącznik ten z funkcją "auto" o nr 8E0 941 531 B, Lampy zwykłe, żarówki H7

niestety na allegro takiego nie znalazłem a w ASO chcą 360 zł i nie ma możliwości jego zwrotu, a nie mam 100% pewności czy to ten właśnie wyłącznik nawalił.

Może znajdzie się ktoś z okolic Mikołowa, Katowic, Tychów, kto ma w swojej A4 zamontowany dokładnie ten sam model włącznika i zechce mi go

udostępnić na dosłownie 30 sekund :) Będę wtedy miał pewność czy to wyłącznik padł, czy szukać gdzieś dalej........

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na spota w twojej okolicy to koledzy napewno pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapraszam Cię na spota już w najbliższy wtorek do Katowic to oblookamy Twoją furkę i na pewno ktoś pożyczy Ci przełącznik. :gwizdanie: :wink4: Dziwna akcja z tymi światłami. :mysli: Tak masz od początku - to nowo kupione auto? Czy tak nagle się coś z tym porobiło? Jak chcesz wpaść pisz na PW to się ugadamy. :good: P.S. Mamy VAGa to Ci go zbadamy. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mam od lutego, a z tymi światłami to tak może od miesiąca się dzieje.

Kiedy włącznik ustawiony jest w pozycji "pozycyjne" bez kluczyka w stacyjce - światła pozycyjne się włączą, po czym zaczyna się miganie całego podświetlenia deski rozdzielczej, wszystkich przycisków: navi, klima i co tylko jest podświetlane miga.

to samo dzieje się w pozycji "drogowe".

po włączeniu silnika Włącznik ustawiony w pozycji "auto" wtedy włączenie świateł w garażu poprzedzone jest kilkoma mignięciami wszystkiego i światła się zapalą.

jak już pisałem po zapaleniu silnika, pokrętłem mogę kręcić i od lewa do prawa i światła non stop świecą.........

na dodatek nie mogę Włączyć na stałe świateł długich, mam możliwość tylko mignięcia nimi dzwigienką do siebie,

Halogeny przednie działają tylko w funkcji LIVING COMING HOME

Na dodatek tego wszystkiego, dwa albo trzy razy zdarzyło się, że przy włączonym kierunkowskazie "w prawo" miga sobie normalnie w prawo

aż tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy wskakują dwa mignięcia w lewo i dalej sobie miga w prawo.....

Normalnie MASAKRA ....

Na spocik w Katowicach we wtorek chętnie przyjadę,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocik w Katowicach we wtorek chętnie przyjadę,

Pozdrawiam

Przyjedź kolego to przeskanujemy tą Twoją furkę i może coś znajdziemy. :good:

Jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek hard reset ( odłącz klemę na piętnaście minutek), jak nie pomoże to wal na spota :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopisuje się do tego tematu bo mam podobny "problem". Tak na prawdę nawet nie wiem czy to dobrze czy źle ale już wyjaśniam o co chodzi.

U mnie jest dwa sposoby włączania świateł uzależnione i regulowane za pomocą przycisków + i - służących do regulacji jasności podświetlenia zegarów:

Możliwość nr 1.

przyciskiem "+" rozjaśniam podświetlenie deski rozdzielczej a wtedy światła działają tak:

pozycja 0 - nic nie swieci

pozycja 1 świecą halogeny z przodu i postojowe oraz przeciwmgielne tylne i zwykłe tylne

pozycja 2 świecą halogeny z przodu i ksenony oraz przeciwmgielne tylne i zwykłe tylne

powrót na pozycję 0 świecą tylko ksenony i postojowe oraz zwykłe tylne ale jak wjade w cień lub tunel to ksenony się wyłączają (czyli całkiem odwrotnie jak powinno być)

Przy tej możliwości nie działają pozycje "podciągnięcia do siebie" przełącznika świateł czyli nie moge włączyć lub wyłączyć halogenów i przeciwmgilenego. Nie wiem czy to czasem jakiś czujnik zmierzchu robi sobie numery i działa odwrotnie jak powinien.

Możliwość nr 2.

przyciskiem "-" przyciemniam podświetlenie deski rozdzielczej a wtedy światła działają tak:

pozycja 0: nic nie swieci

pozycja 1: postojowe i tylne

pozycja 2: ksenony oraz zwykłe tylne

pozycja 1 i podciągniete: świecą postojowe i halogeny oraz tylne i przeciwmgielne

pozycja 2 i podciągnięte: świecą postojowe, halogeny i ksenony oraz tylne i przeciwmgielne

Drugie podciągnięcie na pozycji 1 i 2 nic nie zmienia, ma być chyba do włączania i wyłączania przeciwmgielnego tylnego ale tego nie robi.

Przy tej mozliwości po wyjęciu kluczyka wszystko mruga (światła zewnętrzne i deska rozdzielcza) oraz słychać sygnał włączonych świateł i trzeba je pokrętłem wyłączyć.

Mój problem i pytanie dotyczy tego co wspólnego ma regulacja jasności podświetlenia deski rozdzielczej ze światłami i czy jest to normalna rzecz w waszych samochodach, jeśli nie czy może to być zmienione VAGiem.

Ogólnie to jedna i druga mozliwość jest do kitu bo w pierwszej światła często mi się wyłaczają jak np przejeżdzam przez las i trzeba pamiętać aby je włączyć a w drugiej przy wysiadaniu trzeba wyłączyć i pamiętać aby przy rozpoczeciu jazdy włączyć. Może komus zechce się opisać jak to ma być prawidłowo. Inna rzecz że nie moge sobie dowolnie zmieniać podświetlenia zegarów bo zmienia się sposób działania świateł.

Dodam jeszcze że to B6 1.9 TDI Avant rok 2002 po tuningu w centrali Caractere w Belgii.

Dzięki z jakieś info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kledzy klubowicze

Mam problem moze nie tak bardzo istotny jak moi wcześniejsi klubowicze .

Ale z pozostawianem mojej krolowej na wlonczonych światelkach kiedy wylacze silnik wyciagne kluczyki ze stacyjkii po otwarciu drzwi powinien zadzialac sygnal dzwiekowy przypominajacy o pozostawionych światlach, moze jestem zapomnalski , ale czy nie pownno być takiego zamontowanego sygnalu, moje autko to rocznik1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :-)

Po kilku podmianach włącznika świateł 8E0 941 531 z końcówkami P, D, zdecydowałem kupić nowy z końcówką "B" i wszystkie efekty świetlne zniknęły.... :>

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...