Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego


dareksa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko:

Gdy miałem w naczynku wyrównawczym mało płynu chłodzącego dużo poniżej minimum,

to powinna zapalić się w liczniku kontrolka czerwona mówiąca o małej ilości w/w pynu.

Niestety nie zapaliła się.

Co może być przyczyną? Jak to naprawić?

Proszę o pomoc kolegów.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik. Zdemontuj go i zewrzyj. Powinna się wtedy kontrolka zapalic. Jesli nie to uszkodzony czujnik albo przerwa w obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik znajduje się pod naczynkiem wyrównawczym płynu chłodzącego?

Czy żeby go zdemontować, trzeba spuszczać płyn chłodzący z naczynka wyrównawczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo najprościej w świecie masz żarówke spaloną w zegarach :wink4:

Przepalona żarówka to też przerwa w obwodzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy po włączeniu zapłonu zapal się lampka od małej ilości płynu w zbiorniczku na zegarach. Jeśli się zapala to wyłącz zapłon, wyjmij wtyczkę od zbiorniczka (po spodem) i przewodem zewrzyj piny w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kontrolka powinna się zaświecić kiedy piny nie są zwarte = kiedy wtyczka jest odpięta. Tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu u mnie tez wystapil problem chyba z kontrolka. A mianowicie mialem chyba tak na min plynu i zaswiecila sie kontrolka wiec zatrzymalem sie na stacji kupilem borygo i dolalem a nawet troche przelalem ale niesety kontrolka znowu zaczela migac po osiagnieciu 90C pomyslalem sobie ze to moze przez zbyt duza ilosc plynu chlodzacewgo wiec kupilem strzykawke i wyciagnalem plyn tak aby bylo pomiedzy lecz niestety kontrolka dalej migala ale temperatura nie wzrastala ani nic podobnego ciagle 90c. Ale troche mnie denerwowala ta kontrolka wiec wypiolem jakies dwa kabelki z pod zbiorniczka(nie bardzo wiem do czego one sa ) na plyn chlodzacy i kontrolka przestala migac. I tu pytanie gdzie moze tkwic problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kontrolka powinna się zaświecić kiedy piny nie są zwarte = kiedy wtyczka jest odpięta. Tak jest u mnie.

Dokładnie, wystarczy wypiąć wtyczkę ze zbiorniczka i już się powinna zapalić, ale możliwe że przed liftem jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak panowie myslicie wypialem ta wtyczke spod zbiorniczka i kontrolka zgasla jak myslicie czy to problem z czujnikiem >?

Zas kolega tez doradzil mi bym sciagnal kleme (-) na minute i tez powinno wrocic do normy[br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 16:55_________________________________________________panowie doradzcie cos odnosnie tej kontrolki bo zapomnialem o niej kompletnie i dzisiaj przypomnialem sobie jak zajrzalem pod maske gdzie tkwi problem kostka wpieta do zbiorniczka kontrolka miga gdy kostke wypinam przestaje migac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy jak wypniesz wtyczkę i na krótko podłaczysz przewody we wtyczce czy zapala ci się kontrolka jeśli tak to znaczy że czujnik w zbiorniczku masz uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wypne wtyczke spod zbiorniczka i zlacze te kable to sie zaswieca zas jak ja tylko wypne i nie zlacze ze soba to kontrolka nie miga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...