Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Prawidlowe podłaczenie radia i glośników

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczów :)

Zaczynam swoje wypowiedzi na forum oczywiście jako nowicjusz prośba o pomóc w rozwiązaniu problemu :)

Niedawno stałem się posiadaczem Audiczki i staram się ja pomału doprowadzić do stanu używalności :>

Usiłuje obecnie doprowadzić do porządku instalacje audio, którą poprzedni właściciel przerabiał po swojemu i nie do końca mu to wyszło... Nie mam zbytnio jednak pojęcia co możne być nie tak.... Generalnie wszystko jest prawie dobrze, ale w głośnikach na tylnej półce słychać tak jakby w jednym był bas (ten przy którym jest wiązka kabli nie podpięta do niczego?), a w drugim sopran, i jeden z nich gra ciszej... Nie wiem czy to jest błąd w podłączeniu którego dokonał niemiec czy wada np jednego z głośników...

W związku z tym proszę o pomoc z przeanalizowaniem tego co tam siedzi i co jest nie tak. Wszystko starałem się uchwycić na zdjęciach poniżej... Jakby coś było niewidoczne to postaram się dodać więcej fotek.

lkDwA.jpg

lkL00.jpg

ll3Y9.jpg

llnVi.jpg

llxTS.jpg

llRR0.jpg

llZkr.jpg

lmihA.jpg

lmsg9.jpg

lmMdi.jpg

Opublikowano

ale ci niemiec odwalił fuszerkę....

masz przerobioną instalację pod niefabryczne radio czyli pod 4 głośniki prosto z radia. Kolorystyka kabli w standardowej kostce głośnikowej ISO jest taka:

Zielony z czarnym paskiem- -Left rear - minusowy lewy tył

Zielony- +Left rear - plusowy lewy tył

Biały z czarnym paskiem- -Left front - minusowy lewy przód

Biały- +Left front - plusowy lewy przód

Siwy z czarnym paskiem- -Right front - minusowy prawy przód

Siwy- +Right front - plusowy prawy przód

Fioletowy z czarnym paskiem- -Right rear - minusowy prawy tył

Fioletowy- +Right rear - plusowy prawy tył

przy niebieskiej kostce pod półką masz ucięte kable i podłączone prosto do głośników. Przeleć teraz po kolorach kabli od kostki głośnikowej przy radiu do głośników tylnych i posprawdzaj czy ich podłączenie zgadza się z kostką ISO.

Jeśli byś chciał przerobić instalację na oryginał z aktywnym tyłem to musisz kupić ori wzmacniacz i przywrócić połączenia w niebieskiej kostce pod głośnikiem oraz w kostkach ISO przy radiu. Ta niebieska kosteczka służyła do podpięcia ori wzmacniacza. Pinologia kostek ISO przy radiu jest tu: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Opublikowano
  • Autor

Byłbym wdzięczny jeszcze gdyby ktoś mógłby podać mi jaki numer ma ten wzmacniacz w przypadku mojego modelu i gdzie się go montuje w sedanie, ponieważ nie mam zielonego pojęcia gdzie on ma być...

Znalazłem wzmacniacz którego została pozbawiono na audiczka :D

http://allegro.pl/glosnik-audi-a4-i1216900387.html

poprawcie mnie jeśli się mylę :>

I teraz pytanie następujące: czy wystarczy wymienić/założyć głośnik ze wzmacniaczem który jest na tej aukcji? czy przy drugim głośniku tez ma być jakaś elektronika? Moje obydwa głośniki są "gołe".

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.