Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik regenerowałem u gościa z Ozorkowa w Łodzi, żadnej modyfikacji nie robiłem na 7 lamelek.

Nie ma co psuć auta jak dobrze chodzi. To większe spalanie wyczułem od razu jak wyjechałem tylko z warsztatu który mi robił rozrząd, do tej pory nie mogę dojść dlaczego tak jest.

Napisz jak auto spala ( na Fisie) podczas jazdy z nie wciśniętym pedałem gazu ( jedziesz 30-40 km/godz i puszczasz gaz aż do prawie postoju czy spalanie pokazuje cały czas 0 czy więcej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pokazuje mi 0,0 A jak robiłeś rozrząd nie robili Ci coś przy wtryskiwaczach ? Dziwi mnie tak częste wypadanie tej adaptacji ! Chciałbym dodać że auto mam zaparkowane w garażu podziemnym i codziennie wyjeżdżam na zimnym silniku i skrzyni pod dość sporą 30 metrową górkę, może to ma wpływ na adaptację ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro raz adaptacja jest a raz nie - to najprawdopodobniej wyjatkowo zapisuje się przy wyższej temperaturze.

Co do tego, że auto zjedża... czy w sterowniku pojawiły się jakieś błędy? Sprawdź czy funkcja Hill Hold jest aktywna (MVB28).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pokazuje mi 0,0 A jak robiłeś rozrząd nie robili Ci coś przy wtryskiwaczach ? Dziwi mnie tak częste wypadanie tej adaptacji ! Chciałbym dodać że auto mam zaparkowane w garażu podziemnym i codziennie wyjeżdżam na zimnym silniku i skrzyni pod dość sporą 30 metrową górkę, może to ma wpływ na adaptację ?!

Czy cały czas masz 0,0 do zatrzymania? bo mi pokazuje 0,0 ale przy przełożeniu 2 na 1 bieg pokazuje 2-4 litry.Nic przy pompowtryskiwaczach nie robili . Po regeneracji sterownika tylko raz mi adaptacja wyleciała ale to chyba było spowodowane szybką jazdą po zakretach na nie rozgrzanej skrzyni. Adaptacją nie miałem problemu sama wskoczyla :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuję wejść na MVB28 to pokazuje mi ERROR ! Dodam ze na małej górce auto stoi a nawet samo rusza do przodu gorzej z większymi górkami wtedy ucieka do tyłu ! A co do spalania to dzisiaj jechałem po autostradzie 90 km/h ok 15 km z tempomatem i spalanie pokazywało 9.5 litra masakra ! Już nie wiem co mam robić i najgorsze że nie wiem co jest przyczyną skrzynia czy frezowanie tych gniazd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale silnik masz diagnostykę silnika TDI - m.in. AVF. Zrób logi statyczne i dynamiczne zgodnie z instrukcją, możliwe że tak dojdziemy co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz i napierdalaj gosci ja bym nieodpuscił[br]Dopisany: 25 Sierpień 2010, 16:14_________________________________________________zaraz po odpaleniu rano bedzie adp run

dopiero jak uzyskasz temp kolo 70 stopni bedzie ok, i wtedy mozna zyłowac katowac, palić gumy,

ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisalem na tym, ze SSerwis to kupsko, a ludzie nadal jezdza w ciemno i lykaja wszystko co mowi niejaki Sopa.

Na AKP byl przypadek uszkodzonego mechanicznie auta, ktore Pan Sopa naprawial za pomoca nowszego softu... masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly - ja tam z 7 lamel i softu (fabrycznego) jestem zadowolony. Ale fakt, do niczego innego poza grzebaniem przy CVT w Sserwis auta bym nie zostawił. Odczucia własne + to co pisze coraz więcej osób, które odwiedziły Czernicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej też już poza CVT nie będę się do nich wybierał ! Ale cały czas mnie martwi to czy po przez frezowanie gniazd wtryskiwaczy aż tak by mi wzrosło to spalanie ! Dzisiaj jeździłem po mieście i pokazywało mi cały czas najmniej 12.5 najwięcej 14 !! Może mi silnik podmienili na 4.2q ?!

Do czaki22 : Z chęcią bym się do nich wybrał gdyby nie ta odległość 3200 km ponieważ mieszkam w Hiszpanii i tydzień temu wróciłem z polski !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj jeszcze spalanie kalkulatorem... FIS czasem przekłamuje. Zrobisz z 2 baki i porównamy... Jeśli chodzi o technikalia frezowania zaworów, jestem zielony w tym temacie i niestety nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test na przyśpieszenie 0-100km/h? Fly podsunął ciekawy pomysł... Sprawdzimy czy oprócz skrzyni nie grzebali Ci w sofce ECU... Fakt, że zmiana wersji softu skrzyni ma wpływ na ECU ale nie jeśli chodzi o osiągi...

Idealnie nada się do tego aparat z funkcją nagrywania avi/mpeg - przyklej go sobie taśmą do kiery i heja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozliwe po co dałes im robic silnik ?? 1.9 sa niezniszczalne, pierwszy ktory cos kombinował z gniazdami zaworów na forum chyba ehhh szkoda szkoda ale 14 to moj niepali w miescie , wez odlacz aku na noc, moze cos to da. SServis :thumbdown: trzeba usunac z forum wszytsko co dotyczy tego serwisu koniec reklamy.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 10:46_________________________________________________flayer tez sie zdziwi ze spalaniem :) jak odpali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sserwis mial taka praktyce - gratis mocniejszy soft.

Klient wyjezdza z serwisu autem. Samochod lepiej jedzie, naprawa sie udala, wiec klient zadowolony.

Inna kwestia pozostaje jakosc tego softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie do wiedziec wiecej o tym P.Sopie.Mi sie poki co skrzynia o dziwo nie sypie ale gdzie ja pojade z nia jak sie juz posypie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sserwis i Sopa zaczynają odwalać niezłe numery.... aż się włos jeży człowiekowi na głowie :wallbash:

carpa84: sprawdź koniecznie tak jak napisali koledzy powyżej czy przypadkiem twoje autko nie dostało gratis niechcianego softu-czipa... bo takie praktyki już się tam zdarzały.

musieli coś ci nieżle nap******* w aucie że ci pali 12-14L. dramat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak powinienem to sprawdzić czy mi grzebali w tym ECU ! Mam nagrać ten filmik z przyspieszeniem od 0/100 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jeśli masz coś namieszane będzie czas odczuwalnie lepszy niż 10.4sek. W zasadzie powinno się zrobić logi ale tak na szybko filmik wystarczy. Wieczorem spróbuję przygotować Ci instrukcję co sprawdzić w MVB silnika (mam gdzieś łądnie opisaną diagnostykę typowo pod silniki AVF).

...tylko ostrożnie, nie rozbij się nam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn dużego spalania może być wiele ,nie ma co się podniecać że popsuł coś Sopa .Kolega zrobił sporą trasę wszystko się mogło zepsuć np: przepływomierz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...