Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tylne zawieszenie


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Panowie co wchodzi w skład tylnego zawieszenia?? Czy Audi zastosowało tam jakieś tuleje?? bo coś przy przejeżdżaniu przez dziury mi puka a napewno to nie są amortyzatory.

Prosze o porade.

[br]Dopisany: 15 Sierpień 2010, 19:42_________________________________________________Nikt nie wie co tam z tyłu siedzi :mysli::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 w tego co wiem z tylu masz belke skretna czyli jak cos takie 2 tuleje gumowe do wymiany jedna z prawej druga z lewej strony. nie jest drogie w naprawie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś kto ma dostęp do Etki zaglądnie i zapoda mi numery tych tulei??

napisz do TOM77 albo dzika oni napewno pomoga i jeszcze podadza w jakich cena maja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Tomka mam zamówione własnie gratów za jakieś 1500 zł :gwizdanie: ale zaraz mu naskrobie wiadomość i zobaczymy co odpisze :)

A jest duzy problem z wymiana tych tulei?? trzeba je wciskać prasa czy wszystko idzie zrobic domowymi sposobami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo - przy stabilizatorach na łączeniu masz gumki, to pewnie to Co puka. Jeśli masz dostęp do podnośnika/kanału - sprawdź czy nie popękały...

gumastab.JPG

4B0 511 327 (17zł w ASO) dla zawieszenia 1BA lub 8E0 511 327 A (14zł w ASO) dla 1BE/1BV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo - przy stabilizatorach na łączeniu masz gumki, to pewnie to Co puka. Jeśli masz dostęp do podnośnika/kanału - sprawdź czy nie popękały...

Gumy wybijają się, ale sporadycznie pukają.

Najczęściej pukają łączniki stabilizatora (nr 9 z ilustracji), górne mocowanie amorów (18), wytarte gumy pod spręzyną (4), albo tuleje w aluminiowym wahaczu (11) lub tylnym stalowym (brak na ilustracji). Zdarzają się wywalone gumy pionowe w tylnej ramie pomocniczej i uderza ona o podłużnice.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

A ja myslałem, ze z tyłu siedzi tylko amor i spręzyna przywiązana sznurkiem do błotnika :polew:

Kurde musze to obadac i jak coś bedzie nie tak to zamówie w ASO bo u TOM-a teraz nie bedę zamawiał skoro nie wiem co dokładnie stuka.

Wkurzająca sprawa z tym tyłem bo jak przejeżdzam np przez jakies nierówności to przód przeleci płynnie a tył stuka jakbym miał cos w bagazniku albo jakbym gubił tylne zawieszenie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 w tego co wiem z tylu masz belke skretna...

belka jest w B5 a w b6/b7 przód i tył wahacze :confused4:

w B5 to wiem ze jest belka myslalem we w b6 jest tak samo a jednak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo - przy stabilizatorach na łączeniu masz gumki, to pewnie to Co puka. Jeśli masz dostęp do podnośnika/kanału - sprawdź czy nie popękały...

gumastab.JPG

4B0 511 327 (17zł w ASO) dla zawieszenia 1BA lub 8E0 511 327 A (14zł w ASO) dla 1BE/1BV.

Wszystko obadam jak dojade do PL, dzieki Bart-S :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, również z tyłu mam takie głuche stuki, podobne do tych jakie oddają zużyte wahacze z przodu. jaro4444 opisał co może być przyczyną, jak mam to wszystko sprawdzić ? załóżmy że mam dostęp do kanału/podnośnika ;) nie chciałbym robić wszystkiego bo może to się okazać jakiś łącznik czy guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznij od sprawdzenia ewentualnie wymiany łączników stabilizatora, bo to one najczęściej w pierwszej kolejności padają.

Nie jest to jakiś duży koszt, bo Lem to wydatek około 70 zł.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznij od sprawdzenia ewentualnie wymiany łączników stabilizatora, bo to one najczęściej w pierwszej kolejności padają.

Nie jest to jakiś duży koszt, bo Lem to wydatek około 70 zł.

:hi:

dzięki kolego, wczoraj zdjąłem koło i złapałem za ten łącznik to fakt - miał duże luzy - ale coś mi się wydaje, że tak ma być, jednak skoro koszt to tylko 70 zł to grzech nie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Chciałbym odświeżyć temat. U mnie są sporadeyczne głuche stuki w tylnym zawieszeniu np. Przy Hamowaniu lub przy przyśpieszaniu i przy skrętach. Nie zawsze się pojawiają. Mówili mi że coś lata w bagażniku ale wszystko jest na swoim miejscu sztywno i nie ma prawa latać. Ktoś Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr tego platiku na stabilizatorze, bo cały mam popękany. Ewentualnie czy mogę gumy zamontować bezpośrednio bez niego ?

 

stabilizator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki są integralną częścią z drążkiem. Jak zamontujesz gumy bez tego będą za luźno siedzieć bo gumy są takie same w drążkach 16mm i 18mm czyli otwór gumy ma  ok 19mm bo do grubości drążka dochodzi jeszcze grubość tulejki. Możesz spróbować jakąś podkładkę wymodzic lub wymienić drążek na taki który ma te tulejki.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić 16mm ,też połamały mi się plastiki i miałem brać do siebie, ale kupiłem cały drążek bo mój był mocno skorodowany,mowa o drążku 18mm

https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/oem/4b0511327

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg2505 napisał:

można kupić 16mm ,też połamały mi się plastiki i miałem brać do siebie, ale kupiłem cały drążek bo mój był mocno skorodowany,mowa o drążku 18mm

https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/oem/4b0511327

Tu podałeś link do gumek a mi chodzi o te plastiki pod nią. Jednak chyba i tak nie było by możliwości ich założenia bo stabilizator jest gięty. Będę musiał kupić jakiś wężyk i położyć pod tą gumę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem link do gumek, z mniejszą średnicą wewnętrzną , można je zastosować do drążka 18mm , który ma uszkodzone plastiki , samych plastików nie wymienisz,trzeba cały drążek,robiłem podkładki ,ale długo nie wytrzymały ,można by pokombinować z koszulkami termokurczliwymi (2,3 szt zagrzać jedną na drugą) ale nie wiem czy da radę je przełożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...