Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co zrobić w przypadku porysowania lakieru przez jakiegoś gnoja. Znajomemu w nocy ktoś pod blokiem przejechał czymś ostrym od błotnika przez przednie aż po tylne drzwi. Rysa głęboka aż do podkładu i miejscami chyba do blachy. Sprawcy oczywiście na gorącym uczynku nie złapano. Z tego co wiem to kumpel ma ubezpieczenie w PZU z opcją, że na częściach oryginalnych. Jak najlepiej podejść do tej sprawy ? Jechać od razu do ASO i dać im robotę do wyceny a potem z kosztorysem do TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ASO załatwi wszytko w twoim imieniu na podstawie pełnomocnictwa. Najpierw trzeba zgłosić szkodę w PZU, poczekać na rzeczoznawcę aż zrobi oględziny, a potem wstawić auto do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co to jest " urealnienie na części zamienne w wysokości 55%" przyznali cześć ORI bo zamienników brak i odejmują jakieś procenty - mają do tego prawo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz? Jaka szkoda? Jeżeli naprawiasz z oc sprawcy to należą ci się oryginały bez amortyzacji. Najlepiej bezgotowkowo w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rupeduju.jpg

2ede3yra.jpg

anyquzeq.jpg

Koledzy co mogę zrobić bo ta wycena jest śmieszna uszkodzony jest lekko błonnik tył prawy zderzak i jego mocowania (c6 polift s-line) i czujnik parkowania :/ oczywiście z oc sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chodzi ci o zarobienie paru złotówek to najlepiej wstawić samochód do warsztatu na naprawę bezgotówkową (naprawią samochód i sami odbiorą odpowiednią należność z TU). Jeżeli nie przedstawisz faktury za naprawę wskazując faktyczne koszty, TU nie zwiększy oferty jaką ci przedstawił.

P.s w kosztorysie nie masz wymiany czujnika parkowania tylko jego sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

mam pytanie, ale zacznę od początku 01.02 nastąpiła kolizja w której zostało uszkodzone moje auto(prawy błotnik tył, prawa lampa tył, porysowany zderzak), spisaliśmy oświadczenie ze sprawcą, a następnie zgłosiłem się do TU i po oględzinach rzeczoznawcy dostałem kosztorys z kwotą 1120 zł. Nie wiem czy odwoływać się od tej wyceny, auto posiada na sobie innych napraw lakierniczych poza właśnie tym błotnikiem który ma być ponownie naprawiony. Auto to Audi A4 B5 1.8T Q ma bogatą opcję i naprawa zaniży jego wartość.

kosztoryc_screen.jpg

Od TU dostałem własnie coś takiego, warto walczyć o coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

mam pytanie, ale zacznę od początku 01.02 nastąpiła kolizja w której zostało uszkodzone moje auto(prawy błotnik tył, prawa lampa tył, porysowany zderzak), spisaliśmy oświadczenie ze sprawcą, a następnie zgłosiłem się do TU i po oględzinach rzeczoznawcy dostałem kosztorys z kwotą 1120 zł. Nie wiem czy odwoływać się od tej wyceny, auto posiada na sobie innych napraw lakierniczych poza właśnie tym błotnikiem który ma być ponownie naprawiony. Auto to Audi A4 B5 1.8T Q ma bogatą opcję i naprawa zaniży jego wartość.

http://s13.postimg.org/maejrrc5f/kosztoryc_screen.jpg

Od TU dostałem własnie coś takiego, warto walczyć o coś więcej?

mozesz byc pewien ze zostales OSZUKANY ;0 eurotax a audatex to jakies 30-50% roznicy, w zaleznosci na to patrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

mam pytanie, ale zacznę od początku 01.02 nastąpiła kolizja w której zostało uszkodzone moje auto(prawy błotnik tył, prawa lampa tył, porysowany zderzak), spisaliśmy oświadczenie ze sprawcą, a następnie zgłosiłem się do TU i po oględzinach rzeczoznawcy dostałem kosztorys z kwotą 1120 zł. Nie wiem czy odwoływać się od tej wyceny, auto posiada na sobie innych napraw lakierniczych poza właśnie tym błotnikiem który ma być ponownie naprawiony. Auto to Audi A4 B5 1.8T Q ma bogatą opcję i naprawa zaniży jego wartość.

http://s13.postimg.org/maejrrc5f/kosztoryc_screen.jpg

Od TU dostałem własnie coś takiego, warto walczyć o coś więcej?

mozesz byc pewien ze zostales OSZUKANY ;0 eurotax a audatex to jakies 30-50% roznicy, w zaleznosci na to patrzec :)

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? W którym miejscu w tym kosztorysie został oszukany? Czy tak po prostu kazali Ci mówić każdemu swojemu klientowi? Bez zdjęć uszkodzeń mogę przyczepić się tylko do stawek. Są bardzo niskie jak na woj. Mazowieckie, oraz do potrącenia na materiale lakierniczym (stosowany przez wszystkie TU). Lampa oczywiście w zamienniku, ale tego bym nie nazwał oszustwem bo przecież zamienniki są powszechnie stosowane przez użytkowników w trakcie eksploatacji auta więc dlaczego TU miałoby ich nie używać w wycenie. Kalkulacja ofertowa, nie musi się z nią zgadzać.

Dodatkowo bzdurą jest pisanie, że różnica pomiędzy audatex a eurotax to 30-50%. Też tak Ci kazali mówić? Ciekawe, z którego wychodzi więcej. Wszystko zależy jak użytkownik skonfiguruje program (stawki rbg, kalkulacja z optymalizacją czy bez, korekty itp). Nie ma zależności, że z jednego wychodzi mniej a z drugiego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Wróżka Zębów-ka mi powiedziała.... z tego co pamietam to masz cos wspolnego z TU... jesli mozesz prosze powiedz dokladniej czym sie zajmujesz?? bo jesli podwazasz moja widze/informacje to chciał bym wiedziec czy wogole jestes kompetentny do tego aby to robic... wiem ze wszystkiego nie wiem sa sprawy ktorymi sie nie zajme lub nie bede mogl pomoc... ale wiem chociaz gdzie sie mam zwrocic i doinformowac...

pytanie skad masz inne informacje niz moje??? na czym one bazuje

Bo jak JA weryfikuje wraz z Biegłym Sądowym sprawy moim klientow i na 18/20 spraw jest roznica 30-50% miedzy wyliczeniem.... TO k**wa MAC ale chyba ze statystki i matematyki ktora mnie uczyli na studiach wynika ze jednak I TA SZKODA JEST ZANIZONA... a na sam koniec jeszcze sobie sam strzelasz w kolano mowiac ze zamienik to orginal lub ze stakwa jest troche nizsza... i porownujesz (jak dla mnie) to z pozostawionym 1 gr w biedronce bo kasjerka nie miala jak wydac.... NOSZ k**wa MAC>>> jezeli lampa byla ori to ma byc ori... decyzja jest poszkodowanego a nie TU.... tym bardziej nie wiem jak ty rozumiesz polise OC ale ma ona spowodowac ze ciało/psychika/rzecz/utrata finansowa poszkodowanego ma powrocic do czasu z przed szkody... dlatego ja bo wyliczeniu ostatnim mojego Mondeo z lipca zostalem oszukany o 100%.... mianowicie wyliczenie miedzy eurotaxem a infoexpert + urealnienie ceny wraku z 4500 zl zrobilo sie 9000 zl....

i BTW Ja decyduje z kim pracuje i jak pracuje i to raczej ja powinienem ciebie zapytac czy CZASEM TO TOBIE NIE KAZALI TAK MOWIC DO SWOICH KLIENTOW...

Pozdrawiam i powróćmy do TEMATU tym filmikiem na yt, warto obejzec kilka odc z tej serii zeby sie uswiadomic ze nalezy czytac owu i dokladnie okreslac zakres ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Michał

Ps. hubi jak chcesz sie powyzywac lub podocinac prosze na priv lub pod moim numere telefonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Wróżka Zębów-ka mi powiedziała.... z tego co pamietam to masz cos wspolnego z TU... jesli mozesz prosze powiedz dokladniej czym sie zajmujesz?? bo jesli podwazasz moja widze/informacje to chciał bym wiedziec czy wogole jestes kompetentny do tego aby to robic... wiem ze wszystkiego nie wiem sa sprawy ktorymi sie nie zajme lub nie bede mogl pomoc... ale wiem chociaz gdzie sie mam zwrocic i doinformowac...

pytanie skad masz inne informacje niz moje??? na czym one bazuje

Bo jak JA weryfikuje wraz z Biegłym Sądowym sprawy moim klientow i na 18/20 spraw jest roznica 30-50% miedzy wyliczeniem.... TO k**wa MAC ale chyba ze statystki i matematyki ktora mnie uczyli na studiach wynika ze jednak I TA SZKODA JEST ZANIZONA... a na sam koniec jeszcze sobie sam strzelasz w kolano mowiac ze zamienik to orginal lub ze stakwa jest troche nizsza... i porownujesz (jak dla mnie) to z pozostawionym 1 gr w biedronce bo kasjerka nie miala jak wydac.... NOSZ k**wa MAC>>> jezeli lampa byla ori to ma byc ori... decyzja jest poszkodowanego a nie TU.... tym bardziej nie wiem jak ty rozumiesz polise OC ale ma ona spowodowac ze ciało/psychika/rzecz/utrata finansowa poszkodowanego ma powrocic do czasu z przed szkody... dlatego ja bo wyliczeniu ostatnim mojego Mondeo z lipca zostalem oszukany o 100%.... mianowicie wyliczenie miedzy eurotaxem a infoexpert + urealnienie ceny wraku z 4500 zl zrobilo sie 9000 zl....

i BTW Ja decyduje z kim pracuje i jak pracuje i to raczej ja powinienem ciebie zapytac czy CZASEM TO TOBIE NIE KAZALI TAK MOWIC DO SWOICH KLIENTOW...

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Ja nie neguję tego, że jak biegły zrobi swoją wycenę to ona będzie się różniła 30%, 50% albo i więcej od wyceny, którą zrobi TU ale to nie wynika z tego czy użyje programu eurotax czy audatex tylko z tego jak skonfiguruje program. Swoją wiedzę czerpię z instrukcji do programu bo niestety nie mam kontaków z wróżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Wróżka Zębów-ka mi powiedziała.... z tego co pamietam to masz cos wspolnego z TU... jesli mozesz prosze powiedz dokladniej czym sie zajmujesz?? bo jesli podwazasz moja widze/informacje to chciał bym wiedziec czy wogole jestes kompetentny do tego aby to robic... wiem ze wszystkiego nie wiem sa sprawy ktorymi sie nie zajme lub nie bede mogl pomoc... ale wiem chociaz gdzie sie mam zwrocic i doinformowac...

pytanie skad masz inne informacje niz moje??? na czym one bazuje

Bo jak JA weryfikuje wraz z Biegłym Sądowym sprawy moim klientow i na 18/20 spraw jest roznica 30-50% miedzy wyliczeniem.... TO k**wa MAC ale chyba ze statystki i matematyki ktora mnie uczyli na studiach wynika ze jednak I TA SZKODA JEST ZANIZONA... a na sam koniec jeszcze sobie sam strzelasz w kolano mowiac ze zamienik to orginal lub ze stakwa jest troche nizsza... i porownujesz (jak dla mnie) to z pozostawionym 1 gr w biedronce bo kasjerka nie miala jak wydac.... NOSZ k**wa MAC>>> jezeli lampa byla ori to ma byc ori... decyzja jest poszkodowanego a nie TU.... tym bardziej nie wiem jak ty rozumiesz polise OC ale ma ona spowodowac ze ciało/psychika/rzecz/utrata finansowa poszkodowanego ma powrocic do czasu z przed szkody... dlatego ja bo wyliczeniu ostatnim mojego Mondeo z lipca zostalem oszukany o 100%.... mianowicie wyliczenie miedzy eurotaxem a infoexpert + urealnienie ceny wraku z 4500 zl zrobilo sie 9000 zl....

i BTW Ja decyduje z kim pracuje i jak pracuje i to raczej ja powinienem ciebie zapytac czy CZASEM TO TOBIE NIE KAZALI TAK MOWIC DO SWOICH KLIENTOW...

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Ja nie neguję tego, że jak biegły zrobi swoją wycenę to ona będzie się różniła 30%, 50% albo i więcej od wyceny, którą zrobi TU ale to nie wynika z tego czy użyje programu eurotax czy audatex tylko z tego jak skonfiguruje program. Swoją wiedzę czerpię z instrukcji do programu bo niestety nie mam kontaków z wróżkami.

Super, jeżeli nie negujesz wyceny bieglego.... no to WTF?? czemu tak napisales... i chyba dobrze zrozumialem.... "KAZAŁA CI FIRMA TAK MOWIC SWOIM KLIENTOM", no to przyznaję sie do winy !!! moj biegly sądowy kazał mi tak mowic swoim klientom po tym jak weryfikuje ich kosztorysy i widzi srednio 30-50% róznicy ze TU ICH OSZUKAŁ!!! :)

A co do instrukcji programu... to uwazasz ze niezalezny rzeczoznawca lub biegly sadowy ma ustawiony program na stawki z d*py?? czy na stawki ktore obowiazuje i sa realne??? aby mogl byc jak to sie mowi RZECZOWY w tym co opiniuje?? bo mysle ze nie bez powodu sa rzeczoznawcy i biegli niezależni rzeczoznawcy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę trochę w odszkodowaniach i powiem Wam szczerzę, że przy wycenach szkód Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają z góry założone, iż początkową wartością zaproponowaną na usunięcie szkody jest około 1/4 czyli 25 % realnej szkody. Kto jest posłusznym obywatelem Naszego Kraju, zabierze pieniądze z podsumowaniem ''tyle mi dali więc pewnie więcej mi się nie należy''. Zauważcie, że na Waszej polisie ubezpieczeniowej kwota szkód na osobie lub mieniu przedstawia się w MILIONACH EURO (ja mam w Uniqa 5 mln Eur za szkody na osobę i 1mln Eur na mieniu) i taką pulę Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają przygotowaną na wypłatę w razie zdarzenia. Komu nie pasuje suma wypłaconych świadczeń, stara się o większe. W takich wypadkach TU nie chcą zwykle podnosić odszkodowania osobom prywatnym, ''BO NIE''. Ja pracuję akurat w Europejskim Centrum Odszkodowań, i nie robię tu sobie reklamy ani nic z tych rzeczy, ale czasem warto przejść się do jakiejś firmy zajmującej się tego typu sprawami lub do jakiegoś radcy prawnego, bo Ubezpieczalnie przed takimi firmami trzęsą portkami. Są do nich wysyłane wnioski poparte paragrafami i zwykle nie trzeba iść nawet do sądu, bo od razu podnoszą kwotę odszkodowania. Wygodą jest też to, że klient-poszkodowany podpisuje tylko pełnomocnictwo, a firma odszkodowawcza się zajmuje całą sprawą. Oczywiście od wygranych pieniędzy się pobiera prowizję, ale z doświadczenia wiem, że poszkodowanym tak czy tak się to opłaca, bo samemu ciężko cokolwiek zdziałać, jeśli nie jest się obeznanym w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post, także proszę o wyrozumiałość.

Jestem w trakcie prowadzenia negocjacji zgodnie z naszym poradnikiem :) chce uzyskać odszkodowanie bez przedstawiania faktur. Zastanawia mnie tylko czy w któymś momencie nie postawią mnie bez wyboru i wyślą mnie do spółki z która maja podpisane kontrakt. Chodzi mi o to czy ostateczny wybór ustawowo należy do mnie czy do firmy ubezpieczeniowej gdzie mam auto naprawiać. Jeśli ktoś miał podobne problemy może odpisać kilka rad jak się zachować :)

Pozdrawiam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie, ile trwa postępowanie sądowe podczas walki z ubezpieczycielem? tak mniej więcej.

Cos kolo roku jak dobrze poplynie.

Zabrałem się za czytanie Waszych pomysłów i powiem tak

- naprawa bezgotowkowa - warsztat wskazuje zazwyczaj TU chociaz sa takie w ktorych mozna warsztat wybrac.

- zawsze ale to zawsze nalezy sie klocic o swoje bo TU to banda oszustow i naciagaczy

- TU koszty sadowe maja wliczone poniewaz niektorzy sie odwolaja do sadu a niektorzy nie. TU i tak wychodza na plus, bo wiecej jest takich, ktorzy jednak sie nie odwoluja

- nowe czesci - ha jest w prawie unijnym taki dokument, ktory mowi, ze czesci nie musza byc oryginalne tylko jakosciowo podobne.

- utrata wartosci auta - skuteczne tylko w wypadku kilkuletnich samochodow. Chyba, ze ktos udowodni ze jest pasjonatem i dmuchal i chuchal na swoj samochod.

- w wypadku kolizji i decyzji TU o zanizeniu odszkodowania - biegusiem do PZMOT i za pare zlotych opinia tamtejszego rzeczoznawcy. TU wie, ze nie odpuscicie wiec moze zmieknac, po za tym macie dobry dowod w post sadowym

- wiem, ze kazdy cierpi na brak pieniedzy i dzieki interetowi kazdy jest fachowcem, ale jezeli macie problem z TU lepiej idzcie po rade do sprawdzonego znajomego prawnika niz kombinujcie sami. Raz sie wam uda a raz nie i jestescie w plecy - im wyzsze nieprzyznane odszkodowanie tym lepiej skorzystac z uslug profesionalisty.

Uprzedzajac zarzuty o kryptoreklame - mozecie pisac do mnie PMki w swoich sprawach i sprobuje wam kolezensko pomoc. Tylko nie nadwyrezajcie mojej dobrej woli ;)

Pozdrawiam i najlepszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mravel wszystko się zgadza z tym że czas się już wydłużył trwa to często ponad rok (zależy jak popłynie i do którego sądu). Moja szkoda była w kwietniu 2012 roku a dopiero półmetek bo dopiero poszło do rzeczoznawców sądowych

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robero321 , wszystko zalezy od Sadu. W jednym rok w innym dwa lata. Czasem w upominawczym urwiesz w pol roku bo pelnomocnik TU sie pomyli i zlozy po terminie itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wyglądała tak.

Gość uszkodził mi zaparkowany samochód, policja, przyznał się do winy itp. ( zderzak przedni , lampa, błotnik, urwane całe koło + zawieszenie, półoś, fela, opona itp.)

1 wycena z Link4 - kwota 3200pln (1/5 kwoty szkody)

odwołanie i ponowna wycena w warunkach warsztatowych - 5600pln (1/3 kwoty szkody)

zrobiłem swoją wycena w PZMot na najlepszych zamiennikach wyszło 15800PLN nie robiłem na częściach ori bo wyszła by szkoda całkowita a i części ori na samochód powyżej 5 lat nie przysługują i jest ciężko walczyć.

po wymianie mailowej i podesłaniu wyceny do link 4 podnieśli mi o 3000pln z info że dalsze roszczenia tylko na drodze postępowania sądowego

kwotę 8600 dostałem

Dalej wszystkie papiery oddałem do firmy która sie tym specjalizuje i juz oni dalej będą ubiegać się o zwrot w wysokości 7200pln Nie wiem ile to potrwa.

Dodam jeszcze że wynająłem bezgotówkowo samochód zastępczy z wypożyczalni na okres likwidacji szkody przez TU

Miałem nową toyotę avensis 2014 przez 4 tygodnie ( od dnia szkody do dnia wpłaty odszkodowania na konto - tak mówi o tym ustawa o OC)

kosztowało to TU jakieś 370PLN/dzień x 26dni = 9600PLN o zwrot domagać się już będzie sama wypożyczalnia, mnie nic nie obchodzi

Zawsze trzeba walczyć o swoje prawa, bo każde TU chce nas ograbić z przysługującego nam odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...