Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli przednich oraz tylnej kanapy


Młody_drog

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż zakupiłem sobie komplet foteli skórzanych z a4 B7 nadszedł czas na wymianę, postanowiłem zrobić małe fotostory, ja przecierałem szlaki ale może następnym będzie łatwiej. W mojej a4 tylna kanapa jest niedzielona i nierozkładana. Nie jestem pewien co do wersji gdzie tylna kanapa jest dzielona.
Co potrzebujemy:
Torxy
Śrubokręt płaski
Piwo
Twarde ręce bo pokaleczyłem się jak cholera hehe ale czego nie robi się dla audiczki i dobrego rezania :)
No i oczywiście cierpliwość

W skali trudności 1-5 oceniam tą modyfikację na 2. Jest to przyjemna robota, ale kur*** co chwile leciały hehe

Czas potrzebny: Mi zajęło około 2h, ale robiłem to bez żadnej pomocy, wy macie już poradnik więc podejrzewam, że koło godzinki starczy :)

A więc numer 1:
Ściągamy podświetlenie nóg (jeśli mamy) Plastikowy uchwyt przesuwamy w lewo i schodzi ze stelaża, w tedy w dół i mamy luzem jak na zdjęciu:
100903_080621%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

2:
Ściągamy tylną 'zaślepkę' przy prowadnicy fotela odkręcając żółte śruby małym torxem i podważając zielone 'kołki'. Wysuwamy zaślepkę do tyłu i mamy goły stelaż.
plastikoslona.jpg

3:
Odkręcamy 2 śruby (duże torxy) z tyłu na stelażu i mamy tył uwolniony:
srubytyl.jpg

4:To samo robimy z przednimi zaślepkami, dwa kołki ( po jednym z każdej strony ) wysuwamy zaślepkę, i naszym oczom ukazują się dwie śruby takie jak z tyłu, odkręcamy i mamy fotel uwolniony! (niestety nie mam fotek)

5:
Odpięcie pasa:
Po boku fotelu, mamy zaślepkę która wysuwa się do góry, ukazuje nam się taki widok:
100903_081448%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg
na tym zdjęciu pas jest już zdjęty, jest to bardzo łatwe bo wszystko co musimy zrobić to po prostu śrubokrętem popchnąć metalowy zaczep w dół, żeby zszedł z tego bolca (czy jak to się tam nazywa) Jak zobaczycie to na pewno będziecie wiedzieć o co chodzi.

6. Ostatnia rzecz przed wyciągnięciem foteli to odpięcie kostek, znajdują się one w podłodze, pod plastikową przykrywką, mam takie zdjęcie, niestety na nim już nie ma fotela, ale do kostek jest łatwy dostęp z przodu fotelu (po przesunięciu na max do tyłu) (zaznaczone na niebiesko)
kostki.jpg Zależne od wersji siedzenia znajdują się tam różne kostki o róznych kolorach: airbag, podgrzewanie, elektryczne sterowanie i czarna: czujnik + podświetlenie. W moich starych fotelach były tylko airbagi ( jedna, żółta kostka) W nowych mam jeszcze elektrykę i podgrzewanie, na razie nie podłączone ale i na to będzie poradnik w swoim czasie (czekam na kostki z serwisu, żeby zrobić wszystko ori).

----------------------------------------------------------------------------------------------------
No więc fotele mamy na zewnątrz, teraz jest łatwy dostęp do kanapy i powinno zająć to nie więcej niż 20-30 minut

Zaczynamy z kanapą:
Jak już mówiłem, u mnie kanapa jest niedzielona, tzn nie ma dojścia do bagażnika z kokpitu. Najpierw trzeba zdemontować oparcie tylne, a robimy następująco:

1. Wyciągamy zagłówki
2. Wyciągamy plastikowe prowadnice w które wchodzą zagłówki, ciągniemy je do góry w tym samym czasie pchając oparcie:
100903_085245%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

Niestety to jest jedyne zdjęcie jakie mam więc resztę opiszę słownie, jest to bardzo łatwy proces więc nie sądzę, żeby ktoś mógł mieć jakiś problem

3. Po wyjęciu prowadnic, musimy szarpnąć oparcie do siebie, wyskoczy z zaczepów i mamy praktycznie oparcie na wierzchu, wyciągamy z auta uważając, żeby dolne zaczepy nie porwały tapicerki.

4. Szarpiemy energicznie siedzenie od strony oparcia a potem od strony zewnętrznej, tam nie ma żadnych śrub, wszystko jest na zaczepach więc troszkę energii trzeba w to włożyć ale nie jest źle.

5. Zbieramy śniadanie po poprzednich właścicielach, dowiadujemy się jakie kraje zwiedzili, co jedli na obiad i co wylewali na tylną kanapę: ja znalazłem funty, złotówki, euro, paczkę gum, frytkę, lizaka, coś wylanego, klejącego się, oprócz tego pełno okruchów i innego shitu. Wyczyściłem ładnie i zostało tylko parę pieniążków które były tak przyklejone, że nie dało rady wyrwać hehe

Składamy oczywiście w odwrotnej kolejności.

Jak wszystko się uda to zobaczymy taki widok:
100903_084106%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg
A tu różnica między s linem z b7 a zwykłym naleśnikiem z b6:
http://asi-foto.pl/mlodyA4/wymianafoteli/100903_084114%20[HDTV%20(1080)].jpg

UWAGA
Żółty kabel od airbaga w fotelach trzeba odłączać na wyłączonej stacyjce, inaczej zostanie błąd, ja nie odpinałem akumulatora ale to już zależy od własnych upodobań, nic nie powinno się stać a jak już, to ten 'writeup' ma służyć w celach pomocniczych więc autor nie ponosi odpowiedzialności :P

Bawcie się dobrze, zmiana foteli to naprawdę dobrze zainwestowane pieniądze, trzymanie boczne jest super, nawet pierwsze wrażenie po przesiadce ze zwykłych naleśników jest po prostu super! Fotele trzymają super, otulają Cie po bokach i są bardzo wygodne, jak zrobię elektrykę i podgrzewanie to napiszę jeszcze jeden poradnik. A Zaraz zapraszam do następnego poradnika który właśnie przygotowuję,

Have fun!
@copyright by Młody

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest spline 8, pozatym torx 20 albo 25

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rorx 50 Ale się obslizguje. Potrzebny jest spline Ale czy to na pewno rozmiar 8?

Edytowane przez rafalklon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienialem u siebie i to jednak jest spline 10 i torx 15.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego . znaczy sie musze podjechac i kupic spline 10 .

Edytowane przez rafalklon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie rozpiskę kabelków z tych foteli?

Założyłem u siebie od C6 i mam takie same kostki.

Co z żółtą kostką od poduchy? W B6 są 2 piny a nie 3!?


Nie było tematu...

wysłane z Commodore 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! właśnie jestem przed wymianą, fotostory przyda się idealnie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam w swoim malyszu fotele (nalesnik).grzanie z podswietleniem manualne. Są trzy kostki żółta zielona i czerwona. Moje pytanie. co będzie łatwiej zamontować ? I czy trzeba coś przeabiac? Fotele od b7 z pełną elektryka czy bez elektryki. Wystarcza tę kostki do pełnej elektyki? Chodzi mi tylko o sterowanie Góra dół przód tył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: otóż kupiłem fotele według sprzedawcy z B7 avant S-line no mi mam mega problem z tylną kanapą(jest wyższa/wybrzuszona o jakieś 5 cm na rancie dookoła). I nie mogę wcisnąć siedziska od S-line bo się nie mieści pod te boczki co idą wzdłuż słupka drzwi z których wystaje dzyndzel zatrzasku oparcia. Próbowałem podmienić te boczki na dołączone do kanapy jednak w s-line są szersze i inaczej wyprofilowane oraz nie składają się z resztą plastików. Na foto poniżej widać te słupki/boczki leżące koło siebie, od razu widać inne wycięcie na miejsce gdzie mocowane jest oparcie.Oraz że jedne są dłuższe.

DSC_1049.jpghttp://p.gg.pl/thumb/p/d/6NFuh88mqncv6dFuh88mvTY/DSC_1049.jpg?i_dim=1366x768&app_id=web-client&i_crop=false&api_version=6

Da się jakoś zamontować tą kanapę? W oryginalne słupki które miałem ?Zgaduje że tych S-line nie da się zamontować

Druga sprawa dziwi mnie to że skoro to siedziska od avanta to czy nie powinny mieć tych mocowań do rolety? Chodź i tak roletę pogoniłem bo mi bardzo przeszkadzała więc na niej mi nie zależy.

załączę jeszcze zdjęcia obu siedzisk z zaznaczonym miejscem którego nie mogę spasować.

http://p.gg.pl/p/d/xcGH5_Ly0Z0vxMGH5_Lyxtw/kanapa%20s-line%20nie%20pasuje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało się zamontować? Nie możesz zamontować oparcia czy siedzisko?

Na moje oko po wycięciu wygląda na kanapę od audi a6 c6. Upewnij się czy to jest do b6

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie rozpiskę kabelków z tych foteli?

Założyłem u siebie od C6 i mam takie same kostki.

Co z żółtą kostką od poduchy? W B6 są 2 piny a nie 3!?

Nie było tematu...

wysłane z Commodore 64

Witam

Coś więcej szczegółów o przekładce foteli z C6.

Jak tylna kanapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z kanapa tył od avanta? Wyjmowal ktoś ? Podzieli się ktoś wiedzą od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak te fotele z a6 c6 ?

Odkrecasz przykrecasz i gotowe. Wtyczka od poduszki 2pin vs 3pin różni się tylko masą.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

a wie ktoś może jakie fotele pasują ogólnie do audi a4 b6? gównie chodzi mi tylko o fotele przednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

a wie ktoś może jakie fotele pasują ogólnie do audi a4 b6? gównie chodzi mi tylko o fotele przednie :)

Na pewno pasują z A4 B7, Seat Exeo, A6 C6 . Nie do końca jestem pewny czy z A6 C5 podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...