Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy to zwarcie???


goor3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem napisać tutaj w nadziei, że ktoś z Was udzieli mi konkretnej, rzeczowej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące pewnych problemów z moim Audi A4 B5 ale konkretnie w czym rzecz - otóż i ona:

Kilka dni temu w moim szpachlowozie uległa uszkodzeniu - tzn. przepaleniu się żarówka przednia od świateł drogowych - niby nic nadzwyczajnego ale dziś pojawił się znów inny problem,a mianowicie uszkodzeniu uległ bezpiecznik od kierunkowskazów - oczywiście i żarówka i bezpiecznik już wymienione. Niby normalne to problemy i może to tylko zbieg okoliczności, że tak się zdarzyło ,iż jedno po 2 się zepsuło ale są i jeszcze inne dziwne zachowania mojego samochodu a mianowicie od kilku dni nie działa centralny zamek od strony kierowcy - tzn. jeśli otwieram od strony kierowcy drzwi otwierają się tylko te jedne, zaś jeśli otwieram od strony pasażera otwierają się wszystkie - może ktoś wie co może być tego przyczyną??? A teraz mam jeszcze jedno pytanie - tylko się nie śmiejcie za bardzo bo mnie to wcale nie zabawiło - a mianowicie czy jest możliwe, że w samochodzie z elektrycznie regulowanymi szybami po wyłączeniu zapłonu może się sama szyba otworzyć, uchylić?? Pytam bo kilka dni temu jestem przekonany że wracając z pracy nie otwierałem okna od strony pasażera bo i po co - sam jechałem nie miałem potrzeby nawet, zaś rano wsiadając do samochodu szyba była otwarta całkowicie tzn. opuszczona na sam dół!!!! Dodam jeszcze, że kiedyś była uchylona tak mniej więcej w 1/5 ale to było lato więc myślałem, że może ktoś otworzył więc wtedy się nie przejąłem tym ale teraz zaskoczyło mnie to bardzo. Z góry przepraszam za przydługawy opis i jeśli ktoś wie coś na ten temat, ma jakieś przypuszczenia proszę o podzielenie się nimi ze mną.

Z góry dziękuje - Marcin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek to może zbieg okoliczności, nie wiem. W tym przypadku radził bym zapiąć vag-a i zobaczyć czy nie ma błędów w centralce. W bagażniku po prawej stronie jest pompka i ten sterownik zamka, czasami robią się tzw zimne luty (czyli po prostu nie łączą niektóre połączenia lutowane na płytce) i świruje różne rzeczy. Masz domykanie szyb w aucie? czasami właśnie przez to szyba potrafi się cofnąć na dół (miałem tak raz ale do tej pory nie wiem dlaczego). Może być również tak że przy drzwiach kierowcy spadł wężyk z zamka i zamyka tylko jedne drzwi lub coś tam się innego zdziałało i nie daje sygnału żeby centralkę uruchomić. Krótko mówiąc zapnij vaga, jak nie będzie błędów to zdejmij boczek drzwi i polookaj, będziesz mógł jeszcze zajrzeć do pompki z tyłu, jak znasz się na elektronice trochę to możesz sprawdzić czy napięcia są, czy przyciski działają, luty poprawić itp..

przyczyn może być całkiem sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...