[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)
45 45

1429 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy. W moim B7 1.8T Quattro PB mam zawieszenie 1BA przód 0JJ tył 0YL. Jako, że straszna koza to chce posadzić niżej. Efekt jaki bym chciał uzyskać to lekki klin z przodem niżej.

Chciałbym kupić używane zawieszenie od S-Line 1BE i wrzucić talerzyki od B5. Wg tego tematu powinienem zakupić amortyzatory 1BE ze sprężynami:

przód 0JJ : 8E0 411 105 CJ/EJ

tył 0YL : 8E0 511 115 DN/FN

1. Czy mam racje? Uzyskam zmierzony efekt powiedzmy -30/-20?

2. Czy zawieszenie 1BV wymaga jeszcze jakiś dodatkowych ingerencji w zawieszenie czy mogę je założyć również jeśli mam komplet amortyzatory+sprężyny? W tym temacie wyczytałem, że są jakieś dodatkowe elementy usztywniające...

3. Gdybym chciał żeby siadło jeszcze niżej to sprężyny powinny być wyższej klasy wagowej czy niższej klasy wagowej? W poście #3 @Bart-S napisał, że wyższa klasa = lżejsze auto czego nie mogę zrozumieć. Powiedzmy klasa 9 (0JJ) przód przy 1BA 886-918 kg czyli sprężyna przeniesie 918 kg, a klasa 10 (0JK) przód przy 1BA 919-952 kg czyli sprężyna przeniesie 952 kg. Reasumując klasa 10 jest wyższa niż 9 a auto cięższe... Czyli mi wychodzi, że wyższa klasa = cięższe auto więc odwtornie niż @Bart-S. Zatem, żeby siadło niżej trzeba by dać klasę 8 (niższą) żeby sprężyna pod większym ciężarem bardziej się ugięła? Chyba, że to się inaczej czyta?

4. Czy kategorie wagowe B6 i B7 są inne? Bo np. moj przód 0JJ pokazuje, że w B7 mogę założyć 8E0 411 105 BH/DH  0JJ ale w B6 ten sam 8E0 411 105 BH pokazuje 0JK czyli już kategoria wyżej.

Edytowane przez Damianq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiły się w sieci sprężyny i chętnie bym je przygarnął ale zastanawiam się czy są takiej samej wysokości jak w 1BE? oznaczenie jakie znalazłem do tych sprężyn to 8E0511115DQ  - PR-1BD+0YP

1BE = sportowy układ jezdny (obniżony o 20 mm w stosunku do 1BA)
    1BD = sportowy układ jezdny S4

Czy zwieszenie 1BD jest takiej samej wysokości jak w 1BE bo nigdzie nie mogę doszukać się informacji.

Wydaje mi się po zdjęciach i porównaniach że wysokość mają taką samą ale może ktoś coś doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8E0511115DQ niebieski pomarańczowy ,kat.wagowa 14 ,1be-1bv, różnica między 1be,1bv,1bd są amortyzatory,sprężyny są takie same tylko mają różne kategorie wagowe i najlepiej je dobrać wg tej co masz we wlepce

1
    Edytowane przez greg2505

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

greg2505 dziękuję za informację. Potwierdziły się moje przypuszczenia że będą pasowały i wyglądem będzie jak 1BE :)  tylko dupka od ciężaru już nie usiądzie tak jak obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Amory 1be + spręzyny h&r, dobra opcja czy zmieniać amortyzator na inny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 16.10.2018 o 23:38, dawids22 napisał:

Amory 1be + spręzyny h&r, dobra opcja czy zmieniać amortyzator na inny ?

Śmiało możesz łączyć jedno z drugim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie odnoście montażu tylnych sprężyn.
    Kolorowe znaczniki kategorii wagowej są zawsze widoczne u góry (przy nadwoziu) czy na dole (przy wahaczu) jak sprężyna jest zamontowana, nie ma znaczenia czy to A4 b6 Avant czy Cabrio ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam małe pytanko.

Posiadam zawieszenie S-line 1BV. Wkladając sprężyny sportowe -30 lub -40 osiągnę parę cm w - doł? Jeśli tak to ile miej więcej? Dodam że mam Q jeśli to ma jakieś znaczenie (bo napęd trochę kg waży)

Rozkminiam już na lato jakąś 18 lub 19 ale chce dać autko trochę niżej dla lepszego efektu :whistling:

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi Panowie .

Edytowane przez Dandusiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Dandusiek napisał:

Mam małe pytanko.

Posiadam zawieszenie S-line 1BV. Wkladając sprężyny sportowe -30 lub -40 osiągnę parę cm w - doł? Jeśli tak to ile miej więcej? Dodam że mam Q jeśli to ma jakieś znaczenie (bo napęd trochę kg waży)

Rozkminiam już na lato jakąś 18 lub 19 ale chce dać autko trochę niżej dla lepszego efektu :whistling:

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi Panowie .

Przy doborze nowych sprężyn musisz uwzględniać to, że auto już masz niżej od "zwykłego". Więc od wartości obniżeń podanych na stronach / sklepach musisz odjąć wartość swojego fabrycznego obniżenia. Jak dobierzesz sprężyny z agresywniejszym zejściem (jakiś Eibach Sportline np) to od Twojego stanu aktualnego auto jeszcze siądzie o niewielką wartość. Quattro nie jest problemem, pod warunkiem że prawidłowo dobierzesz sprężyny do nacisków na osie (naciski z tabliczki znamionowej porównujesz z naciskami podawanymi na stronach ze sprężynami).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Trewor87 napisał:

Przy doborze nowych sprężyn musisz uwzględniać to, że auto już masz niżej od "zwykłego". Więc od wartości obniżeń podanych na stronach / sklepach musisz odjąć wartość swojego fabrycznego obniżenia. Jak dobierzesz sprężyny z agresywniejszym zejściem (jakiś Eibach Sportline np) to od Twojego stanu aktualnego auto jeszcze siądzie o niewielką wartość. Quattro nie jest problemem, pod warunkiem że prawidłowo dobierzesz sprężyny do nacisków na osie (naciski z tabliczki znamionowej porównujesz z naciskami podawanymi na stronach ze sprężynami).

Tak właśnie sobie to inpretowałem, że jeżeli mam już -20 a kupie -40 to wyjdzie mi że auto siądzie ok. 2cm na nowych sprężynach.

Raczej będę celował w znane marki i sprawdzone typu np. Eibach bo one chyba się kształtują cenowo dosyć rozsądnie, chyba że ktoś jeszcze może coś ciekawego polecić? Tylko że Eibach ma chyba max -30cm, natomiast przy moim zawieszeniu S-line potrzebowałbym bardziej -40. Ktoś coś?

I czy ktoś się orientuje jakie to wartości w przypadku A4 Q BRD z naciskiem na osie?

Edytowane przez Dandusiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Quattro Avant amory 1BE + springi H&R -40. Auto siedzi przód 64 tył 65 nizej nie będę schodził bo przód ma 1,5 cm do nadkola wiec polecam tą wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, jaguaro napisał:

U mnie Quattro Avant amory 1BE + springi H&R -40. Auto siedzi przód 64 tył 65 nizej nie będę schodził bo przód ma 1,5 cm do nadkola wiec polecam tą wersje.

To w moim przypadku powinno być podobnie jeżeli ty też masz -20. A masz może jakieś foto i byś nam udzielił rąbka tajemnicy? Jakie koła masz ile ' ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

225/40/18 na standardowym osadzeniu. Foto znajdę i wrzucę bo jestem na 16” zimówka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DFoty słabej jakosci, garaż i pod światło ale widać jak siedzi. 

932587FB-A099-4C3B-B5F6-90155E66ACB3.jpeg

4E02F5CF-CB27-4472-B6BD-2976A39266FA.jpeg

Jest klin,  tył 1cm wyżej ale kompletnie tęgo nie widać i o to szło. 

Edytowane przez jaguaro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, zastanawiam się nad kombinowaniem z zawieszeniem, gdyż przód jest sporo wyżej niż tył (1BV)
    Z przodu mam klasę 0JG czyli 7/8 klasa (różnie to jest podawane, przewertowałem trochę informacji i było raz 7 raz 8 podane). Z tyłu mam 0YM czyli 12/13 klasę, dość wysoka klasa, a tył siedzi okropnie.
    Kupiłem na tył plastikowe talerzyki z aso, ale jeszcze ich nie zakładałem, bo nie wiem co robić - czy nowe sprężyny czy podkładki tył i talerzyki z b5 przód.
    Myślę również nad wymianą amorków na 1BE, gdyż bv są jak dla mnie zdecydowanie za twarde.
    Poradźcie coś proszę :)

IMG_20180831_192945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dawaj talerzyki na przód, tani koszt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pomierzyłem jeszcze wysokości. Przód mam 66.5 i prawie 67. Tył 64 i coś pod 63.5, także różnica kolosalna. Panowie a jak z montażem tych talerzyków na przód i tył (quattro)? Dużo z tym roboty? Umiejętności jakieś potrzebne są i sprzęt? Mechanik za tył powiedział mi 150zł za montaż podkładek, przód pewnie tak samo wyjdzie. Jakbym chciał jeszcze amorki zmienić to mnie skubie z 5/6 stów za taką robotę - trochę sporo :P

Edytowane przez jolley

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakładająć talerzyki musisz wyjąc amorek także gdy chcesz wymianiac też amor to robota ta sama wiec cena nie powinna wzrosnąc, co do roboty to trzeba uważać na górne wahacze dosyć często mocno trzymają śruby przy zwrotnicy-przydatny jest palnik w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Talerzyki z b5 nie pasują na wszystkie amory , np na monroe nie wejdą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi