Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] wymiana zegarów-predkosciomierz oszukuje


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie.Zakupiłem zegary z tego samego rocznika wszystko wskazywało na dobry wybór ( 13 pinów )Po podłączeniu problem pierwszy .Nie działa kontrolka od airbag ale za to działa kontrolka przedstawiająca nie zapietę pasy??Wcześniej nie miałem takiej ale ok.Tylko że obrotomierz pokazuje zawyżony pomiar o jakies 400 obr.Czy jest to możliwe że zegary mogły pochodzić od 4 cyl bo umnie siedzi motorek 6 cyl.Jest to wszystko do przeżycia bo na starych zegarach można ustawić sobie wskazówkę w położeniu jakimkolwiek(ręcznie)tylko że jeżeli bym chciał tak zrobić to wskazówka przy wyłączonym zapłonie bedzie w położeniu niższym niż zero (w moim przypadku)choć maly to szczegół.

Pytanie do osób które znają temat lub mają jakieś pojęcie ... Czy można to wyzerować bez metod na sztukę (czyli używania rąk) ??? Czy wina leży po stronie silnika (4 a 6 cylindrów) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedość, że poprzedni licznik popsułeś przez te ramki, pierścienie czy jak to tam zwał to jeszcze w drugim chcesz wskazówki ręcznie przekładać? :no: Wydaje mi się, że wystarczy go odpowiednio zakodowć do silnika 6cyl., przynajmniej jeżeli chodzi o obroty. Gorzej może być z kontrolkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mateusz za rade.Przekodowałem licznik by działał w silniku 6cyl (czy jak to tam napisać) i jest ok.Tylko ze nie mam kotrolki od air bag.

Ps nie popsułem bo sam sie popsuł :) po założeniu ramek działał 2 miechy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał na spocika podjechać ale nie dam rady ;) wyjeżdżam jak co weekend prawie ale to chyba ostani raz wiec na nastepny spocik przyjade.Szkoda że nie zobacze Twojej nowej :a4fan: w sobote ale jak bede przejeżdżał obok Ciebie do zajade popatrzeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...