Treść opublikowana przez rafalpe
-
Po zmianie foteli nie działa regulacja lędźwi
Panowie help fabrycznie miałem chyba najgorsze fotele jakie wychodziły - nawet bez regulacji lędźwi. Założyłem kubełki welurowe - z regulacją lędźwi + podgrzewane. Wszystko spoko, to że podgrzewanie nie działa i działać nie będzie to wiadomo. Natomiast nie działa regulacja lędźwi. Lampki się świecą. Luzem została zielona wtyczka - jak się domyślam od podgrzewania. A może jednocześnie od lędźwi? Orientuje się ktoś? Na foto wtyczki z nowych foteli. A może brakuje bezpiecznika? A może trzeba to jakoś kodować?
-
Dobranie sprzęgła i dwumasy po VIN
Panowie dobierze mi ktoś sprzęgło i dwumasę po vin?
-
Wulkanizator uszkodził nowe felgi
Panowie, kupiłem komplet nowych oryginalnych nieużywanych felg aluminiowych 20 cali. Podkreślam, nowe w kartonach. Zawiozłem je do wulkanizacji żeby założyli opony, wyważyli czyli wiadomo standard. Dzisiaj jadę, odbieram i aż mnie wbiło w ziemię. 3 felgi mają uszkodzone raty!!! Załączam zdjęcia. Koleś z wulkanizacji oczywiście się wypiera że to nie on, że takie felgi musiały już do niego trafić, w ogóle stwierdził, że były malowane i inne takie herezje. Wciskał mi, że obicia lakieru na rantach to nic innego jak nieprawidłowo pomalowane felgi, i że to lakier został nierówno położony, po prostu masakra. Ale do rzeczy. Zostanie powołany rzeczoznawca - tylko czy coś to da? Zobaczcie na zdjęcie - na jednym jest wyząbkowany rant, wulkanizator twierdzi, że on nawet nie miałby możliwości zrobić czegoś takiego. Felgi były w stanie jak z fabryki, każdą osobiście wyciągałem w domu z pudełka i zakładałem wentyl. Koła zostały u nich, czekamy na rzeczoznawcę. Ktoś podpowie coś istotnego i tym samym pomoże? Kolejny krok to założenie sprawy w sądzie, co oczywiście zrobię, jeżeli powołany przez nich rzeczoznawca okaże się niepomocny.
-
Fotele manualne a regulacja lędźwi
Panowie mam u siebie fotele manualne bez regulacji lędźwi. Wstawiam foto jakie mam wtyczki w podłodze. czy jak kupię fotele z regulacją lędźwi to będą one u mnie śmigać?
-
Eibach Pro-Kit NIE POLECAM
Opiszę tu moje odczucia po montażu słynnego Pro-Kit od Eibacha. W moim B8 zaraz po zakupie założyłem takowe sprężyny i co? I wielka kicha, przód usiadł jeszcze jako tako ale tył to jakaś kpina. Sterczał w górze, prześwit był taki, że łeb można wsadzić, po prostu masakra. Następnie założyłem sportline + niższe amory i bajka, wszystko równiutko, złego słowa nie powiem. Obecnie stałem się posiadaczem A6 C7 i pierwsza rzecz po zakupie to obniżenie jako, że do C7 nie ma sprężyn sportline, dałem szansę pro-kit. I co? Ten sam shit, jaki był w A4. Przód jakoś usiadł, tył sterczy, nie wiem czy w ogóle coś usiadło. Prześwit ogromny. Oczywiście w obu samochodach sprężyny dobrane konkretnie pod dany model, łącznie z weryfikacją sił nacisku. Nie wiem o co kaman z tym pro-kitem ale serio to jest jeden wielki KIT. Za to jak się założy droższy sportline to magicznie wszystko siada idealnie. NIE POLECAM pro-kita, szkoda kasy. Jedynie teraz mam zagwozdkę z C7 bo już nie wiem co włożyć żeby było zbliżone do sportline i siadło równo.
-
Obniżenie A6 C7
Panowie czy są jakieś sprężyny które obniżą A6 C7 bardziej niż tylko 30-35mm? w B8 tego problemu nie było bo są Eibach Sportline (40-45mm), ale do c7 takowe nie występują. Może ktoś zagłębiał temat i coś podpowie?
-
Przyciski multifunkcji - czy pasują od 4-ramiennej do 3-ramiennej
Panowie szybkie pytanie czy przyciski multifunkcji będą pasowały z kiery 4 ramiennej do 3 ramiennej? Chodzi o wersje poliftowe
-
Poszycie słupka C - jak zdjąć?
Panowie - poszycie słupka C czyli to dolne przy tylnej kanapie - jak zdjąć? moje jest po obu stronach porysowane od wsiadania a trafiły się nówki sztuki. podpowie ktoś? trzeba wywalać kanapę i oparcie żeby to wyciągnąć?
-
Zamienniki dla głośników podszybia - jakie oprócz B&O?
Panowie, podrzuci ktoś info jakie głośniki mogę założyć w podszybie zamiast seryjnych zarówno zwyklaków i jak bangów? chodzi głównie o mocowanie, coś żeby pasowało p&p. z góry dzięki fabrycznie miałem te maleństwa, potem wleciały bangi a teraz jeden z nich się tłucze i trzeba wymienić.
-
Polerowanie szybki zegarów - ktoś ogarniał?
Ktoś polerował szybkę zegarów? Może ktoś poleci firmę która to ogarnie zgodnie ze sztuką? I ostatnie pytanie, ta szybka jest demontowalna czy trzeba rezać?
-
Wkłady lusterek do polifta
Panowie, podrzuci ktoś link do wkładów lusterek do polifta? Jakieś w miarę dobre, ogrzewane. Jest tego masa na allegro i nie wiadomo już co wybrać a może ktoś ostatnio kupował
-
demontaż / wymiana relingów
Panowie czy dam radę samemu wymienić relingi? naczytałem się, że to takie trudne, że trzeba wyciągać podsufitkę, że schodzi z tym masa czasu itp. natomiast ASO robi to w jakieś 30 min max. chcę zmienić chromowane na czarne
-
Kabel przyszedł a CD nie działa - skąd soft?
Zamówiłem kabel (wiadomo gdzie), przyszedł i wszystko ok, ale CD jest uszkodzona, żaden komp jej nie widzi. Wersja softu 20.4.2. PL Kabel HEX-V2 Skąd mogę dostać ten program? Jak pobiorę z oficjalnej strony to będzie działało z tym kablem? Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS® WWW.VAG-COM.PL
-
Wyjmaki klucze do wyjęcia MMI 3G Basic - które?
Wrzuci ktoś link do Allegro gdzie mogę kupić pasujące wyjmaki żeby wyciągnąć jednostkę MMI 3G Basic w polifcie? jest ich dużo a w opisach podane jest tylko ze pasuje do a4 b5
-
Uszkodzenie osłony termicznej podwozia
Panowie, potrzebuję pomocy. Jeżdżę na sportline od 3 lat, zrobiłem z 70k km po asfalcie, lasach, polach itp i nigdy nic Do wczoraj, zahaczyłem o jakieś ch..... i uwaliłem osłonę termiczną. Wisi i ocieram na każdym progu zwalniającym. Załączam zdjęcia jak to wygląda i potrzebuję info która to jest osłona? Przednia / tylna / środkowa? Takie opcje pokazuje etka. Potrzebuję też numer tej osłony bo nie wiem którą zamówić. Mam polifta, bez quattro, 2.0 TDI 150KM, manual. z góry dzięki za pomoc
-
MMI 3G+ co daje wersja z SIM?
Jak w temacie, planuję w polifcie swap MMI 3G Basic na 3G+ i tu się zastanawiam, brać z kartą sim czy bez. Co tak naprawdę daje ta karta? Dodam, że nie mam telefonu w podłokietniku.
-
SWAP MMI 3G Basic -----> 3G+ polift
Panowie jak wygląda swap z MMI 3G Basic na MMI 3G+? Wersja bez karty SIM. Które graty trzeba wymienić a które zostają stare? Wozidło to polift z 2013r.
-
Ciekawy przypadek w CJCD 2.0 TDI 150KM
Panowie, taka zagwozdka. Mój samochód to B8 lift CJCD 2.0TDI 150KM z 2013. Z dnia na dzień pojawiło się szarpanie przy wciskaniu gazu, na 2, 3, 4 biegu. Skrzynia manual. Co ciekawe, szarpanie występuje tylko na zimnym silniku, po chwili jazdy całkowicie ustaje. Kolejnego dnia rano jest to samo - pierwsze chwile jazdy szarpie, po paru momentach przestaje. Szarpanie jest mocne, budą trzęsie konkretnie. Mechanik robi co może, zostały wykluczone wtryskiwacze, EGR, filtr paliwa. Problem nie ustaje. Co jeszcze może być przyczyną? Komp nie pokazuje żadnych błędów.
-
Zmiana samego materiału oparcia fotela
robił ktoś? mam kubełki materiałowe sport. Chcę wymienić samą materiałową tapicerkę oparcia. Trudne to jest? dorwałem praktycznie nowy materiał tylko pojęcia nie mam jak wygląda wymiana :) pomoże ktoś?
-
Osłona pod maską - foto
Panowie poda ktoś numer części osłony z foto? Widać zdarte 2 ślady i brudną plastikową pokrywę silnika. Coś ewidentnie tam mieszkało chodzi o czarną osłonę gdzie widzicie 2 jakby zadrapania, sypie się z nich jakiś pył i denerwuje.
-
Moc RMS ori głośników
Pany wie ktoś ile Watt RMS mają ori głośniki w przednich drzwiach? zarówno zwykłe jak i B&O?
-
Głośniczek wysokotonowy B&O który minus który plus?
Panowie na zdjęciu głośniczek wysokotonowy B&O. Dorabiam właśnie instalację pod niego. Który to plus a który minus?
-
Nowe halogeny przeciwmgielne - trzeba regulować?
Dotyczy polifta. Kupiłem nowe halogeny przeciwmgielne, oryginalne Hella. Po zamontowaniu jednego okazało się, że świeci on kolosalnie słabiej niż stary (na tej samej żarówce). Nasunęło mi się pytanie, czy halogeny też się reguluje? Kręciłem imbusem w obie strony ale nie zauważyłem żeby odbłyśnik się jakoś poruszał. Help pany
-
Dyfuzor tylnego zderzaka z wycięciem na hak
Panowie, pytanie dotyczy dyfuzora tylnego zderzaka w kombi, lift, zwykły zderzak. obecnie mam dyfuzor z wycięciem na hak. Mogę go zastąpić takim samym ale bez wycięcia?
-
Demontaż ramki chrom grilla bez zdejmowania zderzaka/grilla w A4 B8
Pany da się zdjąć chromowaną ramkę z grilla (lift) bez ściągania zderzaka / bez demontażu całego grilla? Mam chrom a chcę założyć czarną, taką jak na foto