Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

pre albo lukaszr wielka prośba - czy moglibyście zrobić spis wartości wszystkich kanałów adaptacji w waszych zegarach... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja nie wiem jak jest z tym radiowym nastawianiem zegarka , ale opiszę swój przypadek.

Mam "rechota" (1Z) z '95 roku. Przełożyłem licznik od A6 po 2001 roku. Na początku nie wyświetlało mi tej wieżyczki koło godziny. Codziennie bawiłem się VAG'iem ale nie kodowałem nic związanego z tym radiowym nastawianiem. Pewnego dnia, po zakończeniu VAGowania, spostrzegłem, że obok godziny jest symbol wieżyczki :dance: Ucieszyłem się jak dzieciak.

d5cb8e5ad017c4fbm.jpg

ccf73a757aafdf3bm.jpg

Tak sobie jeździłem jakiś tydzień, no i jak to zwykle bywa z moim szczęściem, pewnego razu znowu bawiłem się VAGiem. A dokładniej kanałem 19. Doszedłem, że "po kluczyku" można sobie wyłączyć/włączyć podświetlenie wskazówek, wyłączyć/włączyć podświetlenie licznika (też po kluczyku), wyłączyć/włączyć termometr, FIS i..........wyłączyć/włączyć radiowe nastawianie godziny.

I w tym momencie szlak trafił bombki i choinkę :wallbash: Oczywiście musiałem przetestować działanie tej ostatniej funkcji i wyłączyłem radiowe nastawianie - antenka zgasła (kodowanie 10010). Po chwili zmieniłem ponownie kodowanie, tak aby ponownie mieć tą "słynną" antenkę na wyświetlaczu (kodowanie 10011) i co ? I NIC :wallbash:

Antenka nie pojawiła się aż do dziś .

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

warnwarn.gifPre_pl informował Cię o konieczności przywitania się w odpowiednim dziale. Nie posłuchałeś go.

Na tym forum obowiązują grzecznościowe zasady przywitania się NAJPIERW.

Zapraszam też do zapoznania się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem i mam tą antenkę :thumbup:

Czasami tylko pojawia się mniej lub więcej kresek, wydaje mi się, że to wynika z tego czy jest zasięg czy go nie ma (jak w tel. komórkach)

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja nie wiem jak jest z tym radiowym nastawianiem zegarka , ale opiszę swój przypadek.

Mam "rechota" (1Z) z '95 roku. Przełożyłem licznik od A6 po 2001 roku. Na początku nie wyświetlało mi tej wieżyczki koło godziny. Codziennie bawiłem się VAG'iem ale nie kodowałem nic związanego z tym radiowym nastawianiem. Pewnego dnia, po zakończeniu VAGowania, spostrzegłem, że obok godziny jest symbol wieżyczki :dance: Ucieszyłem się jak dzieciak.

d5cb8e5ad017c4fbm.jpg

ccf73a757aafdf3bm.jpg

Tak sobie jeździłem jakiś tydzień, no i jak to zwykle bywa z moim szczęściem, pewnego razu znowu bawiłem się VAGiem. A dokładniej kanałem 19. Doszedłem, że "po kluczyku" można sobie wyłączyć/włączyć podświetlenie wskazówek, wyłączyć/włączyć podświetlenie licznika (też po kluczyku), wyłączyć/włączyć termometr, FIS i..........wyłączyć/włączyć radiowe nastawianie godziny.

I w tym momencie szlak trafił bombki i choinkę :wallbash: Oczywiście musiałem przetestować działanie tej ostatniej funkcji i wyłączyłem radiowe nastawianie - antenka zgasła (kodowanie 10010). Po chwili zmieniłem ponownie kodowanie, tak aby ponownie mieć tą "słynną" antenkę na wyświetlaczu (kodowanie 10011) i co ? I NIC :wallbash:

Antenka nie pojawiła się aż do dziś .

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

warnwarn.gifPre_pl informował Cię o konieczności przywitania się w odpowiednim dziale. Nie posłuchałeś go.

Na tym forum obowiązują grzecznościowe zasady przywitania się NAJPIERW.

Zapraszam też do zapoznania się z regulaminem.

Witałem sie juz dwa razy.

Regulamin tez czytałem.

Ale jeśli to mało to moge sie przywitać jeszcze raz.

Aha i jeszcze jedno. (dla wszystkich)

Ostrzeżenie dostałem od PANA "szogun0" (czytaj szogun ZERO)

Gość jest na mnie cięty z forum Viakena i nie może sie pogodzić z tym że inni też mogą się czegoś nauczyć i nie kozystać już z usług tego gościa.

Pan ten wyraził wielkie obuzenie, po tym jak sprowadziłem go na ziemię podsumowując jego cennik usług.

I jeszcze jedno (dla szogun0)

Szkoda marnować klawiatury, nie wspominając juz o nerwach, na takiego jak ty panie ZERO.

warnpmod.gifPrzeczytaj Regulamin jeszcze raz mimo wszystko.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a czy taki element jak - "moduł odbiorczy zegara radiowego" o numerze 4B0 919 145A jest integralną częścią zegarów czy znajduje się gdzieś obok ? jeśli tak to gdzie ? jest szansa że on się wysypał a nie pokazuje błędu w VAGu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest integralna część, zegar sterowany radiowo to jest opcja.

Nie pisałem tego, bo wszyscy twierdzicie "że kiedyś działało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie brak "antenki" od zegara. Pewnie nie mam tej opcji. W kodach wyposażenia jest U1A, czyli nie ma mowy nic o radiowym sterowaniu. Chociaż mam też 9Q3, czyli bez komputera, a jednak dało się uruchomić. Jak, bez wyjmowania licznika sprawdzić czy mam wogóle ten moduł od radiowego sterowania zegarem.

wydzielone z komputera, twoje pytanie nie ma nic wspolnego z tym tematem:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7109.0

pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w kodach nie masz, to znaczy że brak.

odbiornik znajduje się pod tylnym zderzakiem, numer podał powyżej alvaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zakodowałem zeby miec dwie funkcje komputerea

wpisałem 31001 i ostatnia to jest włąsnie zegar

i mi sie antenka pojawiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek

i mi sie antenka pojawiła

a pojawiła się od razu czy po restarcie zegarów (wyciągnięcie bezpiecznika lub pozostawienie samochodu na noc) ??

mam U2A więc to gufno powinno działać (i chorera działało) a nie chce, więc jeszcze raz sprawdziłem ten 19 kanał i :

ja jak mam zakodowane (w zasadzie zaadaptowany kanał 19 w zegarach) tak :

kodowaniereciverabezul2.th.jpg

to w 2 bloku wartości w zegarach pojawia się :

efektkodowaniereciverabqx4.th.jpg

a jak mam "zakodowane" :

kodowaniereciverazhq9.th.jpg

to w blokach mierzonych mam :

efektkodowaniereciverazrr7.th.jpg

po zakodowaniu na 11001 i po wyciągnięciu bezpiecznika i po "całej nocy " antenka ta nie pojawia się...

a teraz trochę OT przedostatnia cyfra tego "kodowania" odpowiada za wyświetlanie jakiejś temperatury ale czy mam 0 czy 1 to i tak wyświetla się temperatura na FISie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz trochę OT przedostatnia cyfra tego "kodowania" odpowiada za wyświetlanie jakiejś temperatury ale czy mam 0 czy 1 to i tak wyświetla się temperatura na FISie :mysli:

U Ciebie jak właczysz navi i zaprogramujesz trasę to w górnej częci FIS wyświetla sie temp. zewnętrzna.

U mnie tak nie ma

Może to o to chodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekm no ale sprawdzałem też i czy jest 0 czy 1 to i tak ta temperatura jest (gdy "nie włączona" nawi to na środku zegarów a jak "włączona" to na górze)

Jacek a co z Twoim zegarkiem co mi pisałeś na GG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antenka na blacie od radiowego ustawiania zegarka jest :)

Navi jednak nie ustawia sobie czasu w/g niego a na 100% to robiła.

Mysle,że to coś z kodowaniem lub adaptacja.

Sprawdzałeś czy po właczeniu navi, zaprogramowaniu trasy i zmianie 0 lub 1 pokazuje Ci zew. temp. ?

U mnie przy wyłaczonej pokazyje normalnie w srodkowej cześci FIS a jak odpale ja to w górnej cześci nie pokazuje juz.

U Ciebie pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro

no ja wpisałem login 31001 taki jak podał pre_pl

i sie pojawiło

nie resetowałem zegarów ani nic

zrobiłem save

i sie pokazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tej opcji ale znam trochę DCF więc jeśli antena jest prętem(wzdłuż) zderzaka to najlepszy odbiór będzie jeśli ustawimy jej oś pod kątem prostym do Frankfurtu n.Menem czyli tyłem do Niemiec :>

Czyli w Audi nie mam anteny w aucie(liczniku) a na zewnątrz czyli nie dołożę tej opcji samym licznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Jak wspominałem wcześniej, radiowe nastawianie zgasło mi aż do........wczoraj. Właśnie wczoraj, wykonałem "bardziej" rofesjonalne :decayed: przejściówki do nowych zegarów ( od A6 po 2001 roku) i przy tej okazji podłanczałem i wyłanczałem kilka razy licznik. Gdy po jakiejś godzinie wróciłem do auta spostrzegłem "antenkę" na zegarze :dance:

d36944213169aa28m.jpg9403d7acd9942f87m.jpg

Koledzy dodam tylko, że nie mam ani nie miałem w aucie zadnego urządzenia, które odbierałoby sygnał z Frankfurtu. Poprostu założyłem zegar od A6 ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnal z wiezy w niemczech, zasieg prawie "globalny", odbior - antena samochodowa, wyswietlacz kwarcowy,lcd, podac prad do radia, odczekac jakis czas, sam sie ustawi

taka funkcje maja nawet 10-letnie budziki z radiem kupione za odra na "flomarku" za 1 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zasięgiem to chyba raczej niemal cała Europa a nie "globalny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajniki są na całej planecie , nie tylko w niemczech .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszukałem stronki o tym zegarku ;)

http://dcf77.goldhand.com.pl/index.php

Faktycznie nadajników czasu z zegara automowego jest kilka ale mogą one nadawać sygnał w różnych częśtotliwościach i nie wiem czy nasze "auta" je czytają

Zasięg nadajnika z Frankfurtu to ok. 1800km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...