Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzić stan cewek zapłonowych?


meidzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z nowozałożoną instalacją gazową, a mianowicie szarpie mi na zimnym silniku po przełączeniu na gaz przy gwałtownym dodaniu gazu, a po rozgrzaniu jest juz ok. Gazownik wymyślił że trzeba wymienić cewki zapłonowe, mimo że na benzynie chodzi na nich idealnie. Sprawdzałem Vagiem błędy silnika (engine) i nie pokazało mi żadnych błędów.

Powiedzcie jak mogę sprawdzić dokładnie czy cewki są do wymiany? Czy one się np jakoś wypalają i działają słabiej? Czy po prostu są zawsze ok dopóki nie padną od razu całkiem? Raz mi padła już cewka 1,5 roku temu i od razu wiedziałem że to ona bo szarpało ciągle i nie dało się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podpinam sie do tematu bo mam ten sam problem, a nie widziałem tego na forum gdzie indziej

tak samo mam nowy gaz i szarpie na zimnym przy dodaniu gazu tak jak u Ciebie Ja wymieniłem 4 cewki i świece na 4 elektrodowe i nic to nie dało ciśnienie mam na każdym po 12,5 wiec jest ok sądze ze problem tkwi w ustawieniach gazu ale dopiero sie z tym wybieram do gazownika ale ciezko o wolna chwile jak bede wiedział coś wiecej to dam znac chyba ze ktos juz tak mial i pomoze mi wczesniej bo moj gazownik jak dzwonilem to pierwszy raz tak slyszy wiec kazda rada i uwaga sie przydapozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie na forum jest oddzielny wątek dot szarpania na zimnym http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=133095.0;highlight=szarpie+na+zimnym yorgi o jakim ciśnieniu piszesz 12,5 na każdym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...