Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Dziwne zachowanie temp cieczy chłodzącej


Roxyx

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałem forum i moje uwaga skupia się na wiskotycznym sprzęgle jeśli chodzi o dziwne zachowanie się temp. cieczy chłodzącej. Jestem po wymianie termostatu, płynu i sprawdzeniu na Vagu. Błędów na Vagu nie ma a temp dziwnie się zachowuje. Mianowicie po odpaleniu zimnego silnika temp. dochodzi do 90 stopni i utrzymuję się jakby układ działał bez zarzutów. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zaczyna się loteria albo będzie dalej działał prawidłowo albo temp zacznie spadać do 75 stopni i tu się zatrzyma i ani drgnie, lub będzie się wahać pomiędzy 75 a 90 stopni. Na klimatorniku kanał 49 wskazania są identyczne jak na cyferblacie i w zależności o tego jak się uda albo wskazania ani drgną albo się wahają. Na forum jest kilka przyczyn podanych jako możliwe przy takim zachowaniu się temp cieczy. Sprawdziłem sprzęgło przed odpaleniem mogę obracać w miarę lekko, po włączeniu silnika nie mogę zatrzymać wiatraka. Moje pytanie czy takie objawy mogą być przy padniętym sprzęgle wisko, oraz czy może idę w złym kierunku jeśli chodzi o dziwne zachowanie temp cieczy chłodzącej. Proszę o wszelkie uwagi i z góry dziękuję :kox:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 10:53_________________________________________________wymiana czujnika pomimo iż na vagu nie było błędu pomogła, temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dopiero co kupiłem swoją A4, ale już byłem u mechaników i byc może to "dziwne" zachowanie ma związek z uszkodzeniem czujnika cieczy. U mnie dochodziło do tego, że czujnik źle podawał dane do komputera (błędu nie było) i włączało się ssanie n gorącym silniku. Możesz sprawdzic jeszcze ten czujnik podający temperaturę do komputera i na deskę rozdzielczą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...