Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki


dreamweb

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że tych lewych jest już wystarczająco, niestety z prawymi trudniej bo rzadziej padają :rolleyes:

czekam na dalszy rozwój tematu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wczoraj zabrać wzorcowej sprężynki więc dzisiaj jeszcze można składać zamówienia. Teraz już ją noszę w kieszeni więc na pewno zamówię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, 20 sztuk na lewą stronę oraz 10 na prawą. Mamy wolne adekwatnie 2 i 8 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: teoretycznie można wysyłać pieniądze ale wolę mieć już sprężynki w ręku - różnie w życiu bywa. Więc jak już je odbiorę (prawdopodobnie w połowie tygodnia) to napiszę do wszystkich. Przy okazji: osoby zainteresowane prawymi sprężynkami proszę składać zamówienia. Ceny się nie zmieniły (mimo że tym razem 3 razy więcej zamawiam, to nie dostałem żadnego upustu bynajmniej...). Za jedną sprężynkę trzeba szykować 10 pln za każdą dodatkową 5 pln. Nie wysyłam za pobraniem (bo z tym za dużo kłopotu). Listy są zwykłe - idą 5 dni, dość długo, ale nie opłaca mi się kombinować z priorytetami bo musiał bym je samemu nadawać na poczcie (blee). Z wysyłką czekam, aż pieniądze dojdą na konto. O fakcie wysłania listu ze sprężynkami powiadamiam na priv. Zaglądajcie więc na swoje skrzynki i jak dam znać to dopiero wysyłajcie kaskę. Dziękuję za uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ważne żeby się nie zepsuło. Ja też czekam na lusterko od Flyer'a... Pomijam fakt że moja oooo jest u Sztupeckiego i ze zmiany oleju zrobiło się: wymiana pompy oleju, przewodów od płynu przy chłodnicy oleju, przednich amorków, obu mandżet przy kole, podczas wymiany prawej rozjebania nowego (3 miesiące temu wkładałem półoś) przegubu albo półosi - nie dosłuchałem bo mnie zemdliło... koszt wszystkiego grubo powyżej 2k. Ale cieszę się, że sprężynki do was dotarły jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprężynki są tylko do b5 ? Bo u mnie w b6 też już odstaje klameczka :gwizdanie:

Nie wiem, ale jak kupie sobie B6 to obiecuje że sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozcie sobie temat o sprzedazy sprezynek a nie smieccie tutaj.

Pozniej ktos sie chce czegos dowiedziec i musi przekopywac sterte postow, ze ktos chce sprezynke, albo ze ktos juz ja dostal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo można wyginać tą sprężynkę, co nam powysyłałeś? Próbując ją zamontować pękły mi oba ząbki i starą sprężynkę trochę powyginałem, żeby to jakoś działało, ale po paru otwarciach drzwi pękła...

A tak muszę powyginać:

32a00ebf1ffcc26fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

u mnie jeździ ta sprężynka od czasu wysyłki i jest idealnie

pewnie źle przeprowadziliście montaż :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła stara sprężynka, nowej nie wyginałem. Jak na razie :)

To jak montowałeś sprężynkę? Wyjąłeś to coś do którego przymocowana jest linka idąca do klamki, włożyłeś sprężynkę i włożyłeś z powrotem? Wkładając z powrotem pękł mi ten ząbek (z dwóch był tylko jeden...), więc pewnie już materiał był zmęczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty bolec u mnie też się rozpadł (widać to na zdjęciach moich na pierwszej stronie wątku). Sprężynka powinna być ok, bo pan który ją dorabia ma zakład dłużej niż ja się kręcę po tym marnym świecie :P więc jeśli on się na tym nie zna to nie wiem kto... Z tego co widzę na zdjęciu to brakuje obu boków trzpienia i z nim nic mądrego nie zrobisz... więc obawiam się że sama sprężynka może Ci nie pomóc. Nie jest to cudowna broń na wszystkie przypadłości tylko na pękniętą starą sprężynkę :) A u Ciebie jest uszkodzona prowadnica :( Może spróbuj ją przez środek nadpiłować tak jak oryginał - wtedy sprężynka powinna pasować (chyba że będzie zbyt wysoka - musisz zmierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no piłować nie będę, bo patent już wymyśliłem, chociaż słabo to widać na zdjęciu, ale zastanowiło mnie czy nowa nie pęknie tak jak stara po powyginaniu jej tak, żeby spełniała moje warunki :decayed: Jak uda się zrobić to się okaże... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja ostatnio modzilem i umodzilem ta klamke za praktycznie friko takie sprezynki sa w klapkach z gniazd z szafek rozdzielczych na sile niepamietam jakich wielkosciach ale ja znalazlem i dopasowalem do klamki trza troche podgiac i pokombinowac ale efekt jest fajny polecam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaniesz to w kazdej castoramie itp ztym ze niepamietam jaka to ma byc ja mialem taka szafe w pracy i wszystkie klapki wyciaglem i jedna pasila wiecej ich niemam niestety :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potwierdzam, że taka sprężynkę w bardzo łatwy sposób można zaadoptować do klameczki. Ja wyciągnąłem z gniazda siłowego (z klapki) 32A

I jak narazie działa. Choć jest luźniejsza niż oryginalna nic nie puka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze powinienes jeden zwoj wiecej nawinac :)ja naciaglem dosc sporo i nic niejest luzne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...