Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nikt w szafie nie grzebał to nie wierzę że licznik padł myślę że Moduł jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też dziwna sprawa, ale jeśli już na liczniku ma 2x5v na odpiętej wtyczce to jak to wytłumaczyć. W każdym razie próbować można i z modułem anteny, może akurat. Tak jak pisałem diagnoza na odległość to trochę wróżenie z fusów.

Pozdrawiam

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, płytka z licznika też wygląda ok, nie widać żadnych zimnych lotów itp. (co oczywiście nie znaczy, że coś innego nie padło). Pozostaje jedynie kupić antenę i "mieć wiarę"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba będzie najtaniej, mnie i tak cały czas zastanawia te drugie 5v z licznika, ale może to zła droga i nie potrzebne przemyślenia. Życzę powodzenia. Kupuj ten nowszy zliterką A podobno mniej awaryjne, osobiście mam stary i śmiga bez problemu.zegarradiowy2.jpg

Tak wygląda mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejhildek1982 napisał:

Tak chyba będzie najtaniej, mnie i tak cały czas zastanawia te drugie 5v z licznika, ale może to zła droga i nie potrzebne przemyślenia. Życzę powodzenia. Kupuj ten nowszy zliterką A podobno mniej awaryjne, osobiście mam stary i śmiga bez problemu.zegarradiowy2.jpg

Tak wygląda mój.

Dzięki za wszelką pomoc, dam znać czy wymiana anteny pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 20:03, piti82 napisał:

Dzięki za wskazówki, myślę że jutro to ogarnę☺

No i niestety napięcie na liczniku również 5V na zasilaniu i sygnałowym...? co można z tym jeszcze zrobić?

Tak się składa że mam na wierzchu antenę zegara i po odpięciu modułu, jest napięcie 5V zarówno na zasilaniu jak i sygnałowym. 

Z palemką nie mam żadnych problemów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, baaardzo ważna informacja. Jutro będę miał nową antenę z końcówką A to dam znać jak tylko coś będzie wiadomo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jest nowa antena(używka), a palemki dalej brak? także 50zł w plecy jak na razie. Nie wykluczam oczywiście że ta antena też jest uszkodzona, ale musiałbym mieć chyba niezłego pecha aby tak było...dzięki jeszcze raz za pomoc w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź odłącz klemy aku na 20 minut potem podłącz i zamknij samochód. Przyjdź po godzinie i zobacz czy masz palemkę. Tylko najpierw postaw go najlepiej na dworze w miarę niezabudowanym terenie. U mnie dzisiaj robiłem przy sofcie licznika i zniknęła. po 20 minutach już była ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety nawet prowizoryczne podpięcie na innej wiązce nic nie daje

20180524_160342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz załączony vagiem i ustawione co ile ma sie synchronizowac?

moze moduł uwalony co kupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że moduł rzeczywiście do kosza. Jak ustawić co ile ma  się synchronizować? W licznikach mam tylko zakodowane 31001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym ci mój zegar na podmianę ale nie wiem kiedy będę w czeladzi może kogoś znajdziesz z pobliża żeby podmienić zegar ale podejrzewam że moduł padnięty 

synchronizacji nie pamiętam teraz jak u mnie jest ustawione 15 min czy 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy. Piti82 ale pocisnąłeś z tym zegarem, widzę że idziesz na ostro i nie dajesz za wygraną. Jeśli rzeczywiście "nowy" moduł jest padnięty to go odeślij i bierz jeszcze jeden, ale najpierw spróbuj właśnie odpiąć aku na chwilę, podpiąć z powrotem (tak jak pisze Kolega GRADIENT). Otwórz i zamknij drzwi kierowcy kilka razy - podobno pobudza się zasilanie szafy (podświetlenie godz. i km) i poczekaj chwilę. U mnie po zakodowaniu 1 na końcu i podłączeniu modułu anteny godz. wskoczyła po ok 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odołączać aku wyjąłem bezpiecznik z zegarów, w międzyczasie rozebrałem je i przeczyściłem (żeby dzień nie był totalnie stracony?), ale ok zaraz wypnę Klemy...

No niestety godzinę po podłączeniu klem dalej nic?

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...