Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Moze kolega chce podwyzszyc auto. ;)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, chce podwyższyć auto.. wymieniałem amorki i auto poszło w dół.. z tego co się orientowałem, to różnica między sprężynami 1BE i 1 BA to około 4 cm. można założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jeżeli chodzi o oryginał to cena jak dla mnie zabija:

Amortyzatory przód 790zł sztuka

Sprężyny przód 420zł sztuka

Amortyzatory tył 602zł sztuka

Sprężyny tył 420zł sztuka

Czas oczekiwania ok. 2 tygodnie. Ceny brutto detal.

Taką odpowiedz uzyskałem od serwisu.

Wrzucę zdjęcia jak to wygląda teraz:

Czy jest taka możliwość, żebyście koledzy wrzucili przykładową fotę jak to może wyglądać na zestawie Koni ( AUDI A4 B6 B7 2WD SPORTOWE ZAWIESZENIE KONI 30/30 (4650520931) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje. )

Dzięki za opinie.


http://www.directupload.net/file/d/3769/ohgy3u8p_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3769/5c9ayypp_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam amory z 1BE. tylko ze zmieniłem z ori na kyb ale wymiary miał takie same jak oryginał. amory od 1BE i springi od 1BA? dobre rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, chce podwyższyć auto.. wymieniałem amorki i auto poszło w dół.. z tego co się orientowałem, to różnica między sprężynami 1BE i 1 BA to około 4 cm. można założyć?

Czemu chcesz podwyższyć auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo teraz prawie wszędzie ocieram o coś. nawet na koleinach na drodze rypnąłem podwoziem.. fajnie wygląda ale troche za nisko. cały czas się zastanawiam..to pewnie wina amorków, bo po zmianie siadł.. nie chce kolejny raz wydawac kasy na nowe amory.. wiec teraz szukam rozwiązania problemu przez springi..jakie amory zakładaliście do przodu do zawiechy 1BE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcecie podwyższyć auto to kupcie 1BA, nie ma sensu kombinować ze sportowymi amorkami, obniżonymi sprężynami itp. Po co wydawać niepotrzebnie kasę. Dajcie ogłoszenie w dziale zamiana to na pewno znajdzie się mnóstwo chętnych bo każdy chce autem w dół zjechać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA trochę koza, 1BE fajnie wygląda i dobrze się jeździ.

U mnie nawet spalanie spadło jak zmieniłem z 1BA na 1BE

nie chce kolejny raz wydawac kasy na nowe amory.. wiec teraz szukam rozwiązania problemu przez springi..jakie amory zakładaliście do przodu do zawiechy 1BE?

Sprężynami nie podniesiesz auta.

Ja natomiast chciałem obniżyć i zmieniłem sprężyny i auto nawet 1 mm nie siadło.

Po zmianie amorów dopiero pomogło.

Bez kosztów pewnie by się udało jakbyś jakoś podniósł talerz w amorze o jakieś np 2 cm.

Może taką tuleję wytoczyć

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki amor założyć do przodu w takim razie? ori kosztuje cos około 600zł szt.. ja mam założone teraz KYB i poszedł mi na dół. jakie Wy zakładaliście? ori czy jakiś zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Bilstein B4 do sportowego zawiasu, nadają się do sprężyn i takich i takich a na pewno wyżej będzie niż na takich o krótkim skoku, jakość jazdy akceptowalna. Dla mnie za miękkie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo teraz prawie wszędzie ocieram o coś. nawet na koleinach na drodze rypnąłem podwoziem.. fajnie wygląda ale troche za nisko. cały czas się zastanawiam..to pewnie wina amorków, bo po zmianie siadł.. nie chce kolejny raz wydawac kasy na nowe amory.. wiec teraz szukam rozwiązania problemu przez springi..jakie amory zakładaliście do przodu do zawiechy 1BE?

To o ile Ty masz auto obniżone że ocierasz? Ja mam -35mm i nawet niewadzę o krawężniki na parkingach nie mówiąc już o koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klasy wagowe to tylko ori sprężyny, jak będzie chciał kupić np. Eibacha, H&R itp. to kupujesz do modelu, silnika oraz nadwozia i to wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ale właśnie chciał bym go na sprężynach od sline postawić co by z kolei za bardzo nie targał po glebie;)


O ile dobrze interpretuje info zamieszczona na pierwszej stronie to u mnie sprężyny sline powinny być 8E0 411 105 CG – 0JH i 8E0 511 115 CQ – 0YH. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku musisz wymienić komplet, sprężyny i amorki, popraw opis bo nie wiadomo nawet o jakim aucie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne wytrzymają, ale 1BE :wink: , do krótszej sprężyny inny amorek, skoro Audi tak wymyśliło to tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...