Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu denerwuje mnie fakt że tył auta stoi niżej niż przód. Mam B7 2.0tfsi FWD.

Mam u siebie zawiechę 1BV z następującymi kategoriami wagowymi:
przód 0JG = WR7
tył - 0YH = WR8
Jak mierzę odległość od gleby przy oponie do rantu błotnika to wychodzi:
Przód: Lewa strona 66,5cm Prawa strona 66,5cm (Można przyjąć że po 66cm jako że opony na przodzie mają mocno odstającą ochronę rantu felgi)
Tył: Lewa strona 65cm Prawa strona 64cm
Auto nie stało na wypoziomowanym gruncie ale fakt jednej strony na tyle niżej jest zauważalny gołym okiem nie tylko w miejscu pomiaru. Pomiary wykonane przy pełnym zbiorniku paliwa.
Czy myślicie że jeżeli wymienię sprężyny na tyle na nowe ori to się to powinno wyrównać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi potwierdzić, jaki model sprężyn będzie do mojej B6 1.9 AVF Avant? Czy będzie to E10-15-003-08-22 ?

Bo E10-15-003-02-22 to chyba do sedana?

Z tymi amorkami KONI będzie ok?

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-amortyzator-4-szt-sportowy-koni-i4678301780.html

Co do tego zestawu? Wymieniam też komplet wahaczy, więc wolałbym zrobić to kompleksowo.

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam zawieszenie, którego nie potrafię odczytać (brak oznaczeń).

Jedynie to to, że sprężyny są czerwone a auto siedzi zbyt nisko jak dla mnie (63 cm od ziemi do rantu).

wg dekodera vin (nie mam wlep i innych naklejek) moje oryginalne zawieszenie to:

Przód:
0JH - KATEGORIA WAGOWA PRZEDNIEJ OSI 8 \ GKV
Tył:
0YK - CHARAKTERYSTYKA ZAWIESZENIA 10, TYLKO KONTROLA INSTALACJI, BEZ PROGNOZY WYMAGAŃ \ GKH

Czy to możliwe, abym miał cięższą kategorię niż z 1.9tdi?

I teraz moje pytanie.

Chciałbym wymienić zawieszenie na 1BE.

Jak mam po kropkach (kolorach) rozpoznać na allegro, jaki kolor sprężyn będzie dla mnie odpowiedni.

Mam dwie opcje: kupno ori zestawu (używany),

ew. nowe sprężyny oraz amorki (jaki model i symbol, ew. skok trzpienia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że skoro mam teraz 1BV o kat. wagowej OYL i OJG to szukając zawieszenia 1BA powinienem szukać OYM i OJH tak by waga się pokrywała, czy mam szukać takiego samego jak mam w BV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podsyłam zdjęcie jak moja A4 wygląda na

-sprężynach przód 1be wagowo 7 (niebieski, 3x zielony) na zwykłych amorach 1ba

-tył pełna seria 1ba waga 10 (biały, 3x różowy)

http://postimg.org/image/e96jeupmh/

Mam zamiar założyć pełne 1be, pytanie do Was teraz, po waszych doświadczeniach co byście doradzili aby przód opadł jeszcze tak z 0,5cm a tył wyrównał się do przodu albo był minimalnie wyżej. Trochę dziwne, że w 1.9tdi przy wadze 7 dalej taka koza z przodu, czy jak wymienię amory na 1be to auto pójdzie do góry czy na dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś wysokość osadzenia sprężyn w amortyzatorze 1be i 1ba ? czy jeżeli przejdę na amory 1be to auto pójdzie jeszcze trochę w dół?

Edytowane przez Idzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie jest za dobry pomysł aby do zwykłej sprężyny wsadzać amorki od 1BE, lepiej kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie jest za dobry pomysł aby do zwykłej sprężyny wsadzać amorki od 1BE, lepiej kompleksowo.

Oczywiście masz racje, tylko że u mnie sytuacja wygląda tak jak opisywałem kilka postów wyżej tylko nikt nie odpowiedział.

Witam, podsyłam zdjęcie jak moja A4 wygląda na

-sprężynach przód 1be wagowo 7 (niebieski, 3x zielony) na zwykłych amorach 1ba

-tył pełna seria 1ba waga 10 (biały, 3x różowy)

http://postimg.org/image/e96jeupmh/

Mam zamiar założyć pełne 1be, pytanie do Was teraz, po waszych doświadczeniach co byście doradzili aby przód opadł jeszcze tak z 0,5cm a tył wyrównał się do przodu albo był minimalnie wyżej. Trochę dziwne, że w 1.9tdi przy wadze 7 dalej taka koza z przodu, czy jak wymienię amory na 1be to auto pójdzie do góry czy na dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wrzucić zawieche 1BE klase wagową 9 ( bo taką mam obecnie w 1BA ) i szukam spręzyn i jest tego naprawde dużo i mam pytanie ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi :

szukam np tyłu i potrzebuje biały różowy różowy i np

czy sprężyna do sedana ma takie samo oznaczenie jak do avanta ???

Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sprężyna nic Ci nie da

Porównywał ktoś wysokość osadzenia sprężyn w amortyzatorze 1be i 1ba ? czy jeżeli przejdę na amory 1be to auto pójdzie jeszcze trochę w dół?

Pójdzie w dół o około 2 cm

Ja zmieniłem sprężyny z 1BA na 1BE i nic nie siadło nawet 1mm

Po zmianie amorów 1BE dopiero

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zawieszenie 1BV 0YJ 0JF spręzyny przód 3x róz 1x zielony, amory 4 czerwone to orginały? mam taki problem tył jest nizej o 2,5 cm (przód 67cm tył 64,5/65cm) czym to jest spowodowane i jak jest w orginale? co musze kupic konkretnie za spręzyny zeby auto wyrównac ewentualnie tyl lekko wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jakie by trzeba było kupić sprężyny żeby obniżyć autko o centymetr i żeby tył stał na równi z przodem? Pacjent b6 sedan, w bagaju też jest butla na gaz i zapas. Zawiecha 1BE, sprawność na stacji po 75%

Naciapane z Zetki

Edytowane przez dariuszqw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sprężyna nic Ci nie da

Porównywał ktoś wysokość osadzenia sprężyn w amortyzatorze 1be i 1ba ? czy jeżeli przejdę na amory 1be to auto pójdzie jeszcze trochę w dół?

Pójdzie w dół o około 2 cm

Ja zmieniłem sprężyny z 1BA na 1BE i nic nie siadło nawet 1mm

Po zmianie amorów 1BE dopiero

Nic to nie da? bo naczytałem sie że np zmieniali same sprężyny np na eibachy z ori amorami bilsteiny i było niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eibachy może są miększe

Ja próbowałem na oryginalnych sprężynach i ta sama klasa wagowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby mi ktoś doradzić, dać namiar na zamiennik sprężyny i amortyzatora do mojej A4. Mam zawieszenie 1BV i według tabel i klasy wagowej przedniej osi OJM powinienem założyć amortyzatory o oznaczeniu 8E0413031CN i sprężyny 8E0411105 CM/EM. Problem tkwi w tym że nigdzie nie mogę znaleźć zamienników proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...