Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Głośno odpala Ciepły (na zimnym ok)


Gsobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam ostatnio dziwny problem podczas odpalania auta(2.0 tdi BPW miltitronic 7 bieg.). Rano jak jest zimne odpala ładnie to samo jak ostygnie po paru godzinach, natomiast jak zgasze auto po powrocie do domu i tak za parę do parędziesiąt minut odpalam to podczas odpalania przez chwile słychac dziwny hałas, cos jakby bendix nie odbil spowrotem albo sprzegło i tak dzwoni w środku albo jak by cos luzne bylo i nieraz to az zatrzęsie silnikiem, po chwili silnik pracuje równo i cicho, podczas jazdy ok i przy gaszenieu tez wszystko ok(dlatego zastanawiam sie czy to bendix czy dwumas lub rozrząd?)

później zrobie nagranie i wrzucę do posłuchania.ostatnio czesciej sie to zdarza na ciepłym wręcz za kazdym odpaleniem.kiedys tylko sporadycznie również na ciepłym np jak do sklepu podjezdzałem i po wyjsciu znów hałas podczas odpalania

tylko podczas odpalania na ciepłym jest ten hałas czasami króciutko czasami ok 2 sek tak dzwoni w silniku po czym pracuje super.

bardzo prosze o pomoc zanim cos wiecej sie rozwali

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podobne objawy (metaliczne szurnięcie przy rozgrzanym silniku) oznaczały defekt koła dwumasowego. Trzeba zdjąć osłony i zlokalizować hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wydawało się że hałasuje łańcuszkowy napęd wałków wyrównoważających, (typowa wada w wielu BLB) ale po dokładnym osłuchaniu podczas rozruchu metaliczny dzwięk wydobywał się z tyłu silnika. Po zdjęciu multitronika i demontażu koła dwumasowego i porównaniu z nowym mechanik nie był pewien tej wady koła ale wymiana wyeliminowała tą uciążliwą usterkę.[br]Dopisany: 24 Sierpień 2010, 08:49_________________________________________________Dodam że to metaliczne szuranie było głośne trwało tylko podczas rozruchu około 1-2 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie mam to samo, ale dodam, że na zimnym ładnie odpala i nie ma tego szurnięcia. tylko na ciepłym i przy odpalaniu. aha a czy podczas jazdy puszczając i dodając gazu odczuwałeś jakieś luzy w napędzie? tak jak by zawieszenie bylo luźne. ale to raczej miedzy skrzynia a silnikiem bo zawieszenie mam dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko przy rozgrzanym silniku. Żadnych innych objawów nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo taki hałas że wstyd odpalać :thumbdown: ,mechaniory z ASO po oględzinach stwierdzili że to dwumas. Niestety wersja do multitronica tylko w ASO w cenie 2 tysie (bez rabatu) + koszta wymiany. Mam już zamówiony ale idzie z Niemiec bo w Poznaniu nie ma. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Auto-Michał Grójec koszt koła 1850 z vat. Wymiana gratis właściciel to mój wujek.

Nagraj hałas, dobrze pamiętam bo jeżdziłem z tym pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez nie za każdym razem ale nieraz jak zachrobocze to wtyd ze taka fura a odpala jak jakiś traktor:) troszke bedzie kosztowna ta naprawa, ale trudno.aha i czy poza samym kołem jeszcze coś trzeba wymienic?????

a co z tym luzem w napędzie? podczas dodawania i odejmowania gazu czuć jakiś luz i to chyba na tym kole będzie...

Karp a ty masz multitronica? bo znalazłem na allegro kolesia co ma dwumas LUK do BPW za 1450zł nowy ale do manuala jest chyba inny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam skrzynię multitronic. O ile dobrze pamiętam orginalne koło dwumasowe było luka i takie założono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobusiek i co wymieniłeś juz to koło dwumasowe? i czy jest poprawa? aha dzis jakis mechas powiedział ze w multitronicu nie ma dwumasa i tylko cos innego jakas grucha:) chyba pier**li głupoty co? skoro w aso maja dwumas do multitronica to chyba tam wiedza lepiej no i karp ma juz wymieniony dwumas w swoim multitronicu i chrobotanie zniknęlo!!! to chyba bedzie ten p...dwumas: trzeba zadzwonic do aso i zamówić chyba juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez mam BPW z multitroniciem 7 bieg wiec je żeli nie mamy sprzegła? to co tam jest zastosowane? ale dwumas jest normalny tak? aha i jaka bedzie cena?[br]Dopisany: 31 Sierpień 2010, 15:33_________________________________________________babusiek daj znać jak juz sprowadza ci ten dwumas ok? napisz tez jaki koszt zakupu i wogole jak juz wymienisz to opisz na co powinienem zwrócić uwage jak bede u siebie robił. aha ostatnio pojawiło sie u mnie takie buczenie, wycie jak by łożyska w kołach...ale moze to być od dwumasa? czy jakieś łożysko przy dwumasie czu sprzęgle? ale raczej stawiam na koła (wkońcu 210 tyś km wiec juz na nie czas:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...mi koleś z działu części powiedział ze do mojego 2.0 tdi BPW multitronic jest jedno na miajscu:)[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2010, 18:50_________________________________________________bobusiek i co> masz juz to koło? robiłeś juz cos z furką? bo ja wlasnie zamierzam je zamowic w aso i wymienic bo mnie to odpalanie wykańcza nerwowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...