Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawie nie widoczne informacje rds na FIS


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

podłączyłem radio CONCERT II do licznika FIS dwoma kabelkami (CAN). Wyświetla się info RDS ale strasznie ciemne, ledwie dostrzegalne. Radio dostaje sygnał o włączonym zapłonie i w ogóle wszystko niby OK. Licznik jest sprawny, ponieważ w tej części wyświetlacza FIS (ta pomarańczowa) wszystkie informacje dotyczące samochodu są wyraźne i czytelne. Coś jak by nie było podświetlenia w momencie gdy jest tam info z radia. W opisie pinów licznika jest tak:

5 - CAN high speed display (high +)

6 - CAN high speed display (low -)

7 - CAN high speed display (screen)

Podłączyłem pin 5 i 6 do radia. Może powinienem jeszcze podłączyć pin 7 - co to właściwie jest ten pin 7?? Ale gdzie w radiu go podłączyć?? Może do masy??

A może jest regulacja gdzieś w adaptacji sterownika licznika? Włączyłem w Channel 062: CAN-Databus Infotainment (Installation List) na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło o gubienie linii lub bloków. Z tym jest wszystko OK. Test wyświetlacza VAGiem i zaświecają się wszystkie bloki. Chodzi o to, że napisy np Track 01 czy RMF FM są po prostu blade ledwo widoczne. Nie wiem czy problem nie leży po stronie zastosowanego kabla. CAN to w końcu network, więc pewnie trzeba zastosować skrętkę ekranowaną a nie zwykłego dwużyłowca :>. Wskazuje na to trzeci PIN - screen (ekranowanie). W dokumentacji do CAN wyczytałem że kable są skręcone i ekranowane. Nie wiem niestety gdzie podłączyć ekran po stronie radia. Może do GND?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...