Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer + problem ze wzrokiem + kontrola czasu przebywania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panie i Panowie, mam pewien problem.

Oboje z żoną pracujemy na zmiany. Chłopak ( Syn ), 17 lat, "troszkę" to wykorzystuje i non stop siedzi przed kompem. Ostatnio pogorszył mu się wzrok. Okulista stwierdził, że możliwą przyczyną jest komp. Zalecenie max. 30 min. dziennie komputera. W związku z tym, że brak możliwości osobistej kontroli, szukam odpowiedniego oprogramowania (ograniczenie czasowe i zrzuty stron www. do offline).

Musi to być coś, czego laik ( no może coś więcej ) tak łatwo nie zdoła obejść.

Tłumaczenia będą, że do szkoły itp. dlatego coś do zrzutu www. ma być dobrą ripostą.

Jest NAS tu tylu, że może trafię do osoby, która miała podobny problem i jakoś to rozwiązały.

Pewnie kilku informatyków też Tu jest i może zna jakieś programiki.

System WIN7, na drugim XP SP3

Pozdrawiam i dzięki za ewentualne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś siedziałem przy monitorze kineskopowym 24/7 przez kilka lat. Okularów nie noszę do tej pory a wszystkie badania na wzrok przychodzę bez problemu.

Problem nie leży w komputerze.

Zresztą jak siedzi non stop przy kompie to żaden program mu tego nie utrudni :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znienawidzi Was :decayed:

17 lat to mój rocznik prawie ;) Znajdzie mu jakieś zajęcie pozalekcyjne/zainteresowania (oczywiście w miarę możliwości finansowych) ;) Niech pójdzie do prywatnej szkoły języków obcych (może mieć opory, ale nie będzie żałował, szczególnie, że matura nadchodzi- chyba, że ma ogarnięte języki obce), basen, tenis, siłownia, rower, gitara, klawisze- to takie ciekawsze i pożyteczne sprawy. Jak coś mu się spodoba to odejdzie od komputera. Wiem to po sobie ;)

A co do kontroli nad komputerem, to może jakieś czasowe wyłączniki prądu na gniazdkach- wydaje mi się, że takie rzeczy są dostępne na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapisz na Squasha , Tenis, albo jak koledzy Piszą ..Dziewczynę mu znajdź :naughty: [br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 22:32_________________________________________________oo znalazłem Programik: Refog Time Sheriff .... www.refog.pl/timesheriff/?&t=KGRwMApWX19saWNlbnNldXAKcDEKVm5vCnAyCnMu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem z własnego doświadczenia, że sam też miałem taki problem z 2-3 lata temu... siedziałem non stop przed kompem.. szczerze to nie wiem jak ja zaliczałem te wszystkie przedmioty w technikum.... co mnie zmotywowało do tego żeby zmienić sposób spędzania wolnego czasu... to że jak chciałem kupić coś droższego mama powiedziała NIE, zarób sobie sam... i zacząłem śmigać po jakiś promocjach duper szwancach :) a potem prawko, auto i sie zaczęło... a tak poważnie, napewno wiesz jakie ma zainteresowania oprócz komputera, pomóż mu je jakoś rozwinąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w wieku kiedy ograniczanie go i kontrola nie pomogą mu, co najwyżej ocalą wzrok, ale kosztem relacji z młodym.

Osobiście proponuję takie proste ćwiczenie, aby co 15 min (można ustawić mu budzik żeby nie zapominał ) oderwał wzrok od monitora i spojrzał w najodleglejszy kąt pokoju i popatrzył tam przez 2 minuty. Wyschnięte od wpatrywania się w monitor gałki oczne znów się trochę nawilżą i oko nie będzie tak nadwyrężane.

Wielu ludzi ma wzrok bardzo podatny na działanie kompa i systematycznie będzie się pogarszał.

A jeśli całkiem oślepnie, proponuję pobrać z sieci film: "Joga dla twoich oczu." [autor: Meir Schneider], który chyba nawet był na youtube.com

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...