Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czyszczenie lasera w napędzie nawigacji


jerry45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy stosował ktoś takie płyty do czyszczenia lasera w napędzie nawigacji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=230292127

Chciałem taką sobie zakupić do wyczyszczenia napędu małej nawigacji w bagażniku ale gość mi odradził twierdząc że można uszkodzić laser przy tego typu napędzie (wsuwana płyta).Czym w takim razie można wyczyścić ten laser.

Pytam dlatego, że coraz częściej przy uruchamianiu nawi pojawia mi się komunikat error cd, następnie po kilku próbach zaskakuje a czasmi uruchamia się bez problemu. Być może jest to wina płyty(wypalona mapa czechy polska 2005/2006) ale chciałem zacząć od lasera a tu klopss....zna ktoś jakiś skuteczny sposób?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Polska Czechy 2007-2008 chodzi idealnie..a Propos czyszczenia tymi wynalazkami- nie robiłbym tego, można zniszczyc laser ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąść delikatną szmatkę i przetrzeć tylko bardzo delikatnie żeby nie porysować oczka laseru albo tak jak pisał nuti można to przeczyścić pędzelkiem ale z delikatnymi włoskami aby nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąść delikatną szmatkę i przetrzeć tylko bardzo delikatnie żeby nie porysować oczka laseru albo tak jak pisał nuti można to przeczyścić pędzelkiem ale z delikatnymi włoskami aby nie porysować.

w tego typu nawigacji (napęd cd w bagażniku, plyta wsuwana) raczej nie ma możliwości wyczyszczenia szmatką

(zero dostępu do lasera) chyba że mialeś na myśli calkowity demontaż napędu ale to nie wchodzi w grę.

Miałem to samo. Polska Czechy 2007-2008 chodzi idealnie..a Propos czyszczenia tymi wynalazkami- nie robiłbym tego, można zniszczyc laser ;/

...rozumiem że mapkę masz domowej produkcji ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli całkowity demontaż nawigacji z autka i rozkręcenie jej. Jestem przyszłym elektonikiem więc nie było by dla mnie problemem rozkręcenie nawi i wyczyszczenie laseru. Więc myślę trochę inaczej niż zwykły użytkownik.

Pozdrawiam. Może uda się to zrobić pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams_pasek OT Adam ty nie siedzisz przypadkiem na Elektrodzie ?? koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz górnej strony soczewki jest jeszcze dolna i pryzmat do wyczyszczenia. Górną można wyczyścić wacikiem zmoczonym w odpowiednim płynie, a resztę wydmuchać sprężonym powietrzem ( tylko nie z kompresora - wilgoć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć do czyszczenia np. benzyny ekstrakcyjnej ??

Ja w nagrywarce użyłem kontaktu S do czyszczenia styków:facepalm: Wcześnie słabo nagrywał teraz nawet nie czyta. A był praktycznie nieużywany tylko lekko przykurzony. pewnie benzyna da podobny efekt.

Najlepiej użyć alkoholu izopropylenowego. Do momentu jak nie zobaczyłem co się stąło z soczewką myślałem że kontakt i ten alkohol to to samo:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...