Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

meszrum pamiętaj że to automat, tu priorytetem jest jak najmniejsze obciążanie skrzyni i może przez to turbo mniej dmucha albo faktycznie jest tak jak mówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meszrum pamiętaj że to automat, tu priorytetem jest jak najmniejsze obciążanie skrzyni i może przez to turbo mniej dmucha albo faktycznie jest tak jak mówisz ;)

jeżeli podejrzysz mapy [np. winolsem], to wychodzi jak drut 2340mbar.

zresztą spójrz na log 011 AVF @multi: http://img831.imageshack.us/img831/3969/011avf.jpg

[to, że jest to multi wynika z literek AG przed wersją oprogramowania]

:)

dlatego uważam, że pedał gazu nie był wciśnięty w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meszrum pamiętaj że to automat, tu priorytetem jest jak najmniejsze obciążanie skrzyni i może przez to turbo mniej dmucha albo faktycznie jest tak jak mówisz ;)

jeżeli podejrzysz mapy [np. winolsem], to wychodzi jak drut 2340mbar.

zresztą spójrz na log 011 AVF @multi: http://img831.imageshack.us/img831/3969/011avf.jpg

[to, że jest to multi wynika z literek AG przed wersją oprogramowania]

:)

dlatego uważam, że pedał gazu nie był wciśnięty w 100%.

Skoro tak mówisz, to tak musi być :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak przełączyłem na manualną zmianę ! Zmieniłem na 3 i dodałem gaz prawie do samego końca żeby nie włączyć Kickdown bo gdzieś mi się obiło o ucho żeby tak zrobić ! Dzisiaj zrobię jeszcze raz z włączeniem Kickdown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak przełączyłem na manualną zmianę ! Zmieniłem na 3 i dodałem gaz prawie do samego końca żeby nie włączyć Kickdown bo gdzieś mi się obiło o ucho żeby tak zrobić ! Dzisiaj zrobię jeszcze raz z włączeniem Kickdown.

To nie tiptronik, jak masz na manualu, to od 3 biegu pójdzie w górę, jak wciśniesz gaz. Po przekroczeniu ~ 4tyś/obr. to zmieni na 4 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi rób na 4-ce, na 3-ce za szybko przechodzi przez wymagany zakres obrotów.

Ja swoje dynamiczne robiłem na 4-tym biegu, przy 4400 automatyczne odcięcie i wtedy kończyłem zapis.

Jak już mówiłem wcześniej oprócz głównego bloku pomiarowego na drugiej pozycji odpal blok pomocniczy (taki gdzie pokazuje wciśnięcie pedału gazu, np. MVB 02, druga pozycja - będzie wszystko jasne).

Meszrum - czy ja także mógłbym podesłać Ci moje wyniki do analizy. Jestem w tym temacie zielony a Ty jak wiadomo ładnie to wszystko ogarniasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak przełączyłem na manualną zmianę ! Zmieniłem na 3 i dodałem gaz prawie do samego końca żeby nie włączyć Kickdown bo gdzieś mi się obiło o ucho żeby tak zrobić ! Dzisiaj zrobię jeszcze raz z włączeniem Kickdown.

Jesli wcisnie gaz na "3 biegu" do calkowitego oporu a predkosc obrotowa silnika bedzie mala skrzynia przejdzie automatycznie na 2 badz 1 bieg...

W b7 napewno jest tak samo ze wciskasz gaz do oporu i zdaje sie ze pedal dalej nie pojdzie ale jak przylozysz wiecej sily to pedal pokonuje opor i schodzi nizej moze 2 cm.Wtedy wlasnie jest ten niby kickdown a obroty silnika dochodza do maksymalnych.

To nie tiptronik, jak masz na manualu, to od 3 biegu pójdzie w górę, jak wciśniesz gaz. Po przekroczeniu ~ 4tyś/obr. to zmieni na 4 bieg.

Jesli wcisnie gaz na "3 biegu" do calkowitego oporu a predkosc obrotowa silnika bedzie mala skrzynia przejdzie automatycznie na 2 badz 1 bieg...

W b7 napewno jest tak samo ze wciskasz gaz do oporu i zdaje sie ze pedal dalej nie pojdzie ale jak przylozysz wiecej sily to pedal pokonuje opor i schodzi nizej moze 2 cm.Wtedy wlasnie jest ten niby kickdown a obroty silnika dochodza do maksymalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje kolejne logi i już chyba właściwe ! Wielkie sorry za tamte ale jestem początkującym "logarzem" !

etDRi.jpg

etIQA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje kolejne logi i już chyba właściwe ! Wielkie sorry za tamte ale jestem początkującym "logarzem" !

etDRi.jpg

etIQA.jpg

carpa84,

nadal źle.

ale wszystko wskazuje na to, że masz serię.

Logi rób na 4-ce, na 3-ce za szybko przechodzi przez wymagany zakres obrotów.

Ja swoje dynamiczne robiłem na 4-tym biegu, przy 4400 automatyczne odcięcie i wtedy kończyłem zapis.

Jak już mówiłem wcześniej oprócz głównego bloku pomiarowego na drugiej pozycji odpal blok pomocniczy (taki gdzie pokazuje wciśnięcie pedału gazu, np. MVB 02, druga pozycja - będzie wszystko jasne).

Meszrum - czy ja także mógłbym podesłać Ci moje wyniki do analizy. Jestem w tym temacie zielony a Ty jak wiadomo ładnie to wszystko ogarniasz ;)

jasne.

najlepiej na PW - przynajmniej zauważę...

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest źle ?

Pedał był wciśnięty w 100%

Jechałem na 4 ok 1800 włączyłem logowanie i wcisnąłem pedał do końca, zredukowało mi na 3 doszło do 4... i wskoczyła 4 a ja cały czas gaz do spodu. Na MVB 2 jak pisał Bart-s miałem 100 % co zresztą widać na wykresie. Napisz proszę co źle zrobiłem to jutro zrobię jeszcze raz. Ale jak piszesz że mam serie to gdzie w takim razie tkwi mój problem ze spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze bylo tak : frezowanie gniazd to wielki kit Mr. S., zapodał Ci program zebys myślał ze frezowanie gniazd odmłodziło ci auto i ,że ten servis jest best of the best, jedz sobie do aso tam u siebie i niech zrobia aktualny soft silnika, zazadaj po prostu aktualizacji ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak mówisz. Frezowali gniazda a jak nie to coś tam robili na 100 %, bo jak odebrałem auto i jechałem do domu i po ujechaniu 300 km zaświeciła mi się kontrolka od oleju i miałem wyciek z pod pokrywy i od razu zadzwoniłem do nich i ich mechanik powiedział mi że nie wymienił mi uszczelki bo nie można jej kupić osobno tylko w komplecie z pokrywą ato sa duże koszty więc tylko ją odtłuścili i założyli starą i z tond ten wyciek ! Udałem się do mojego mechanika bo do domu miałem 80 km i mój mechanik bez problemu zamówił samą uszczelkę (28zł) i jak ją wymieniał to mówił że niby coś tam ruszali ale nie był w stanie określić dokładniej co . Zadzwoniłem do Sserwisu i zj.... mechanika bo z szefem nie mogli mnie połączyć i co by było jak by mi się to stało podczas drogi powrotnej do Hiszpanii i dlaczego ściemnia że niema uszczelki jak jest i pytałem jeszcze w 2 sklepach i wszyscy mieli na stanie bez problemu ! Także od tego momentu zaczęły się moje podejrzenia co do Sserwisu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpa84 - ze spokojem. Nie jest tak jak mówisz... uszczelka pokrywy zaworów była dostępna jakiś czas temu jako osobna część. Potem tak jak powiedział Ci mechanik z Sserwis można ją kupić tylko w komplecie z osłoną a to ponad 500zł. Oczywiście można kupić nie ori zamiennik - jednak Sserwis ma (albo miał) podpisaną umowę z Kulczyk-Tradex więc korzysta z ori części... i już masz obraz całej sytuacji.[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 10:31_________________________________________________Jeszcze sprawdzam dla pewności - na początku 2008 była jeszcze dostępna. Koszt oryginalnej uszczelki to 76zł (038 103 483 D)[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 10:42_________________________________________________No i muszę zwrócić honor - uszczelka dla AVF jest nadal dostępna osobno (sugerowałem się ostatnim przypadkiem przy, na który trafiłem przy silniku BRU gdzie uszczelkę wycofano z oferty i jest dostępna tylko w komplecie z pokrywą). Przepraszam za zamieszanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mowie jedz do aso sprAcz czy nadpisany eprom ecu został, i ile razy moze jest tez data zaktualizuj na najnowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat otóż spalanie bez zmian :embarrassed: i co mnie jeszcze strasznie dziwi to to że wypada mi cały czas adaptacja przód jak i tył ! Czy jest możliwe to że jest za mało oleju w skrzyni ? I jakie są objawy gdy jest go za mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...