Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

witam co na amortyzatorach czerwonych od s-line oznaczenia cyferki 1M lub 9M ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pyt.Jestem tu swiezy posiadam audi a4 b6 z 2004 r 2.5 tdi quattro sedan i chce kupic sprezynki obnizające cos kolo -30 .Na co musze zwracac uwage przy zakupie i jakie byly by najlepsze i o ile auto zleci w dół bo teraz auto stoi jak drabina wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieniłem u siebie sprężyny na eibach -30 to moge oczekiwać ze jeszcze troche siądzie po większym przebiegu czy to co siadło od razu to już wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniłem zawieche tzn springi u siebie i było wszystko cacy ale zauważyłem ostatnio ze pupa mi sie zadarła do góry co myślicie o tym sprężyny kupiłem WEITEC które latały w b7 o takim zawieszeniu

1BA OYH OJH i klasach wagowych pozycja nr1 1050 pozycja 2 1020 to było w B7

a ja założyłem do B6 swojej a zawieche mam ori 1BA OYH OJJ i klasy wagowe ja mam pozycja1 1065 a pozycja 2 1020

więc można powiedzieć że praktycznie to samo więc dlaczego tak mi zadarło pupę w góre teraz wcześniej na 1BA wszędzie od nadkola do ziemi było 66cm a teraz przód na 63 cm a tyl lewa str 65 a prawa 66 co jest

help please :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

podpowiedzcie coś [br]Dopisany: 22-03-2011, 21:12:28_________________________________________________a dodam ze w tej B7 stała równo na tych sprężynach co kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba koniecznie zmieniać amortyzatorów, będziesz miał auto -20mm ale komfort jazdy raczej z BA. Amortyzator szybciej Ci się zużyje ponieważ jest on przystosowany do innego zakresu pracy. Sam będę robił taki mod bo zależy mi tylko na lekkim obniżeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mi tez chodzi o obnizenie

bo z utwardzaniem na nasze polskei drogi to troche lipa

a powiedz mi duzo szybciej poleca amorki[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 21:06_________________________________________________a i jeszcze jedno 1 ba od 1 be roznic sie tylko sprezynami i amorami czy wachacze tez sa jakies inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze są takie same, pojedź na dobrą stację diagnostyczną niech Ci sprawdzą stan amorów czy warto je dobijać bo padną trochę szybciej niż na 1BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze są takie same, pojedź na dobrą stację diagnostyczną niech Ci sprawdzą stan amorów czy warto je dobijać bo padną trochę szybciej niż na 1BA.

Tak sobie przypomnialem :kox: u mnie dolne wahacze mialy szersze mocowania amorka i amorek od S LINA nie pasil :confused4: .Dopiero po przekladce tulejek wszystko pasowalo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

u mnie na wlepce 1BA , tył OYK przód OJJ szukam spręzyn 1BE zastanawiam sie jak wagowo dobrac bo z tego co słysze to tył cos nie siada, moze zatem przód kupić wzglede mojego taki sam wagowo a tył lżejszy ze 3 stopnie w góre :mysli:[br]Dopisany: 29 Marzec 2011, 14:42_________________________________________________i pytanie bo juz znalazłem ze przód twardość 9 , tył 10 ale patrząć w tabelce na spręzny 1BE to nr dla mnie spręzyny to

8E0 511 115 DM/FM czym różni sie DM/FM twardość jest ta sama obie występowały w B7 zatem która wybrać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie u mnie samych spręzyn na eibach -30 (amory mam 1BE) autko ładnie siadło, przód nawet minimalnie nizej od tyłu, jednak po kilku dniach popsuło się a dokładnie tył się podniósł, 1 przód tez inaczej stoi.. czemu tak się stało wie ktoś moze co z tym poradzic? Jest szansa ze się jeszcze ułozy? Dopiero 2 tyg jestem od wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie 1BA tył OYK przód OJK chcę obniżyć tylko na sprężynach -20 czyli od S-lina,kupiłem tylne z tej aukcji szary brąz brąz http://allegro.pl/audi-a4-b7-s-line-2-0-tdi-nie-aktualne-i1520869959.html chyba dobre będą a na przód jakie mam mieć kolory?czy zielony niebieski i czy muszą być też kropki na sprężynach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie mogę uwierzyc jakie jaja Macie po wymianie springów-chodzi o podnoszenie po jakims czasie.Jakis czas temu zapakowałem Kpl.Sparco niebieskich na oryginalny zawias.Siadło w sam raz ok 40 mm a la s-line wygląda i kompletnie nic się nie zmienia od założenia ,a jezdzi się super :wink4: Przy wymianie springów mechanio wsadził jeszcze nowe odboje z tyłu i nic :no: Ciekawi mnie co się u Was stało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie 1BA tył OYK przód OJK chcę obniżyć tylko na sprężynach -20 czyli od S-lina,kupiłem tylne z tej aukcji szary brąz brąz http://allegro.pl/audi-a4-b7-s-line-2-0-tdi-nie-aktualne-i1520869959.html chyba dobre będą a na przód jakie mam mieć kolory?czy zielony niebieski

potwierdźcie te moje sprężyny zielono niebieskie na przód i czy tylko sprężyny z tymi kolorami mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz odpowiednie tabelki z rodzajami, kolorami, ciężkością wystarczy poszukać i sobie sprawdzić :wink4:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 14:07_________________________________________________jaki zamiennik odpowiada Twoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos pomoze bo ja nie wiem o co tu w tym wszystkich chodzi. Mam a4 2004 rok sedan zawieszenie 1BA OYH, OJJ i chce obnizyc o jakies -30mm co mam zrobic, co trzeba wymienic i na co wymienic. prosze o pomoc

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos pomoze bo ja nie wiem o co tu w tym wszystkich chodzi. Mam a4 2004 rok sedan zawieszenie 1BA OYH, OJJ i chce obnizyc o jakies -30mm co mam zrobic, co trzeba wymienic i na co wymienic. prosze o pomoc

z gory dzieki

worek betonu do bagażnika i będzie gites :decayed:

a tak na powaznie to według tabelek popatrz sobie , wersja oszczędna wymieniasz same spręzyny, wersja optymalna razem z amorami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie nie wiem o co chodzi z tymi tabelkami. jak mozesz to napisz mi jakie mi pasuja sprezyny i amortyzatory

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz obnizyc -30 to kup spręzyny eibach lub weitec -30 najprościej i najtaniej. Lub komplet amory i sprezyny. Zalezy w jakim stanie masz amory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...