Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kodowanie kluczyka i pilota - transponder immo


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

To jest polift ze zmiennym kodem immo, w nich były te same transpondery co w starczych B5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polift ze zmiennym kodem immo, w nich były te same transpondery co w starczych B5 ?

inne :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem jak wszyscy a raczej niepewność.

Audi A4 B5 rok 1999 model 2000 (wg VIN). Oczywiście zestaw kluczyków dostałem w ilości 1szt., więc czas dorobić zapas.

1) Pytanie moje jest takie czy transponder jaki potrzebuję to Megamos Crypto ID48?

Odpowiedź pewnie będzie twierdząca, ale nie znam się na tym i lepiej spytać.

Tutaj pojawia się drugie pytanie. Na jednej z aukcji jest taka informacja:

Nowy niekodowany transponder ID48 megamos T6

Transponder pasuje do marek samochodów: VW,Audi,Seat,Skoda,Fiat,Honda

Gratis prekodowanie (wymagane jest do samochodów od 2004 roku):

TP22 SEAT

TP23 VW

TP24 SKODA

TP25 AUDI

GRATIS PREKODOWANIE - po zakupie prosimy o podanie jakie prekodowanie, domyślnie wysyłamy czyste.

No OK, czytam, więc mi prekodowanie nie jest potrzebne ponieważ mam rocznik poniżej 2004.

2) A sam transponder będzie dobry czy może szukać innej aukcji?

Posiadam taki zestaw i nie wiem gdzie jest immo, czy w liczniku czy w puszce:

licznik.jpg

Wg poniższego linka:

KATALOG TRANSPONDERÓW : AUDI / ALFA ROMEO / ACURA

AUDI A4 od 1997 do 2004 to transponder: Megamos Crypto ID48

3) Trzecie pytanie to gdzie znaleźć surówkę kluczyka awaryjnego, czyli tego plastikowego.

Na alledrogo jest, ale z tego co widzę to jest chyba do nowszych A4. Nie ma tych wyokrąglonych wcięć przy główce.

Fajna sprawa mieć taki w portfelu.

Potrzebuję raczej takiego:

ca0527702483e9fcmed.jpg

A dostępne są takie:

23a0b906a12529f7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.potrzebujesz ID 48 nie prekodowany

2.immo masz w liczniku

3.to nie ma znaczenia wazne zeby w srodku był ID 48 jak chcesz na nim tez awaryjnie odpalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.potrzebujesz ID 48 nie prekodowany

2.immo masz w liczniku

3.to nie ma znaczenia wazne zeby w srodku był ID 48 jak chcesz na nim tez awaryjnie odpalac

1. yhm, czyli obojętnie z której aukcji kupię byle to był Megamos Crypto ID48 i bez prekodowania.

2. No to super.

3. Aha, czyli te wcięcia wyokrąglone nic nie wnoszą? Bo on wyglądem idealnie pasuje do tych A4 2004.

valet_transponder_key_with_48_can_chip_for_audi.jpg

AUDI_SMART_service_key_1.JPG

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ----------

Znalazłem w archiwum, że były, więc zapytałem. Pani Basia, która operuje aukcją:

AUDI A2 A3 A4 A6 A8 - kluczyk serwisowy, zapasowy (3016542944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mówi, że mają tylko te, ale będzie OK.

---------- Post dopisany 27-02-2013 at 12:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-02-2013 at 14:59 ----------

hmm, byłem wyrzeźbić groty.

Pan, całkiem miły, nie taki standardowy naciągacz, powiedział, że u niego lepiej nie kupować bo wszystko drogo, lepiej zamawiać na allegro.

Sprawdził też mój kluczyk bo pytałem o transponder i powiedział coś co mnie zdziwiło.

Mianowicie mówił, że transponder nie może być taki ogólnego zastosowana (Seat, VW, Audi, Skoda) a tylko z grupy dla Audi.

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś mógłby opisać krok po proku dodawanie pilota/scyzoryka VAG-iem ??

Nie chodzi mi o immo, tylko o sterowanie zamkiem i alarmem z pilota.

Metody z kluczykiem w stacyjce itd. nie działają u mnie :/

Jak sprawdzić w VAGu czy pilot w ogóle działa i nadaje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzeje temat, mam audi a4 b7 2005 zakupioną z jednym kluczykiem. Dokupiłem taki sam kluczyk, zaprogramowałem pilota ( alarm itd działa ), gdy wkładam go do stacyjki do nie mogę przekręcić dodam że grot na oko jest taki sam. Wyczytałem że na starej pastylce się nie da zakodować IMMO więc kupiłem nową ( czekam na paczke ). Międzyczasie przeglądając forum znalazłem informacje że trzeba mieć kod do IMMO, zalogować się w VCDS i dopisać kluczyk, a więc postanowiłem sprawdzić na pójdzie na starej pastylce.

Vcds --> 17 --.> security access ( gdy VCDS łączy się z kompem opcja login znika i zostaje tylko ta) --> wbijam kod --> save --.> teraz 10 adaptation --> kanał 21

Pyk i działa!! VCDS widzi 3 kluczyki, z racji tego że mam tylko dwa zmieniam wartość na 2 i save. Wkładam oryginalny kluczyk przekręcam, vcds coś tam pomielił więc wkładam dokupiony no i c**j nie da się przekręcić ;/ Ponawiam proces ale teraz mam error ze PIN jest zły.. Czy to jest wina pestki, trzeba dorabiać grota skoro wyglądają identycznie ?

Wszystko jak na filmiku
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie po przeczytaniu kilku tematow na roznych forach zglupialem. Jaka jest wiec procedura ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie zrobisz nie majac odpowiedniego sprzetu i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie potrzeba ? kluczyk mam, pestka w drodze, kabel + vcds, mnostwo czasu, checi :) Dodam że u mnie w mieście powiedzieli 250zł za zakodowanie kluczyka, co jest zatem bardziej opłacalne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłac i z głowy. Chęci i posiadany sprzet bezużyteczne...   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKoro tak mówisz to w takim razie jaka jest procedura na b7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.posiadanie Avdi lub vag dash can ori oczywiscie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż nabyłem kluczyk do audi a4 b6 2001 rok od innego auta ponieważ miałem tylko jeden, kluczyk jest o identycznych numerach 8z0 837231 433Mhz, grot posiadam do przełożenia. Nie wiem natomiast jaki transponder immo kupić I jakie czynności po kolei muszę wykonać żeby zadziałał pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wihajster napisał:

potrzebujesz transponder ID 48 zwykły i PIN do immo

Czy vcds odczyta pin? Nie posiadam i nie wiem skąd wziąć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...