Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Webasto - czyszczenie


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj moje webasto odmówiło posłuszeństwa :( włączyłem je normlanie i zaczęła chodzić pompka itd. ale około 2-3 min trwało i zawsze juz załączała się dmuchawa i klimatronik a dzisiaj nie, webasto chodziło ale nie wlaczala sie dmuchawa i strasznie zaczeło sie dymic z pod maski , myslalem ze sie spalilo .... czytałem na necie ze trzeba czyscic jakies sitko tylko nie wiem gdzie ono jest bo moze byc zapchane moze ktos pomooże ? jakas fotką ? moje webasto to THermo Top T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a vagiem bledy sprawdzic mozna?

Sprobuj podpiac Vaga :) ciekawe czy sie polaczy ze sterownikiem i wrzuc bledy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 webasto jest podpiete do fisa itd. ja mam osobny obok kierownicy pilot do uruchamiania webasto wiec nie wiem czy vagiem cos zdziałam ... a jak cos to z która grupą sie spróbować połączyć żeby znaleść blędy webasto?[br]Dopisany: 27 Grudzień 2010, 09:10_________________________________________________a ma ktoś może fotke jak dostać sie do tego sitka? trzeba zdemontować webasto ? bo jak kupowałem auto to koleś mi mówił że kiedys mu sie wydawało ze auto sie spalilo tak zakopciło mu webasto w garazu okazało sie ze sitko bylo do czyszczenia... wiec moze problem powrocil dlatego chcialem to sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wyciagniecia sie nie obejdzie :confused4: To nie taka prosta sprawa , moze uda sie wyczyscic ale przyczyn moze byc kilka np. swieca zarowa , zbyt duza dawka paliwa , pompka dozujaca , dmuchawa itd. W webascie jak juz zacznie cos sie sypac to juz sa koszta :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi sie połączyć z vagiem ... ale po południu webasto uruchomiło się bezproblemów, po załączeniu odrazu uruchomił się klimatronik i ładnie zaczęło grzać , a poprzednio webasto chodziło ale nie wlaczal sie klimatronik wogole i zaczeło sie dymić...(zdarzyło mi sie tak dopiero 1 raz a używam go od 3 miesiecy codziennnie) nie wiem co robic bo boje go teraz ustawiac na noc :)[br]Dopisany: 27 Grudzień 2010, 21:58_________________________________________________i dzisiaj znowu to samo rano .... poźniej sprawdzę może działa tylko na rozgrzanym silniku... webasto niby załącza się i działa normalnie ale nie załącza się klimatronik i zaczyna po paru minutach dymic z webasto , może zapchana rura od wydechu ? co może powodować ze klimatronic nie załącza się ? [br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 08:31_________________________________________________wie może ktoś gdzie jest świeca w tym webasto ? bo nie widze gdzie wchodzi ...[br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 08:35_________________________________________________dzisiaj sprawdziłem i sie potwierdzilo załacza sie bez problemu jak silnik jest nagrzany np. jak przejade 10km zgasze silnik i odpalam webasto to bez problemu odrazu zapala sie klimatronik... pomoze ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cos pada :confused4: musisz wyciagnac piec i dokladnie go sprawdzic , rozkrecic i wyczyscic w pierwszej kolejnosci .

Nic tu wiecej nie pomoge :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...