Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(1,8T AEB 1997 r.) Króciec z czujnikiem temperatury cieknie płyn chłodniczy


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie (1,8T AEB 1997 r.) Króciec z czujnikiem temperatury cieknie płyn chłodniczy.

Wymieniałem na nowy po zakupie auta (stary był wykrzywiony od temp) po 2 tyg leciało ciurkiem bo jakiś zły oring dopasowali Poprawili fuszerkę za darmo ale teraz cieknie z drugiej strony czy jakoś z pod czujnika temperatury.

Pytanie czy rozebrać i dobrym silikonem posmarować i skręcić ale ile to musi schnąć Mogę to zrobić po pracy u kumpla ale wieczorem muszę wrócić - czy wystarczy czasu do wyschnięcia silikonu Znacie jakiś specjalny silikon ?

Miał ktoś taki problem - będę miał jakieś nbiespodzianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały króciec plastikowy był wymieniany w marcu ale oringi ćwoki wzięli stare bo z króćcem nie było ich. Na razie wytarłem osad z wyschniętego płynu i sprawdzam czy wyciek jest tam czy w innym miejscu.

A czy możliwy jest cud że samo się uszczelni jak wyciek jest mały 0,5 litra na 2 miesiące ? Możliwy jest jednorazowe wywalenie trochę płynu ?

Na razie na zimnym silniku mam 0,5 cm poniżej mimimum w zbiorniczku - po rozgrzaniu płynu jest dokładnie na kresce mimimum i nie ubywa zauważalnie może mniej płynu - mniejsze ciśnienie i nie wywala gdzieś na opasce wężyka ? Dobrze kumam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takie maleńkie ubytki płynu są w sprzedaży uszczelniacze które się dolewa do płynu.

Ktoś stosował te uszczelniacze dolewane do płynu ? Jaki był efekt ? Mają jakieś wady - typu parcieje guma, zapycha się chłodnica itp. ? Jakiej firmy te uszczelniacze są dobre a jakiej nie polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...