Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co to za turbina o takich oznaczeniach?


krzysieqakces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem ostatnio u kolegi i porównywaliśmy turbiny. Niby oboje mamy samochód z tego samego roku, ten sam silnik, ta sama moc, a ja mam większą gruszkę turbiny od mojego znajomego. Problemu bym nie widział, gdyby moje turbo nie łapało trybów awaryjnych. Przy około 3000 obrotów turbo mi przeładowuje i muszę wyłączać i włączać silnik żeby znów ją uruchomiło. Dziś rozkręcałem turbinkę i wszystko sprawdzałem, wygląda ona na dobrą, żadnych luzów nie ma, wszystko działa ok, a jednak przeładowuje.

Napisałem kilka oznaczeń tej turbinki, jeśli ktoś by mógł mi podpowiedzieć czy to jest standardowa turbina AFN czy AJM czy może AWX to byłbym wdzięczny. Nie wiem co te numerki oznaczają, więc je tu po prostu wkleję:

GT1749V

454231-8

HGB

028145702R

V500

HDF06381R

Któreś z tych oznaczeń pewnie pomogą wam rozpoznać typ turbinki, z góry dzięki za pomoc koledzy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kilka oznaczeń tej turbinki, jeśli ktoś by mógł mi podpowiedzieć czy to jest standardowa turbina AFN czy AJM czy może AWX to byłbym wdzięczny.

GT1749V

454231-8

HGB

028145702R

V500

HDF06381R

Jest to standardowa turbina do:

110km afn, avg, asv, ahf;

90km ahh

i do pompowtrysków 115km ajm; 101km avb

We wcześniejszych latach produkcji do afn'a wkładali vnt15 garretta gdzie największą różnicą był mały zawór podciśnienia;) Ale można je stosować zamiennie bez żadnej różnicy w jeździe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...