Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ulubione piwo!


Ulubione piwko   

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ulubione piwko



Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak perełka eksport:)

Export jest dobry ale ja ostatnio pije Perle Chmielowa, jak nie ma chwielowej to biore export... od jakiegos czasu nie pije innego piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyprodukowałem swoją pierwszą warkę piwa domowego typu "REAL ALE" i mogę śmiało każdemu polecić. Trochę z tym zabawy ale warto :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyprodukowałem swoją pierwszą warkę piwa domowego typu "REAL ALE" i mogę śmiało każdemu polecić. Trochę z tym zabawy ale warto :drinks:

możesz podac troche informacji na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyprodukowałem swoją pierwszą warkę piwa domowego typu "REAL ALE" i mogę śmiało każdemu polecić. Trochę z tym zabawy ale warto :drinks:

możesz podac troche informacji na ten temat ?

Mogę nawet dużo :decayed: ale długo by tu pisać. Tak w wielkim skrócie to kupujesz ekstrakt nachmielony, ekstrakt słodowy, glukozę, wodę, butelki, kapslownicę i jakieś naczynie do fermentacji, w moim przypadku było to balon do wina ale polecam te spożywcze wiaderka z kranikiem (dedykowane) do wygodniejszego rozlewania w butelki.

Piwo fermentację burzliwą ma krótką ok tygodnia później się to rozlewa do butelek dodaje kilka gram glukozy kapsluje i wtedy zaczyna się cicha fermentacja i produkcja bombelków :>

po ok 2 tygodniach można już strzelać pierwszym kapslem :wink4:

oczywiście wzorowo by było poczekać kilka miesięcy by nabrało bukietu :kox: ale kto tyle wytrzyma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to świetnie :good: :good: :good: , może i ja spróbuje ... :mysli: :mysli: :mysli:

mam gdzies jeszcze starą bimbrownicę zrobioną przez mojego ojca w stanie wojennym :polew: :polew:

100% konstrukcji jest ze stali nierdzewnej :good: :good: :good: :good: :good:

w lipcu, dwa lata temu "przepuścilimy" przez nią 4 gąsiory 60L wina z naszych winogron

koledze zmarł dziadek i wszystko stało w piwnicy nie ruszane od jesieni, tylko bąblowało

pól ulicy chodziło najebane do rana :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ale na drugi dzien nikt nie miał ostrego kaca, wypilismy po dwa piwka i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zdrowie :kox:

ja już od jakiegoś czasu w tym siedzę więc już przerobiłem temat wina, destylatów, teraz bawię się w piwo :naughty:

Odnośnie tej bimbrownicy dziadka to stara konstrukcja z nierdzewki przy użyciu nowych drożdży i prażonych płatków dębowych daje dobre efekty :kox: i masz racje kaca raczej nie zaznasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele lat temu mój ojciec pozyczył jakiemus koledze tę instalkę

ale nic nie zrobili bo wychlali zacier przed destylacją :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej liscie nie ma piwa LEŻAJSK które też jest bardzo dobre :good:

a piłeś go kiedyś po trzeźwemu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary Leżajsk czyli ok 14-15 lat temu był OK, Magnat z Dojlidy też był bomba ale od dawna nie ma na rynku

jak ktoś może, proponuję napić się Fortuna Wiśniowa, pychotka i sama natura, cena ok 4 zł za 0,5 L

ostatnio zapodałem italiańcom Corlneliusa pszenicznego i byli zachwyceni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...