Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zero komfortu. Sztywny, twardy .......


Gość Danynx

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem obniżoną furkę na sprężynach o ok. 6 cm. Zachaczałem spodem wszedzie gdzie się dało. Kupiłem sprężyny seryjne (używane). Wyglądają na mało używane. Jest na nich napis H&R audi A4. samochód był sztywny (wiadomo jak to na sportowych) ale teraz jest jakby jeszcze sztywniejszy, twrdszy, zaczęło stukać .... jedyny plus to że podniósł się i nie zachacza. Sprawdzałem amory - przód 72 %, tył 68% sprawności. Wahacze OK. Co może być nie tak? Miałem okazję jechać Passatem B5 i komfort i wytłumianie nierówności duzo lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze kupiles serie?? Bo H&R to mi sie wydaje ze to nie seria ale pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze kupiles serie?? Bo H&R to mi sie wydaje ze to nie seria ale pewien nie jestem.

nie jestem pewien. chciałem i mówiłem sprzedającemu że chcę serie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mowiles i chciales to nie znaczy ze Ci sprzedal serie. Przeciez H&R to firma od zawiasu wiec mogles sie domylic ze to nie seria. Szkoda ze to nie do avanta i do Quattro bo jakby obnizaly o jakies 20/30 mm to bym odkupil je od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj może jakieś oznaczenia z tych sprężyn to poszukamy co kupiłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa. amorki nie wspolpracuja z normalnymi sprezynami i powstaje efekt taczek :P

tzn twardy i podskakujacy na kazdej dziurze...to tak samo jakbys obnizyl o 6cm autko i zostawil seryjne amory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&R to firma tuningowa przeciez wiec nie kupiles orginalnych sprezyn

niekoniecznie. H&R moze produkowac orginaly (wsadzane w fabryce) do Audi.

Jest wiele firm, ktore normalnie zajmuja sie tuningiem, a produkuja serie do montazu (np.bilstein)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli auto było obniżone o 6cm to logiczne jest ze i sprężyny jaki amorki sa krótsze

tak wiec sama wymiana sprężyn nic nie da

koniecznie musisz założyć normalne amortyzatory (seryjne) bo te bankowo są krótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obniżone auto na samych sprężynach i komfort jest naprawdę duży :) Jedyny minus to właśnie czasem zahaczę tu i tam :( Na bank są do wymiany amortyzatory bo są sportowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sprężyny zmieniłeś to nic nie znaczy..a jak sprawdzałeś sprawność amorków to tez nic nie znaczy..ostatnio miałem okazje zobaczyć jak sprawdzali 2 auta..jedno na kompletnie rozwalonych amorkach a drugie na nówkach dopiero co założonych..no i ten na zniszczonych miał dużo lepszy wynik niż nówki..poza tym jeśli masz sportowe spręzyny to musisz do nich dobrać odpowiednie amorki..jesli będą normalne to Ci się wybiją w bardzo krótkim czasie..bilstein produkuje amorki b4 sport są takie same jakie wkładali do naszych audiczek b5 w wersji sport..czyki obniżony o około 20mm..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz sportowe spręzyny to musisz do nich dobrać odpowiednie amorki..jesli będą normalne to Ci się wybiją w bardzo krótkim czasie

Ja jeżdżę na razie tylko na sprężynach i ori amorkach i zrobiłem jakieś 20kkm i jak sprawdzałem amorki na przeglądzie to były OK ;) Jak będą do wymiany to wtedy będę zakładał już krótsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...