Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana glosnika w ori wzmaku, mozliwe?


Buszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w pytaniu, dodam ze uzylem szukajki i nie znalazlem nic. Chodzi mi czy da rade wyjac oryginalny wzmacniacz z avanta i wstawic tam jakis lepszy glosnik w miejsce ori, jesli to mozliwe to wstawic tez wzmacniacz lepszy ale wszystko w ori obudowie by bylo, nie chce zabierac miejsca w bagazniku. Da rade, probowal ktos? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik możesz wymienić bez problemu. Ja sam wymieniłem na głośnik EASTECH (SONY) 16cm i bas jest o wiele lepszy. Musisz uważać na głębokość głośnika bo dość płytko jest w obudowie. Suba napędzam wzmacniaczem Magnat schowanym w miejscu zmieniarki a oryginalny wzmacniacz wmontowany w obudowę suba pozostał i napędza tylne głośniki. Jakbyś chciał pozostać przy oryginalnym wzmacniaczu i nim napędzać nowy głośnik w subie to pamiętaj że jest tam dwucewkowiec 2x3 Ohm i takiego zamiennika szukaj, albo kup jednocewkowy i oddzielny wzmak. Za dużo miejsca za lewym boczkiem bagażnika nie ma więc wzmacniacza tam nie schowasz (tym bardziej w obudowie subwoofera bo radiator końcówek mocy jest integralną częścią obudowy suba). Można pobawić się z oryginalnym wzmacniaczem BOSE i z niego zasilić tylne głośniki i subwoofer.

wygląda to tak:

sub.jpg

porównanie głośników

glosniki.jpg

dodatkowo okleiłem obudowę matami ale czy to coś dało.... :blink: sam nie wiem

oklejony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sub to Nokia. Doszedłem już do takiej wprawy w wyjmowaniu suba że boczek ściągam w 10minut. Trzeba odkręcić chromowany próg załadunku bagażnika (dwie śruby torx), ściągnąć trochę uszczelki, odkręcić śrubki: pod zaczepem rolety, pod gniazdem rolety w boczku. Zdjąć krawędź oparcia tylnego (to ta część oparcia która się nie kładzie) i odkręcić pod nim kolejną śrubkę. Następnie trzeba wykręcić trzpień zaczepu oparcia i używając umiarkowanej siły wyrywać boczek z zaczepów (jest ich kilka po całej długości boczka). Uważaj żeby nie urwać kabli od gniazdka 12V jeśli masz takowe w lewym boczku. Sam subwoofer jest mocowany na 3 śruby klucz nr 10. Chyba nie zapomniałem o niczym....

Możesz pomyśleć tez o wymianie samego subwoofera na BOSE i przerobić wtyczki tak żeby grał tył i sub ale może niech ktoś się wypowie czy sub BOSE gra dużo lepiej niż zwykła Nokia bo przecież obudowa jest ta sama tylko głośnikiem się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...