Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł


kkam

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary, ale może ktoś coś podpowie.

Przestało działać samopoziomowanie, kupiłem nowy czujnik i jest git. Powodem problemu była wtyczka która nie miała gumowej uszczelki i woda przez odpowietrznik czujnika lała się do środka.

Stary czujnik rozebrałem i w środku wygląda ok, powodem jego braku działania pewnie była woda (z czujnikiem zadziałałem szybko więc pewnie nie zdarzył skorodować).

I teraz pytanie, czy jestem jakoś w stanie sprawdzić stary czujnik "na stole" tzn. np podać napięcie na któryś z pinów i mierzyć jak się ono zmienia jednocześnie kręcąc ramieniem??

IMG_20210218_204905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

Temat stary, ale może ktoś coś podpowie.

Przestało działać samopoziomowanie, kupiłem nowy czujnik i jest git. Powodem problemu była wtyczka która nie miała gumowej uszczelki i woda przez odpowietrznik czujnika lała się do środka.

Stary czujnik rozebrałem i w środku wygląda ok, powodem jego braku działania pewnie była woda (z czujnikiem zadziałałem szybko więc pewnie nie zdarzył skorodować).

I teraz pytanie, czy jestem jakoś w stanie sprawdzić stary czujnik "na stole" tzn. np podać napięcie na któryś z pinów i mierzyć jak się ono zmienia jednocześnie kręcąc ramieniem??

IMG_20210218_204905.jpg

To jest czujnik indukcyjny,pole magnetyczne w nim się zmienia zależnie od pozycji. Na stole jak chcesz go sprawdzić to musisz podpiąć pod moduł poziomowania i z niego podpiąć się pod vcds. Można wówczas odczytać wartości z bloków pomiarowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pila24 napisał:

To jest czujnik indukcyjny,pole magnetyczne w nim się zmienia zależnie od pozycji. Na stole jak chcesz go sprawdzić to musisz podpiąć pod moduł poziomowania i z niego podpiąć się pod vcds. Można wówczas odczytać wartości z bloków pomiarowych. 

Ok, czyli teraz czekam, aż czujnik w aucie padnie i ewentualnie sprawdzę czy zepsuty czujnik udało się zreanimować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz_mk2 napisał:

Ok, czyli teraz czekam, aż czujnik w aucie padnie i ewentualnie sprawdzę czy zepsuty czujnik udało się zreanimować ?

Ja tez naprawiłem stary czujnik (w środku był jak nowy,ale pewnie na pinach słaby styk z płytką był i sygnał był niewłaściwy),po roku znów zaczął błędy walić. Wsadziłem nowy zamiennik,wszystko działa ok i nowe ramie chodzi super lekko w każdej płaszczyznie,stare ramie juz było bardzo zmęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Podczas demontażu wtyczki z czujnika jeden pin się urwał i został w złączu, które de facto też muszę wymienić. Pytanie do tych, którzy rozbierali czujnik, da radę jakoś wstawić nowy pin do czujnika? Myślałem, żeby wykorzystać pin z drabinki goldpin, tylko pytanie czy da się tam to zrobić czy jednak tylko wymiana czujnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...