Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

1be to zawieszenie 20mm niższe od 1ba,wg mnie jest ok jak masz koło  max  17 ,powyżej robi się twardo,zawsze możesz zmienić na 1ba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 1BE jest niższe od 1BA o 20mm, ale czy komfort na tym nie ucierpiał w stosunku do 1BA, poza tym planuję założyć LPG i czy przez to jeszcze bardziej nie będzie niżej. Auto teraz stoi na felgach 17" a jeździło na 18". A co mówią klasy wagowe, bo nie kumam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 1ba kilkoma b6 ,w swoim mam 1be i lepiej mi się jeździ ,auto pewniej się prowadzi ,co do komfortu dla mnie ok ,a jeżdżę na 18,rodzina też nie narzeka,butla nie wiele zmieni,OJE i OYG to kategoria wagowa sprężyn 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, greg2505 napisał:
4 minuty temu, greg2505 napisał:

OJE i OYG to kategoria wagowa sprężyn 

To wiem, ale z tego co na Forum poczytałem do większość ma wyższą kategorię wagową np. 10,11. U mnie "tylko" przód 5, a tył 7,  kolega ma to samo co ja tylko quatro i ma OJG -7 , OYK - 10. Nie rozumiem tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria wagowa była zależna od silnika i konkretnego wyposażenia z jakim auto opuściło fabrykę. Stąd są różnice.

Co do 1BE to mam takie u siebie, jak kupiłem auto z jeszcze wszystkimi amorami i całym zawieszeniem jeszcze fabrycznym to było dosyć miekko. Ostatnio wymieniłem 100% elementów w zawieszeniu na nowe i muszę przyznać że jest dosyć twardo ale spokojnie można się przyzwyczaić. Nawet żona nie marudzi że jest twardo czyli do rodzinnej jazdy nadal jest ok.

Jak planujesz wsadzić lpg to na tył obowiązkowo trzeba dać nakładki na sprężyny (dokladka z zawieszenia na złe drogi) albo zwiększyć klasę wagową sprężyn zeby tył nie usiadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MaTeo85 napisał:

Jak planujesz wsadzić lpg to na tył obowiązkowo trzeba dać nakładki na sprężyny (dokladka z zawieszenia na złe drogi) albo zwiększyć klasę wagową sprężyn zeby tył nie usiadł.

Tzn., że jak teraz mam z tyłu OYG - 7 to na ile by zmienić? Jakieś małe mam te wartości a auto nie jest golas.

Do tej pory myślałem, że

1BA - komfort

1BE - komfort tylko obniżone

Edytowane przez Breitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ike zmienić większość zmieniała o jedną lub dwie klasy wyżej. Ja u siebie dałem nakładki na sprężyny i nadal tył mam niżej niż przód o ok. 10-15mm. Poczytaj dokładnie poerwszy post w tym temacie tam masz dokładnie opisane jaka kategoria wagowa jest do jakiej masy. Przelicz sobie ile kg bedzie ważyć butla plus gaz w niej i bedziesz wiedział ile kg wiecej będzie na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przód 7 ,a tył 8 w avant i jest ok ,w sedanie lżejszy tył to i kat.wag. niższa,chociaż do mnie idealnie było by z tyłu 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Breitner napisał:

 

5 minut temu, greg2505 napisał:

Ja mam przód 7 ,a tył 8 w avant i jest ok ,w sedanie lżejszy tył to i kat.wag. niższa

Tzn. jak u mnie takie małe  wartości to sprężyny miększe, lepszy komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co dla kogo znaczy komfort ,różnica między 1ba ,a 1be jest zauważalna i dla mnie 1be jest ok dla Ciebie może być twardo, do tego wrzócisz koło o niskim profilu i jest jeszcze twardziel, co do kat.wagowych  ,ja mam 7/8 na 18,znajomy 6/9  na 17 i mam wrażenie że trochę lepszy komfort  jest u niego,ale to raczej z racji wyższej opony,dodam że auta mamy takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1BE jest 5/7 koła 17" a chcę założyć jeszcze LPG. Już nie wiem czy kupować to auto i być nie zadowolonym z komfortu jazdy. Jeździłem kolegi a4 B7 z tym samym 1.8T silnikiem na zawieszeniu 1BA i jechało się dobrze. A samochód z 1BE jest na drugim końcu Polski i nie wiem czy warto po niego jechać by się nim przejechać i nie kupić bo twardy. A jaki koszt i co należy wymienić jeśli chodzi o ori lub (zamiennik ori) 1BA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest dobre to wymienisz zawias i tyle,znajomy za wymianę sprężyn i amorów przód tył z geometrią zapłacił 400zł ,wymieniał 1ba na 1be ,koszt części 0zł ,bo sprzdał 1ba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już nigdy bym nie kupił audi z zawiecha 1ba. U siebie wymieniłem amortyzatory i sprężyny z s line 1bv czyli amor jeszcze twardszy i jest super. Najlepiej jak byś znalazł kogos z twojej okolicy kto ma taki samochód z zawieszeniem 1be i poprosił żeby dał się przejechać i wtedy będziesz wiedział czy ci to odpowiada. Klasa wagowa nie ma nic do twardości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.Joker napisał:

Klasa wagowa nie ma nic do twardości

Ale dlaczego taka"słaba". niska. Z tego co zauważyłem większość z Was ma dużo wyższą klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to jaka klasa wagowa jest w danym aucie ma wpływ wiele czynnikow. W tym samym modelu z tym samym silnikiem może być różnica kilku (1-2)klas wagowych bo np ktoś ma zmieniarke w schowku. Klasy wagowe są po to żeby te wszystkie auta sprowadzic do tej samej wysokości prz różnych wersjach silnikowych i wyposażenia. 

Edytowane przez Mr.Joker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar obniżyć auto i - 30 eibachem, pod jednym warunkiem, że przód względem tyłem będzie idealnie równo obniżony. I teraz pytanie, czy są szanse dobrac taki zestaw? 

IMG_20181206_111257.jpg.9834262de29f604db2e3043792600704.jpg

IMG_20181206_111106.jpg.ced3ca1102c9a984f95a0189223cdec5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz do sedana pod 1.8t. Licz się z tym że wtedy przód może siasc niżej niz 3cm ale wizualnie będzie równo. Zależy też czego oczekujesz bo jeśli będzie to dla ciebie za nisko wtedy możesz wziąć do 1.9tdi i na tył wrzucić podkładki na złe drogi. Ja taki zabieg będę robił u siebie tylko że avant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś by mi pomógł dobrać zawieszenie s-linie do audi a4 b7 2006r quatrro kombi automat. Chodzi mi o typ amortyzatorów. 

received_1193555587517477.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzymekB7 napisał:

Witam czy ktoś by mi pomógł dobrać zawieszenie s-linie do audi a4 b7 2006r quatrro kombi automat. Chodzi mi o typ amortyzatorów. 

received_1193555587517477.jpeg

Jeżeli zamiennik to bilstein b8 bo do obniżonego jest dedykowany ze skróconym skokiem amortyzator a tak to ori 1be 420zl sztuka ewentualnie jakiś Sachs monroe usportowiony ale z tego co słyszałem to nie ma skróconego skoku. Dobierasz pod klasę wagowa auta. Ty masz z przodu 10 klasę a z tyłu 12. A dobierasz z tych tabelek. po lewej masz nr OEM. I zawias s line to 1be lub 1bv ten drugi twardszy. 1467133696-U1445.png1467133621-U1445.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...