Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant - wymiana anteny dachowej


wolf525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w końcu udało mi się, dzięki podpowiedzą dotrzeć do sposobu wymiany anteny dachowej. W sumie rzecz prosta i do wykonania szybko.

Poniżej kilka fotek?? :wallbash: i opis

1. Wykręcamy antenkę (bat)

2. Demontujemy plastikową osłonę na dachu. U mnie zostało to wyrwane (kupiłem z uszkodzonym, a ktoś szybko chyba mi to oderwał). Z tego jednak co oglądałem, to należy cały bajer przekręcić o 90 stopni i samo wychodzi (tu nie mam 100% pewności) tak wynika z moich obserwacji.

3. Następnie demontujemy pokrywkę lampki w bagażniku, tj. podważamy po bokach (od strony szyb bocznych) lekko śrubokrętem i wychodzi osłonka bez problemu.

4. Potem demontujemy samą lampkę mamy taką blaszkę od strony klapy bagażnika.

DSC01536.jpg

5. Następnie bierzemy duży klucz (rozmiaru nie znam, bo używałem francuza) i odkręcamy śrubę z dachu.

Na fotce jest już odkecona nakrętka ale trzeba jeszcze zdjąć te czarne plastiki, pod spodem jest uszczelka

DSC01532.jpg

6. Lekko ściskamy palcami palstikowe zatrzaski i wciskamy ostrożnie antenę, a w zasadzie wzmacniacz do środka.

7. Teraz swobodnie odłączamy przewody... ale jeśli mamy antenę, czyli okrągłą końcówkę, to częśc z tzw. ringami, pierścieniami odciągamy do wzmacniacza, i resztę wyciągamy...UWAGA, nie należy okręcać tych plasticzków !!!!!!. Ja trochę pookręcałem i coś się pohaczyło i nie odciągnąłem końcówki, więc namęczyłem się by to wyszarpnąć i uszkodizć plasticzki :angry:

DSC01533.jpg

DSC01534.jpg

i w ten oto sposób mamy wymontowaną antenkę.

Jeśli ktoś mi powie jak dodać fotki, to je wkleję.

Jak wstawić zdjęcia jest tu

[spedyt]

oki już wkleiłem fotki :thumbup:

a teraz dla znających niemiecki (dorwałem książkę "sam naprawiam") i mam schemat demontażu antenki

dla tych nie znających języka schemat też powinien być czytelny.

DSC01535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj wymieniłem antenę i wszystko gra :) jeśli potrzebujesz wzmacniacz to ja znalazłem bez problemu na allegro ale nie na aukcjach lecz podzwoniłem po ludziach, co sprzedają rozbite A4 ;( albo na części - za antenkę kompletną ze wzmacniaczem zapłaciłem 100 i jeszcze dostałem cały przewód aż do radia. W serwisie wzmacniacz bez anteny kosztuje 305PLN i trzeba sprowadzać, bo nie ma w kraju (info z Poznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie że taniej wychodzi kupić nową uniwersalną antene z kablem w sklepie motoryzacyjnym i puścić od radia na nowo bez żadnego wzmacniacza. Wczoraj tak właśnie zrobiłem koledze i na oryginalnym radyjku beta gra wyśmienicie. Cena 37zł ;-) Dodam jeszcze że ktoś mu wzmacniacz wywalił wcześniej i radio zbierało bardzo słabo na oryginalnej antenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie co to trzeba uszczelnić aby przez antenę dachową nie dostawała się woda? Teraz zaczęło padać tak non-stop i na mojej rolecie od bagażnika pojawiła się woda. Wyjąłem lampę i całe mocowanie anteny jest zroszone. Macie jakies sugestie? Uszczelnić od strony dachu, czy np włożyć jakiś nowy o-ring?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję najlepiej wymienić uszczelkę. Jak nie znajdziesz, to może będzie pasować jakaś inna - np. hydrauliczna... Jak nie da rady, to ewentualnie możesz pokusić się o uszczelnienie - proponuję od strony dachu. Jak zdejmiesz osłonkę z góry, to wtedy najepiej odkręcić mocującą śrubę i dookoła mozesz śmiało uszczelnić, dokręcić i powinno być git. To moja sugestia, a wybór nalezy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem A4. Kupilem auto bez zamontowanego radia, z oryginalnymi wtyczkami. Radyjko znalazlem bez kodu w bagazniku (Chorus). Rozkodowalem je, podlaczylem do oryginalnych kostek i wszystko niby gra. Problem jest ze sciaganiem stacji FM. Problemem jest antena, bo po jej odlaczeniu wystarczy zblizyc srubokret do gniazda antenowego i wtedy juz sciaga super.

Wyciagnalem wiec lampke bagaznika, jako ze mam Avanta i sprawdzilem antenke: nie jest oryginalna i to chyba jest przyczyna. Auto posiadam z roku 1998, a co za tym idzie nie ma juz tam doprowadzonego przewodu plusowego do wzmacniacza. Moje pytanie brzmi:czy w tym modelu nie ma wcale wzmacniacza, czy jest to jakis element bierny i nie potrzebuje zasilania? Jesli tak, to jak mniemam wystarczy wymienic antenke na oryginalna, z oryginalna podstawa i problem zostanie rozwiazany.

Czy mam racje?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ori i będzie git. Nie wiem czemu nie dostałem info na maila, że zadałeś pytanie, bo czekasz już trochę.

Polecam Ci aukcje allegro, gdzie w tytule są słowa "rozbiórka" - możesz dostać ori w całkiem dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak można poradzić sobie z okręceniem tej dużej śruby po anternie (od strony dachu). ja się męczę. pryskam wd i nic. Jak się mi okazało miałem odłamaną antenę od reszty przy tej własnie śrubie. Próbuję i nic. Ten plasticzek był połamany i się rozleciał, a śrubaprzez otwór dachowy nie przechodzi i KLOPS :(

Chyba zostaje brzeszczocik lub pilniczek i podpiłować ją tak by przeszło przez tą prostokątną dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej dużej śruby po anternie (od strony dachu)

nie wiem o co Ci chodzi dokładnie, ale wszystko co robisz, co odkręcasz z zewnątrz to bat anteny

resztę robisz od strony wnętrza (tam powyżej lampki oświetlającej bagażnik)

i tam odkręcasz tę dużą śrubę tak, jak to widzisz TUTAJ (klik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź gdzieś na warsztat .... tam czasem mają lepsze środki penetrujące .... mi raz kumepl psiknął czymś takim na śrube i po 15 min poszło a ja z WD40 3 dni sie męczyłem a co do samego odkręcania to sprubuj impulsatora kinetycznego :> przyłóż klucz i drobnymi uderzeniami młotka młoteczka stukaj i pukaj .... napewno dasz rade :th:

Ps sprawdź czy lewa strona w którą kręcisz jest tą właściwą lewą stroną :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest ten czerwony kabelek ktory podlaczony jest pod wzmacniacz??? U mnie do wzmacniacza idzie tylko ten czarny kabelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, u mnie z anteny w dachu do wnętrza auta wchodzą 2 kable gruby i cieniutki i one są połączone bezposrednio do 2 takich samych jeden na zasadzie koncentryka, a drugi normalnie... czy brakuje tego wzmacniacza?

(radio przerywa i gubi zasięg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie podobnie jak u kolegi kasal z tym że wychodzą z anteny 3 kabelki, 2 z wtykami (rozumiem że koncentryk antenowy i chyba zasilanie wzmaka) ale po co trzeci cieniutki do niczego nie podpięty. Radio oczywiście gubi zasięg :disgust: jedynie w miastach gdzie znajdują się przekaźniki antenowe stacji radiowych to odbiera przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mam do wymiany sam bat i ten element z gwintem w który się wkręca ten bat

to wystarczy tylko wyciągnąć stare i zamontować nowe? żadnych kabli nie trzeba odpinać od wewnątrz? wszystko z zewnątrz? (w avancie 2000r.)

tu gość ma oryg. nową antenę za 22zł

http://allegro.pl/oryginalna-antena-radiowa-vw-golf-iv-audi-a4-kombi-i1244332754.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...