Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktoś był zainteresowany jak postępować podczas kolizji z np niemcem i wyciągnąć z tego niezłą kase to się polecam, miałem ostatnio małą stłuczkę pod hipermarketem z winy niemca... Jak będzie ktoś zainteresowany to opiszę wszystko w jakimś wątku. PW me ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no dobra chłopaki a co z tym. gościu rozwalił mi brykę nie przyjął mandatu. dostałem od policji zaśwadczenie że jestem poszkodowany i sprawca nie przyjął mandatu i sprawa trafia do sądu. Składam papiery do zakładu ubezpieczyciela sprawcy o termin wyceny szkody i auto zastępcze (szkoda majątkowa art. 361 p.c)... i co dalej -czy jeśli zakład ubezpiczeń sprawcy nie odezwie się w terminie 7 dni to mogę wyznaczyć własnego rzeczoznawcę do wyceny szkody i ciągnąć sprawę dalej...?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakład się nie odezwie, bo nie ma sprawcy kolizji. Dopiero jak zapadnie wyrok sądu i zostanie oficjalnie uznany za sprawcę zdarzenia możesz zacząć starać się o odszkodowanie. Ale rzeczoznawcę możesz powołać sobie już... wliczysz sobie jego wynagrodzenie do kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam wycene z OC.

Wszystko pięknie ładnie, rzeczoznawca przyznał orginalne części oprocz lampy.

To juz wiem napisze odwołanie o przyznanie oryginalu.

Ale przyznał oryginalny błotnik ale z ceną 919,78 nie pisząc żadnej amortyzacji, czy uszkodzony.

Na końcu kosztorysu jest napisane "Maksymalne akceptowane ceny części zamiennych po udokumentowaniu naprawy" i tu jest cena tego błotnika 1415,05.

Co musze po naprawie pokazać im fakture na ten błotnik, czy mogę napisać odwołanie i powinni mi uznąc ta cene 1415????

Plusem jest, ze na felge która sie porysowała i myślałem, ze da do malowania przyznał 50% wartości nowej felgi.

Doczytałem teraz w objaśnieniach "-35% (części zamienne)"

O co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno odwolanie albo skarga do RU i KNF i powinno byc ok, ciezko uzyskac calosc na etapie przedsądowym w aucie ponad 10 letnim

Chodzi o auto z 2004 roku.

Odwolanie zlożone, ale przyjmujacy w PZU od razu powiedział, ze bedzie odmowa.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem wycene z ptu z oc sprawcy. Dowiedziałem się ze ceny czesci sa na pewno zanizone bo klapa w ASO Gajos kosztuje 2156.39 brutto a zderzak 1888.19. poza tym nie orientuje sie jak koszty lakierowania i roboczogodzin. Czy sa jakies szanse na uzyskanie pelnej wartosci czesci. Poza tym nawet nie wiem czy wpisane sa oryginalne czy tansze zamienniki

----------------------------------------------------------------------------

R O B O C I Z N A BAZA CZASOWA 10 JC=1 RBG CENA/KL 1 = 50.00 PLN/RBG

CENA/KL 2 = 50.00 PLN/RBG

CENA/KL 3 = 50.00 PLN/RBG

NR POZ CENNIK PRACE NAPRAWCZE /POJEDYNCZE /SCALONE KL JC OPER.

KOD CZ CENA

55 59 19 00 POKRYWA CIANY TYL WYB/WBUD 2 13 65.00

55 59 55 50 POKRYWA CIANY TYL WYMIENI 2 25 125.00

(POKRYWA WYBUDOWANA)

63 50 19 02 ZDERZAK T WYB/WBUD 2 9 45.00

63 50 55 50 STOSSFAENGER H ERSETZEN 2 5 25.00

----------------------------------------------------------------------------

L A K I E R O W A N I E (wedug AZT)

KOD CZĘŚCI OPERACJA - 2-WARSTW-METALLIC JC

- CZĘŚCI MONTAŻ WYBUD

2931 POKRYWA ŚCIANY T LAK NOWA CZ ST 1 14

2581 ZDERZAK T LAK.NOW.CZ.ST.1 K1R 8

KOSZTY ROBOCIZNY LAKIERNICZEJ JC OPER.

WSPÓŁCZYNNIK 50.00 PLN/RBG CENA

CZAS LAKIEROWANIA 22

PRZYGOTOWANIE PRACA G. METAL 11

PRZYGOTOWANIE PRACA DOD.TWORZYWO 5

KOCOWA ROBOCIZNA LAKIER 10 JC/RBG : 38 190.00

KOSZTY MATERIAŁU LAKIERNICZEGO CENA

LAKIEROWANA NOWA CZĘŚĆ 254.36

LAKIEROWANIE NOWEJ CZĘŚCI STOPIEŃ K1R 201.71

STAŁA MATERIAŁOWA PRACA G. METAL 69.20

STAŁA MATERIAŁOWA PRACA DOD. TWORZYWO 25.70

WSPÓŁCZYNNIK ODCHYLENIA 67 % 181.82-

SYSTEM AUDATEX STRONA 1

----------------------- Page 2-----------------------

K A L K U L A C J A N A P R A W Y NR 0004353110 31.07.2010

C Z C I Z A M I E N N E CENNIK STAN : 01.07.2010 / 07

KOD CZ OKREŚLENIE NUMER KATALOGOWY CENA

2581 ZDERZAK T GRUNTOWANY 8D9 807 303 GRU 812.55

2931 POKRYWA BAGAŻNIKA 8D9 827 023S 927.95

----------------------------------------------------------------------------

K A L K U L A C J A K O Ń C O W A PLN PLN

-----------------------------------

R O B O C I Z N A BAZA CZASOWA 10 JC = 1 RBG

RAZEM KL 2 52 JC X 50.00 PLN/RBG 260.00

RAZEM ROBOCIZNA ..................................... 260.00

L A K I E R O W A N I E

KOSZTY ROBOCIZNY 190.00

KOSZTY MATERIAŁU 369.15

RAZEM LAKIEROWANIE ...................................... 559.15

C Z Ę Ś C I Z A M I E N N E 1 740.50

RAZEM CZCI ZAMIENNE ..................................... 1 740.50

K O S Z T Y N A P R A W Y BEZ VAT .................... 2 559.65

----------------------------------------- ----------

VAT 22.00 % 563.12

K O S Z T Y N A P R A W Y Z VAT ..................... 3 122.77

OBJANIENIA:

CENA -50.00 % (CZĘŚCI ZAMIENNE) * = WPROWADZONE PRZEZ UŻYTKOWNIKA

NR KATALOG. NIE ZAWSZE NR ZAMóWIENIA KN = BEZ KODU CZĘŚCI/NR POZ. CENNIKA

)=ZEITANTEILE IN ANDERER POS ENTH ZAX=ZEITERHEBUNG DURCH AUDATEX

LICENCJA PLTUK086

SYSTEM AUDATEX STRONA 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszczu, powiem Ci tak, ze masz dość niska stawkę za roboczogodzinę bo tylko 50zł.

Podobno to jest średnia z rynku lokalnego, ale na pewno taka nie jest w Twojej okolicy.

Urwali Ci 50% za części ze względu na rok samochodu, ale przyznali Ci oryginalne części i tu powinieneś się cieszyć.

To 50% też podobno jest bezprawne i jest na to artykuł.

Możesz walczyć o więcej ale skończy to się na sądzie.

Ja na Twoim miejscu spróbował bym napisać o zwiększenie chociaż stawki za roboczogodzinę.

Marne szanse, że dadzą więcej.

Ciesz się z tego bo zrobisz za połowę tego.

Zobacz, czy nie masz uszkodzonych tez innych elementów pod zderzakiem, czy tapicerka maski cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja nie będę nic robił przy niuni bo jest tylko lekko wepchnięta klapa bagażnika a na zderzaku jest tylko maly wgniotek od wkręta z rejestracji sprawcy. Klapę juz wypchnąłem nogą :kox: śladu prawie nie ma :decayed: ale po prostu chcialem zeby to bylo w calosci tak jak powinno byc wyliczone. Dzieki za podpowiedz. Bede musial jakies pismo teraz wybazgrac bo nawet gdzies znalazlem jakies artykuly o amortyzacji takze sprobuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja nie będę nic robił przy niuni bo jest tylko lekko wepchnięta klapa bagażnika a na zderzaku jest tylko maly wgniotek od wkręta z rejestracji sprawcy. Klapę juz wypchnąłem nogą :kox: śladu prawie nie ma :decayed: ale po prostu chcialem zeby to bylo w calosci tak jak powinno byc wyliczone. Dzieki za podpowiedz. Bede musial jakies pismo teraz wybazgrac bo nawet gdzies znalazlem jakies artykuly o amortyzacji takze sprobuje

Spróbuj ale na 99% dostaniesz odmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwie sprawy. Mialem szkode nie z mojej winy. Dostalem wycene z ubeczpieczalni sprawcy ktora nie uwzglednia wszystkich czesci nowych i nie uwzglednia w ogole wszystkich uszkodzen (naprawa zarysowanych drzwi). Odwołałem sie ale odmowili zmiany swojej wyceny. Co mogę zrobić w takim wypadku?

Chcialbym zrobic wycene przez rzeczoznawcę i przedstawić to w TU. Powinna być wyższa. Czy rzeczoznawca musi być jakiś konkretny czy dowolny z jakimiś uprawnieniami (jakimi?)? Mozecie kogos polecic we Wrocławiu?

--edit--

Już mam info - gdyby ktoś szukał tu jest napisane kto to jest "rzeczoznawca" http://www.rzeczoznawcasamochodowy.com/uwarunkowania.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwie sprawy. Mialem szkode nie z mojej winy. Dostalem wycene z ubeczpieczalni sprawcy ktora nie uwzglednia wszystkich czesci nowych i nie uwzglednia w ogole wszystkich uszkodzen (naprawa zarysowanych drzwi). Odwołałem sie ale odmowili zmiany swojej wyceny. Co mogę zrobić w takim wypadku?

Chcialbym zrobic wycene przez rzeczoznawcę i przedstawić to w TU. Powinna być wyższa. Czy rzeczoznawca musi być jakiś konkretny czy dowolny z jakimiś uprawnieniami (jakimi?)? Mozecie kogos polecic we Wrocławiu?

--edit--

Już mam info - gdyby ktoś szukał tu jest napisane kto to jest "rzeczoznawca" http://www.rzeczoznawcasamochodowy.com/uwarunkowania.htm

Zaproś TU na ponowne oględziny.

Jeśli odmówią, wówczas powołaj i domagaj się zwrotu kosztów poniesionych na usługi rzeczoznawcze.

Ponadto poczytaj info na forum, wielokrotnie poruszana kwestia, wałkowana na wszystkie strony :)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproś TU na ponowne oględziny.

Jeśli odmówią, wówczas powołaj i domagaj się zwrotu kosztów poniesionych na usługi rzeczoznawcze.

Już odmówili właśnie. I tak zrobię, powołam nowego rzeczoznawcę. :) Dam znać co dalej. Dziadów do sądu pozwe nawet, wkurza mnie podejście.

Ubezpieczyciel to PTU - Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe - nie polecam! Tylko co tu można polecać jak to nie mój ubezpieczyciel tylko sprawcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może ktoś będzie wiedział jak podejść do sprawy w moim konkretnym przypadku: jestem współwłaścicielem auta i czynnym płatnikiem podatku VAT, natomiast właściciel nie jest płatnikiem VATu (samochód nie jest zarejestrowany na firmę). Czy w takim przypadku odszkodowanie powinno zawierać VAT czy też nie? Odszkodowanie zostało wypłacone z polisy OC sprawcy przez TU BENEFIA. Sprawa miała miejsce w marcu 2009 roku. Części oryginałów oczywiście nie uwzględnili tylko tandetne zamienniki - wartość zderzaka to 399 netto, natomiast prawej lampy to 107. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubytku wartości handlowej pojazdu i jeżeli tak to jak to można wyliczyć?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszając szkodę informujesz TU , czy auto jest firmowe i czy masz możliwość odliczenia podatku VAT. Jeżeli tak to TU pokryje koszty naprawy w kwocie netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie- wczoraj typ cofnął i uderzył hakiem w tablice rej. U mnie wgieta tablica i pod nią 4 cm pęknięcie. Także jak zaloze tablice to nic nie widać. Policja była itp ale czy warto wzywać TU do tego? Jak mam latać z papierami a potem dostanę 59zl na supergle do zderzaka to chyba nie warto jak uważacie?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...