Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlacz komputerka pokładowego w Audi A4 1,9TDI z 95r.


Slawo80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie wyświetlacza. Czy ma ktoś może rozpiskę jak podłączyć taki wyświetlacz? Jakiś schemat licznika? Jak kupiłem autko to nie było wyświetlacza, nie było też wskaźnika temp. oleju i ładowania i były ucięte jakieś kabelki :( Chciałbym sobie to podokładać. Ma ktoś może takie elementy? Jakieś schematy, porady jak to wszystko podłączyć? Zegary VDO, Silnik 1Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos kiepsko z pomoca w tym temacie - jedyne co przychodzi mi do glowy to tyle ze wczoraj przegladajac allegro widzialem aukcje kolesia ktory sprzedawal kilka roznych licznikow do poszczegolnych modeli A4 , wyszukaj aukcje i napisz do goscia - mysle ze powinien byc zorietowany w temacie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co przeglądałem allegro i widziałem kilka liczników koszt ok 300 - 350zl. Klopot w tym ze na razie nie mam czasu się za to zabrać :( Chciałem zorientować sie jak to bedzie wyglądało z zakładaniem i kosztami i chyba na tym się skończy ze kupię całe zegary za jakiś czas albo poszczególne elementu jeśli ktoś zgodzi się porozbierać licznik. Narazie do niko go nie wysyłałem zapytań na allegro bo nie chcę głowy zawracać skoro i tak narazie nie kupię :( Ale tematu nie odpuszczę ;)

Dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz , ja bym sprubowal jeszcze inaczej - napisac wprost ze masz problem z polaczeniem i czy gosc orietuje sie jak to zrobic . Zalezy jeszcze na kogo trafisz - nie kazdy bedzie skory do pomocy za free ... ale sprobowac mozna - nic nie tracisz

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tym tematem......... mam nadzieję że kiedyś rozwiąrzemy ten problem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przedwczoraj zakupiłem liczniczek do niuni z wyświetlaczem i ze wskaźniekami ładowania i temp oleju ;)

Wczoraj już kurier przywiózł mi go do domku a kosztowało mnie to w sumie 272 zylki więc chyba nie tak źle co? Szybka jest do wymiany ale przeważnie tak jest a w konću starą mam dobrą ;)

Założyłem i wszystko git tyle tylko, że na wyświetlaczu mam po chwili czerwony wykrzyknik i nad nim napis "bremslicht" - co po przetłumaczeniu dało światło stop, przez chwilę wydawany jest też sygnał dźwiękowy. Sprawa musibyć dość poważna bo nie idzie nic z tym zrobić :( Albo ja nie umiem się FIS-em posługiwać ;) Pali mi się kontrolka od ABS-u ale to inna historia usterkowa i nie w tym temacie ;) generalnie chodzi o to czy świecenie tej kontroliki może mieć wpływ na to, że na wyświetlaczu cały czas jest ten wykrzyknik? Czy włącznik przy ręcznym jest zwarty czy rozwarty przy opuszczonej dźwigni ręcznego? Przy zaciągniętym ręcznym nie pali się lampka (P) czy to też może mieć wpływ? Zaraz po przekręceniu kluczyka na wyświetlaczu mam spalanie ale po chwili jest już wykrzyknik i tak zostaje - naciskam przyciski i nic :( Ma ktoś może instrukcje obsługi od FIS-a? Mam też uczięte kilka kabelków:( Ma ktoś może rozpiskę podłączeń licznika? żółta i niebieska wtyczka od licznika jest ok ale sa w liczniku jakieś inne piny niestety na kablach mam wtyczne uciętą :( Nie działa mi wstaźnik temp oleju - czy czujnik jest przy filtrze od oleju ? bo jest tak jakaś dziura :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko , że przepłaciłeś i w dodatku dostałeś jakieś popsute gó***.Kumpel kupował ostatnio nowy licznik do B6 z kolorowym wyświetlaczem za 99zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem i wszystko git tyle tylko, że na wyświetlaczu mam po chwili czerwony wykrzyknik i nad nim napis "bremslicht" - co po przetłumaczeniu dało światło stop :(

Bremslicht oznacza spaloną żarówke stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

można w ogóle zamontować taki wyświetlacz (FIS to się nazywa tak?) skoro fabrycznie go nie mam? Wymaga to jakiś specjalnych modyfikacji kompa? Chciałbym żeby pokazywało spalanie itd? Jest to do zrobienia? Jaki koszt?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-05-17, 09:34 ]

a i jeszcze jedno, licznik od A6 pasuje do A4? Czy mogę wstawić licznik, który ma dodatkowo, poza temp chłodnicy i poziomem benzyny, tmp oleju (?) i jakieś chyba napięcie (?). Coś takiego http://www.allegro.pl/item104447348_licznik_zegary_audi_a4_a6_benzyna_100_ok_polecam.html.

Jestem zielony w tym temacie więc proszę powiedzcie czy jest możliwość wstawienia sobie FIS'a.

[ Dodano: 2006-05-17, 09:39 ]

taki chyba będzie pasował... .

http://www.allegro.pl/item104631403_licznik_zegary_audi_a4_a6_2_8_z_fisem_100_sprawne.html

Parametry na liczniku te same jak mam teraz, czyli obroty do 8 tys i prędkość do 260. Działałby ten FIS u mnie?

[ Dodano: 2006-05-17, 09:45 ]

aaa no i czy będzie mi wskazywał stan przejechanych kilometrów z mojego samochodu? Czy to jakoś zapisane jest w liczniku z samochodu z którego pochodzi i nie da się nic z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bremslicht oznacza spaloną żarówke stopu

nie koniecznie! tez myslalem ze sygnalizuje tylko spalona zarowke stopu , ale jakie bylo moje zdziwienie gdy przy wlaczonych swiatlach mijania po wdepnieciu chamulca sygnalizowal mi spalona zarowke - sprawdzam wszystkie "stopy" swieca .. mysle ze komp cos zaczyna swirowac ... okazalo sie ze mialem spalona zarowke swiatel mijania :cool:

(dlatego komp podnosil alarm tylko przy zalaczonych swiatlach mijania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fabrycznie nie było to trzeba wtedy kilka czujników popodłączać :( Ja miałem tylko jakaś lajza w niemczech mi licznik oszabrowala i nie było wyświetlacza ani dwóch dodatkowych zegarów. Mi woltomierz działa po podpięciu dwóch wtyczek ( żóltej i niebieskiej) tak się zastanawiam, że te błędy na wyświetlaczu mogą być spowodowane tym że dodatkowa wiązka kabli która szła pewnie do dodatkowych pinów w liczniku jest uciachana a pewnie tam są właśnie sygnały z różnych czujników :( ma ktoś jakieś materiały które mogłyby mi pomóć lub też wie jak te kabelki podłączyć ? Podejżewam, że wtedy dużo by się wyjaśniło ;)

Jeśli chodzi o stan przejechanych kilometrów to będzie pokazywał taki jaki jest na danym liczniku - ale można vagiem chyba ustawić taki przebieg jak masz teraz i będzie ok ;)

[ Dodano: 2006-05-25, 09:31 ]

Mam małe pytanko ;)

Czy ktoś z Was wie który pin jest pierwszy a który ostatni przy złączu od komputerka pokładowego przy liczniku? Nie ma tam żadnych oznaczeń :( Schemat podłączenia mam - zrobiłem sobie rozpiskę jaki kolor kabla pod jaki pin podpiąć, kłopot w tym, że nigdzie nie mogę poszukać, który pin jest pierwszy a który ostatni ;( nie mam oryginalnej wtyczki - ale gdybym wiedział jak są oznaczane piny to nie byłaby mi potrzebna bo załatwiłbym to standardową wtyką ;) na tej żółtej i niebieskiej są oznaczenia a na tej nie :( Może ktoś powiedzieć gdzie jest wpięty żółty kabel a gdzie zielony i czerwony? Resztę już sobie wywnioskuję ;)

[ Dodano: 2006-06-03, 19:34 ]

Sorki że tak się przypominam ;)

Ale problem jest nadal nierozwiązany a od rozwiązania go dzieli mnie dosłownie maluśki kroczek - i dlatego jeszcze raz proszę o pomoc.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie jest wpięty żółty kabel a gdzie zielony i czerwony?

Może być na zasadzie np. prawy górny róg od tyłu licznika taki i taki kolor, lub jeśli jest taka możliwość to może ktoś mógłby zrobić zdjęcie tej 20 pinowej wtyczki tak żeby było widać choć kilka kolorów kabli - będę bardzo wdzięczny ;) Tylko tego potrzebuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiamy licznika w mojej A4 z 1997 r 1,8 (125 KM) na licznik z fisem z 1998 r .

Kupiłem już owy licznik i przełącznik wycieraczek ze sterowaniem fis.

Mam schemat nowego licznika , lecz nie mam od mojego starego - jest to licznik z 1996 r.

z dwoma gniazdami 26 pinowymi i jednym 4 pinowym nr kat. 8DO 919 034 C .

może ktoś z was robił już taką podmiankę - ma jakieś cenne uwagi , schematy ?

Byłbym wdzięczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiamy licznika w mojej A4 z 1997 r 1,8 (125 KM) na licznik z fisem z 1998 r .

Kupiłem już owy licznik i przełącznik wycieraczek ze sterowaniem fis.

Mam schemat nowego licznika , lecz nie mam od mojego starego - jest to licznik z 1996 r.

z dwoma gniazdami 26 pinowymi i jednym 4 pinowym nr kat. 8DO 919 034 C .

może ktoś z was robił już taką podmiankę - ma jakieś cenne uwagi , schematy ?

Byłbym wdzięczny za pomoc .

jak sobie poradzisz to daj znak...chetnie zrobie to u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...